Справа № 165/236/22 Провадження № 1-кп/165/254/22 q НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16 листопада 2022 року м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в залі суду, в м. Нововолинську кримінальне провадження №12021030520000556 від 16 жовтня 2021 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.307 КК України, -
встановив:
Захисник обвинуваченої - адвокат ОСОБА_5 подала до суду письмову заяву, в якій просила суд проводити судове провадження за її участю в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використання власних технічних засобів. Вказує на те, що вона зареєстрована в системі "EASYCON" з використанням електронного підпису та в неї наявна технічна можливість.
Прокурор та обвинувачений не заперечили щодо задоволення клопотання захисника.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення.
Беручи до уваги те, що захисник обвинуваченої - адвокат ОСОБА_5 здійснює свою діяльність в м. Луцьку, що територіально віддалено від Нововолинського міського суду, задля забезпечення розгляду справи в розумні строки та участі усіх сторін у справі, враховуючи наявність у ОСОБА_5 технічної можливості, суд задоволює клопотання останньої.
Керуючись ст.336 КПК України,суд
постановив:
Здійснювати розгляд кримінального провадження №12021030520000556 від 16 жовтня 2021 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.307 КК України, а саме підготовче засідання призначене на 11 год. 00 хв. 16 листопада 2022 року і в разі необхідності, усі наступні підготовчі та судові засіданнія в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EASYCON", з використанням власних технічних засобів та електронного підпису, згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Роз'яснити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя підпис ОСОБА_1