Справа № 164/1547/22
п/с 3/164/572/2022
15 листопада 2022 року Смт. Маневичі
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., розглянувши матеріали, які надійшли відВідділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
14 листопада 2022 року до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 2, 4 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно з вимогами, передбаченими ст.ст. 213, 217, 221, 245, 246, 255, 256, 276, 278-279 КУпАП, на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, зокрема до суду, повинні надходити належно оформлені справи про адміністративні правопорушення, за правильність та їх повноту оформлення, відповідає орган, що надсилає справу до суду.
Згідно ч. 1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу місцевого самоврядування.
Складання протоколу - це процесуальні дії суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та, в силу положень статті 251 КУпАП, є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності (постанова Верховного Суду від 10 травня 2018 року у справі №760/9462/16-а).
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 686906 від 28 жовтня 2022 року ОСОБА_1 10 жовтня 2022 року не прибув на відмітку до органів Національної поліції, а саме до ВП № 1 (м. Ківерці), чим порушив обмеження адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено яким вимогам має відповідає зміст протоколу про адміністративне правопорушення і серед них обов'язковим є зазначення часу вчинення адміністративного правопорушення.
Всупереч вимогам Закону, у вказаному протоколі зазначена лише дата вчинення адміністративного правопорушення, яка містить виправлення, а час його вчинення - відсутній.
Суд звертає увагу, що здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі врегульовано Інструкцією, затвердженою Наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань 04 листопада 2003 року № 1303/203 (чинній на даний час), відповідно до якої дільничні інспектори здійснюють контроль за прибуттям і реєстрацією піднаглядних та осіб, які підпадають під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі". Контролюють дотримання піднаглядними правил адміністративного нагляду. У разі якщо піднаглядному судом встановлені обмеження дій у вигляді реєстрації в міліції, то за письмовим рішенням начальника міськ-, райвідділу така реєстрація здійснюються працівником відділення (відділу) дільничних інспекторів міліції, дільничним інспектором міліції, працівником карного розшуку або черговим міськ-, райвідділу, про що здійснюється запис у реєстраційному листку (додаток 13). Час явок установлюється з таким розрахунком, щоб це не впливало на роботу і навчання піднаглядного (п.п. 3.1.4 п. 3.1, п. 5.6 Інструкції).
Однак матеріали справи не містять інформації про повідомлення ОСОБА_1 щодо необхідності з'явитися до відділення поліції на визначену годину та дату, а також відсутні дані про порушення обмежень, встановлених адміністративним наглядом, у вигляді неявки для реєстрації (записи у реєстраційному листку, відповідний рапорт поліцейського тощо).
На думку суду, надісланих на розгляд Відділенням поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції РВП ГУНП у Волинській області матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП не достатньо для встановлення винуватості чи невинуватості правопорушника у інкримінованому правопорушенні, а тому підлягають поверненню на доопрацювання.
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Відділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції РВП ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Маневицького районного суду І.С. Токарська