Справа № 156/694/22
Провадження № 3/156/423/22
Рядок статзвіту 78
16 листопада 2022 року смт Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Малюшевська І.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Волинського рибоохоронного патруля Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Волинській області Державного агентства меліорації та рибного господарства України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с. Орищі Іваничівського району Волинської області, українця, громадянина України, не працевлаштованого, одруженого, мешканця: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),-
учасники справи:
особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
про права передбачені ст. 268 КУпАП, ст.ст. 10, 63 Конституції України особі роз'яснено,
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 002060 від 25.09.2022 року цього дня о 15 год 45 хв у с. Колона Володимирського району ОСОБА_1 здійснював вилов риби однією сіткою на ставку померлого орендаря ОСОБА_2 . ОСОБА_1 риби не зловив.
У зв'язку з вказаним, ОСОБА_1 інкримінується порушення ст. 63 ЗУ "Про тваринний світ", за що передбачена відповідальність ч. 4 ст. 85 КУпАП.
ІІ. Пояснення учасників справи
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що за допомогою однієї сітки здійснював санітарну чистку ставка з метою вилову хижої риби, яка унеможливлює ріст малька.
ІІІ. Застосоване судом законодавство
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 245 КУпАП є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 4 ст. 85 КупАП грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
IV. Оцінка суду щодо фактичних обставин справи
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов таких висновків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, крім визнання вини останнім, підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення №002060 від 25.09.2022 року;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.09.2022 року;
- описом вилученого у ОСОБА_1 майна;
- квитанцією про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №76 та розпискою про прийняття на зберігання вилученого майна.
Усні пояснення особи, що притягується до відповідальності, узгоджуються з іншими дослідженими у судовому засіданні доказами.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення є правильною.
При цьому судом враховується також те, що ОСОБА_1 дії особи, котра склала відносно нього протокол про адміністративне правопорушення не оскаржував, доказів неправомірної поведінки останнього та доказів, які б спростовували фактичні дані, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення та додатках до нього, - суду не скеровував.
За таких обставин, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Разом з тим, при прийнятті рішення про піддання адміністративному стягненню, необхідно врахувати обставини, зазначені у ст.33 КУпАП, а саме: характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність не встановлено.
Враховуючи всі обставини справи в їх сукупності, беручи до уваги відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а також те, що шкідливих наслідків від адміністративного правопорушення не наступило, суддя дійшов до переконання, що є підстави визнати дане правопорушення малозначимим.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого правопорушення, орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Оцінивши досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та вважає за можливе застосувати ст. 22 КУпАП, звільнивши ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Згідно зі ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження справа закривається постановою органу (посадової особи), який уповноважений розглядати справу.
Вилучена в ОСОБА_1 сітку з жилки сірого кольору с-30 м, h-1,5 м, в-100 мм підлягає конфіскації.
V. Судові витрати
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується в доход держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок. Такими статтями визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому виходячи з норм ст.ст. 247, 284 КУпАП, суддя не вбачає підстав для стягнення судового збору з ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 283, ст. 284 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП, суд
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85КУпАП на підставі ст.22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Вилучену у ОСОБА_1 сітку з сірого кольору с-30 м, h-1,5 м, в-100 мм - конфіскувати.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягувалась до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд Волинської області.
Суддя І. Є. Малюшевська