Постанова від 14.11.2022 по справі 600/5138/21-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 600/5138/21-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Григораш Віталій Олександрович

Суддя-доповідач - Мацький Є.М.

14 листопада 2022 року м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мацького Є.М.

суддів: Сушка О.О. Залімського І. Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 11 травня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ

1. В жовтні 2021 року ОСОБА_1 звернулась до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, в якому просила:

1.1. Визнати протиправним та скасувати рішення 241670035490 від 15.06.2021 (15.07.2021 року) Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про відмову у призначенні пенсії за віком за заявою від 08.07.2021 року ОСОБА_1 ;

1.2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області призначити пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 09.04.2021 на підставі заяви від 08.07.2021 про призначення пенсії за віком ОСОБА_1 .

КОРОТКИЙ ЗМІСТ РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

2. Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 11 травня 2022 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ДОВОДІВ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ

4. ОСОБА_1 , не погодившись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати його та прийняти нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

5. В обґрунтування апеляційної скарги вказує, що 08.07.2021 вона звернулась до уповноваженого органу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою та відповідними документами про призначання пенсії за віком, відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням останніх змін, в редакції станом на 15.01.2021.

6. Зазначає, що право на пенсію за віком він отримала відповідно до частини 1 пункту 1 статті 26 Закону, згідно якої, починаючи з січня 2018 право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи, за наявності страхового стажу з січня 2021 по 31 грудня 2021 - не менше 28 років. Набутий позивачем страховий стаж на 08.04.2021 - день досягнення пенсійного віку 60 років, який дає право на призначення пенсії за віком з 09.04.2021 становить 28 років 2 місяці 24 дні.

7. Відповідач розглянув заяву позивача від 08.07.2021 та Листом від 18.08.2021 повідомив про відмову у призначенні пенсії за віком у зв'язку з тим, що згідно поданих документів страховий стаж становить 26 років 2 місяці 3 дні. До страхового стажу не зараховано періоди роботи з 01.01.2004 по 31.12.2004 року, з 04.2005 по 12.2005 року, 10-12.2008 року, оскільки в індивідуальних відомостях на застраховану особу відсутня сплата внесків.

8. Позивач зазначив, що вона не подавала документів за вказані періоди, тому що вони знаходяться у повному розпорядженні органу Пенсійного фонду.

9. Позивач зауважив, що набутий ним страховий стаж станом на 08.04.2021 день досягнення пенсійного віку 60 років становить 28 років 2 місяці 4 дні, що дає їй право на отримання пенсії за віком, відповідно до ст. 26 Закону, призначення якої повинно було відбутися з 09.04.2021, як це передбачено ст. 45 Закону.

ІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

10. Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 ), паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий 08.11.2000 Кельменецьким РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 11-12).

11. Відповідно до Свідоцтва серії НОМЕР_3 від 01.10.2008 позивач був платником єдиного внеску, термін дії Свідоцтва 2008 рік (а.с. 31).

12. Рішенням №241670035490 від 15.06.2021 відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком згідно зі статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Результат розгляду документів, доданих до заяви: до страхового стажу не зараховано з 01.2004 по 12.2004, з 04.2005 по 12.2005 та з 11-12.2008, оскільки в індивідуальних відомостях на застраховану особу відсутня сплата внесків (а.с. 14).

13. Розглянувши заяву від 08.07.2021, відповідач Листом від 19.07.2021 №2400-1705-8/25144 повідомив позивача, що згідно з наданими документами страховий стаж позивача становить 26 років 2 місяці 3 дні. За доданими документами до страхового стажу не зараховано період роботи з 01.2004 по 12.2004, з 04.2005 по 12.2005 та з 11-12.2008, оскільки в індивідуальних відомостях на застраховану особу відсутня сплата внесків. Разом з тим, у випадку відсутності , починаючи з 01.01.2018 року, страхового стажу, передбаченого частинок) першою ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу: з 01.01.2024 по 31.12.2024 - від 21 до 31 року. Право на пенсію за віком при наявному на сьогоднішній день стажі позивач набуваєте після досягнення 63 років. При надходженні додаткових документів у визначений 3-місячний строк право на пенсію переглядається (а.с. 13).

14. Рішенням №241670035490 від 15.07.2021 відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком згідно зі статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Результат розгляду документів, доданих до заяви: до страхового стажу не зараховано з 01.2004 по 12.2004, з 04.2005 по 12.2005 та з 11-12.2008, оскільки в індивідуальних відомостях на застраховану особу відсутня сплата внесків (а.с. 26).

15. Листом від 13.09.2021 №4176-39/К-17/8-2400/21 відповідач повідомив позивача, що в підсистемах Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України наявна наступна інформація щодо звітності за формою Індивідуальні відомості про застраховану особу, що були подані до системи персоніфікованого обліку:

- 2001 рік - спрощена система оподаткування з відображенням 7 місяців ведення підприємницької діяльності, з не нульовими числовими розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5, кількість місяців зарахованих до стажу 7;

- 2002 рік - загальна система оподаткування з відображенням 6 місяців ведення підприємницької діяльності, з не нульовими числовими, розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5, кількість місяців зарахованих до стажу 6;

- 2003 рік - загальна система оподаткування з відображенням 9 місяців ведення-підприємницької діяльності, з. не нульовими числовими розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5, кількість місяців зарахованих до стажу 9;

- 2004 рік - загальна Система оподаткування з відображенням 12 місяців ведення підприємницької діяльності, з не нульовими числовими розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5, кількість днів зарахованих до страхового стажу розраховано в пропорційному розмірі до сплачених страхових внесків з чистого доходу та складає 43 дні;

- 2005 рік - загальна система оподаткування з відображенням 9 місяців ведення підприємницької діяльності, з не нульовими числовими розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5, кількість днів зарахованих до страхового стажу, станом, на даний час, не розраховано по причині відсутності позначок про сплату;

- 2006 рік - загальна система оподаткування з відображенням 2 місяця ведення підприємницької діяльності, з не нульовими числовими розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5, кількість днів зарахованих до страхового стажу розраховану в пропорційному розмірі до сплачених страхових внесків з чистою доходу та складає 61 день (2 місяці);

- 2007, 2009 роки - відсутня інформація про подання звітності до системи персоніфікованого обліку;

- 2008 рік - спрощена система оподаткування (Єдиний податок) з відображенням 3 місяців ведення підприємницької діяльності, з числовими розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5,- кількість днів зарахованих до страхового стажу розраховано в пропорційному розмірі до сплачених страхових внесків з чистого доходу та складає 6 днів (враховуючи спрощену систему оподаткування, для визначення права на призначення пенсії даний період 10-12.2008 року повинен враховуватись як повний - 3 місяці (92 дні));

- 2010 рік - відсутня інформація про подання звітності до системи персоніфікованого обліку;

- 2014 рік - загальна система оподаткування з відображенням 1 місяця ведення підприємницької діяльності, з не нульовими числовими розмірами сум доходу. За даними виписки форми ОК-5, кількість днів зарахованих до страхового стажу розраховано в Пропорційному розмірі до сплачених страхових внесків з чистого доходу та складає 30 днів (1 місяць);

- 2011, 2012, 2015, 2016 роки - загальна система оподаткування, з числовим значенням сум чистого доходу "0". За даними виписки форми ОК-5, кількість днів зарахованих до страхового стажу розраховано в пропорційному розмірі до сплачених страхових внесків з чистого доходу та складає 0 днів (а.с. 23-25).

16. Відповідно до Довідки Управління Пенсійного фонду України у Кельменецькому районі від 25.03.2009 у приватного підприємця ОСОБА_1 :

страхові платежі за період з 22.05.2001 по 30.11.2001 сплачені;

страхові платежі за період з 01.12.2001 по 30.06.2002 не сплачені;

страхові платежі за період з 01.07.2002 по 31.12.2002 сплачені;

страхові платежі за період з 01.01.2003 по 31.03.2003 не сплачені;

страхові платежі за період з 01.04.2003 по 31.12.2006 сплачені;

страхові платежі за період з 01.01.2007 по 30.09.2008 не сплачені;

страхові платежі за період з 01.10.2008 по 31.10.2008 сплачені;

страхові платежі за період з 01.11.2008 по 28.02.2009 не сплачені (а.с. 28).

17. Відповідно до Довідки Головного управління ДПС у Чернівецькій області №10865/6/24-1324-04 від 07.09.2021, згідно інтегрованої картки платника позивачем сплачено 319,00 гривень 16.11.2016 року єдиного соціального внеску для фізичних осіб - підприємців, в т. ч. які обрали спрощену систему оподаткування-та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність (22%) (а.с. 32).

18. Крім того, судом досліджено індивідуальні відомості про застраховану особу, що наявні та були подані до системи персоніфікованого обліку форми ОК-5 за інформацією відділу персоніфікованого обліку відносно позивача за період 1999 - 2016 роки (а.с. 40-43).

19. Вважаючи протиправним рішення 241670035490 від 15.06.2021 року (15.07.2021 року) Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області позивач звернувся до суду з даним позовом.

ІІІ. ДОВОДИ СТОРІН

20. Правова позиція апелянта викладена в пунктах 4-9 цієї постанови.

21. Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу вказав, що страховий стаж за поданими документами відповідно до ст. 24 Закону №1058-IV позивача становить 26 років 2 місяці 3 дні. При цьому, до страхового стажу не зараховано періоди підприємницької діяльності з січня по грудень 2004 року, з квітня по грудень 2005 року, з листопада по грудень 2008 року, оскільки в даних персоніфікованого обліку на той час були відсутні позначки про сплату страхових внесків за ці періоди.

22. Перевіркою матеріалів електронної пенсійної справи встановлено, що згідно актуальних даних СПОВ є позначки про сплату внесків за період з 01.01.2004 по 31.12.2004 та з листопада по грудень 2008 року. Зауважив, що розрахунок кількості днів страхового стажу проведений в пропорційному розмірі сплачених страхових внесків. Наразі проводиться робота по відновленню позначок про сплату страхових внесків за період з 2005 року, з метою коректного відображення кількості дні страхового стажу.

23. Крім того, відповідач зазначив, що фізичні особи-підприємці, які були пенсіонерами за віком або інвалідами та отримували пенсію або соціальну допомогу, з 06.11.2011 по 31.12.2016 звільнялися від сплати єдиного соціального

ІV. ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

24. Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

25. Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України від 05 листопада 1991 року №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон №1788-ХІІ) та Законом України від 09 липня 2003 року №1058-V «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-V).

26. Закон №1788-ХІІ був ведений в дію з 01 січня 1992 року в частині норм, що стосуються призначення і виплати пенсій та коригування рівнів пенсій, призначених до введення цього Закону; з 01 квітня 1992 року - в повному обсязі.

27. 01 січня 2004 року набув чинності Закон №1058-V.

28. У відповідності до абзаців 1 та 2 ч.1 ст.26 Закону №1058-V особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років.

29. За змістом абз.3 ч.1 ст.26 Закону №1058-V до досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема, 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року.

V. ПОЗИЦІЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ

30.. Вирішуючи питання про обґрунтованість поданої апеляційної скарги, Апеляційний Суд виходить з наступного.

31. Згідно статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

32. Частиною першою статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

33. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

34. Відповідно до вимог частин другої та третьої статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

35. Страховий стаж обчислюється в місяцях. неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

36. Згідно пункту 3-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону включаються періоди з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

37. Крім того, згідно пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року зараховуються до трудового стажу фізичних осіб - підприємців на підставі довідки про реєстрацію особи як суб'єкта підприємницької діяльності, а з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи - за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів.

38. Відповідно до п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005, період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

39. Аналіз вищенаведених норм дає підстави для висновку, що обов'язковою умовою для набуття особою права на зарахування до страхового стажу періодів здійснення нею підприємницької діяльності, є провадження такої діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, та факт сплати страхових внесків, незалежно від їх розміру.

40. Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VIII, який набрав чинності 11.10.2017, розділ XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", доповнено пунктом 3-1, відповідно до якого для визначення права на призначення пенсії, згідно із статтею 26 цього Закону, до страхового стажу включаються періоди:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

41. Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

42. У відповідності до п. 4.1 Порядку №22-1, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

43. Таким чином, з наведеного слідує, що підставою для розгляду питання про призначення пенсії за віком є подання такою особою відповідної заяви разом з необхідними документами.

44. Звертаючись до відповідача із заявою про призначення пенсії апелянтом не надано жодного документу, який підтверджував сплату страхових внесків.

45. Дослідженими судом довідки з бази даних Реєстру застрахованих осіб (форма ОК-5) за періоди з січня 1999 по грудень 2016 року судом встановлено що в періоди з 01.2004 по 12.2004, з 04.2005 по 12.2005 та з 11-12.2008 в індивідуальних відомостях на застраховану особу відсутня сплата внесків.

46. Оскільки апелянтом не надано доказів сплати страхових внесків за період з 01.2004 по 12.2004, з 04.2005 по 12.2005 та з 11-12.2008, то колегія суддів вважає правомірною відмову відповідача у зарахуванні вказаного стажу до страхового стажу позивача.

47. Тобто, позивач на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком мав необхідний вік (60 років) та стаж роботи 26 років 2 місяці 3 дні, при необхідному, для призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону №1058-VI, - 28 років.

48. Таким чином колегія суддів вважає, що суд першої інстанції не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні даної справи, вірно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку.

VІ. ВИСНОВКИ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ.

49. Згідно зі ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

50. Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

51. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

52. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

53. Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.

54. Переглянувши судове рішення в межах апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, Апеляційний Суд дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, які б були б підставою для скасування судового рішення, а тому апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 11 травня 2022 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Мацький Є.М.

Судді Сушко О.О. Залімський І. Г.