Рішення від 15.11.2022 по справі 280/3928/22

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

15 листопада 2022 року Справа № 280/3928/22 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ПРОСПЕКТ СОБОРНИЙ, будинок 158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - позивач) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорозькій області, щодо зменшення основного розміру пенсії з 79 % до 70 % грошового забезпечення, під час проведення перерахунку з 01 січня 2016 року та відмови у проведенні з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_2 , відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» з грошового забезпечення визначеного у довідці від 04 листопада 2021 року № 33/28-2541;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести ОСОБА_1 , перерахунок та виплату пенсії в розмірі 79 % грошового забезпечення з 01 січня 2016 року, з урахуванням раніше виплачених сум;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорозькій області провести, ОСОБА_1 , перерахунок та виплату пенсії в розмірі 79%, з грошового забезпечення визначеного в довідці Державної установи « Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року, станом за листопад 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 , 63 Закону України від 11 травня 1992 року №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» , положень постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції», з 01 грудня 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

Ухвалою суду від 11 липня 2022 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.

В обґрунтування заявленого позову позивач посилається на те, що йому, відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з 01 січня 2007 року призначено пенсію за вислугу років у розмірі 79% відповідних сум грошового забезпечення. Відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” та постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, позивачу з 01 січня 2016 року проведено перерахунок пенсії. Однак, при перерахунку пенсії її розмір протиправно зменшено з 79% до 70%. Вважає, що при перерахунку раніше призначеної пенсії не допускається звуження змісту та обсягу соціальних гарантій. Крім того, позивач вважає протиправним висновок відповідача про відсутність підстав для перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року для проведення перерахунку пенсії. З огляду на таке, просить суд задовольнити позовні вимоги. На підтвердження факту зменшення відповідачем основного розміру пенсії починаючи з 01 січня 2016 року по теперішній час позивачем разом із позовом до суду надано розрахунки пенсії з автоматизованої системи Розрахунку пенсій відповідача станом на 29 квітня 2014 року, станом на 01 грудня 2016 року, а також станом на 22 червня 2022 року. Також, позивачем на підтвердження заявлених вимог до позову додано відмову відповідача про проведення перерахунку пенсії.

Відповідач позовні вимоги не визнав, 02 серпня 2022 року надав до суду відзив на позовну заяву (вх.№ 29455), в якому зазначає, що здійснити перерахунок пенсії виходячи з грошового забезпечення з включенням інших видів, ніж ті, які виплачувалися діючим військовослужбовцям з 01 січня 2018 року є протиправною. Враховуючи викладене, просить суд відмовити у позові. Жодної інформації з приводу обмеження відповідачем основного розміру пенсії з 79% до 70% під час перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2016 року відзив не містить.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 з 28 березня 2014 року призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з розрахунку 79% грошового забезпечення з урахуванням 28 років вислуги.

18 лютого 2022 року позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області від 28 квітня 2022 року позивача повідомлено про результати розгляду звернення, відповідно до якого зазначено, що на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова 713), яка прийнята Урядом з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених до та після 01 березня 2018 року згідно Закону військовослужбовцям та прирівняним до них особам, Головним управлінням з 01 липня 2021 року проведено перерахунок пенсії позивача шляхом встановлення щомісячної доплати до основного розміру пенсії в сумі 2000,00 грн., яку буде враховано і зменшено) під час подальших підвищень розміру (перерахування) пенсії. Що стосується вимоги позивача перерахувати пенсію з урахуванням оновленої Довідки уповноваженого органу, позивача повідомлено про те, що частиною четвертою статті 63 Закону визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Після скасування з 19 листопдаа 2019 року Окружним адміністративним судом м. Києва окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою передбачалися умови та розміри перерахунку пенсій даної категорії осіб з 01 січня 2016 року, інших рішень щодо перерахунку (крім Постанови № 713) Урядом не приймалося Враховуючи зазначене, підстави для проведення перерахунку пенсії по довідкам уповноваженого органу, які складені або надані після 19 листопада 2019 року, відсутні.

Вважаючи такі дії протиправними та з вимогою вчинити певні дії, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

1. Щодо позовних вимог в частині щодо зменшення основного розміру пенсії з 79 процентів до 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії суд зазначає наступне.

При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи Конституції України (статті 22, 46, 64), Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (статті 13, 43, 51, 63), постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року за №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року за № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, “Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб””, затвердженого 13 лютого 2008 року постановою Кабінету Міністрів України №45, “Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання”, затвердженого 06 квітня 2016 року Наказом Міністерства внутрішніх справ України №260, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за № 669/28799, та інших норм права у редакціях на час виникнення спірних правовідносин.

Суд вважає, що при перерахунку пенсії відсотковий розмір грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, визначається з урахуванням вислуги років. При цьому, застосуванню підлягає норма права у редакції, яка була чинною на час призначення пенсії за вислугою років.

Відповідачем не доведено, що ним необґрунтовано при обчисленні пенсії позивачу застосовано 79% відповідних сум грошового забезпечення.

Таким чином, відповідачем протиправно при перерахунку пенсії позивачу зменшено відсоток пенсії від грошового забезпечення - з 79% до 70%.

Аналогічної думки дійшов і Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду при розгляді справи №583/2264/17 (адміністративне провадження №К/9901/1786/18) у постанові від 19 червня 2018 року; Велика Палата Верховного Суду при розгляді зразкової справи №240/5401/18 (провадження №11-198заі19) у постанові від 16 жовтня 2019 року.

Враховуючи матеріали справи, суд вважає, що позивач має право на пенсію у розмірі 79% відповідних сум грошового забезпечення.

Отже, позивач має право на перерахунок та виплату пенсії у розмірі 79% відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2016 року з урахуванням раніше виплачених сум.

При цьому, суд вважає, що належним способом порушеного права позивача є зобов'язання відповідача провести з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії позивачу згідно частини 4 статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, виходячи із основного розміру пенсії 79 процентів відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.

2. Щодо позовних вимог в частині відмови позивачу у проведенні з 01 грудня 2019 року перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року - суд зазначає наступне.

При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи Конституції України (статті 22, 46, 64, 92), Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (статті 13, 43, 51, 63), Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (стаття 9), постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року за №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року за № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року за № 804 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, “Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб””, затвердженого 13 лютого 2008 року постановою Кабінету Міністрів України № 45, та інших норм права у редакціях на час виникнення спірних правовідносин.

Зокрема, згідно з частиною 3 статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Велика Палата Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи № 160/8324/19 (провадження №11-20заі20) у постанові від 24 червня 2020 року зробила правовий висновок, що з листопада 2019 року (з дня набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, а тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року за №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Позивач звертався до відповідача з оновленою Довідкою Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року станом на листопад 2019 року для здійснення йому перерахунку та виплати пенсії з урахуванням окладу за посадою, званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення.

Разом з тим, відповідач, не зважаючи на те, що з листопада 2019 року (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, розрахованих згідно з Постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ, безпідставно відмовив у проведенні перерахунку пенсії позивача на підставі вказаної оновленої довідки.

Доводи відповідача про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії позивача на підставі оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення, спростовуються вищенаведеними висновками Верховного Суду у зразковій справі № 160/8324/19.

За таких обставин, наявні підстави для зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі оновленої довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року.

Щодо позовних вимог в частині зазначення основного розміру пенсії у розмірі 79% відповідних сум грошового забезпечення, то суд вважає такі позовні вимоги передчасними та такими, що задоволенню не підлягають, оскільки в даному випадку спір щодо відсоткового розміру грошового забезпечення не виник, через те, що позивачу було взагалі відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, а тому у разі якщо позивач не буде згоден із відсотковим розміром грошового забезпечення після перерахунку пенсії, буде мати право оскаржити такі дії після такого перерахунку.

При цьому, суд вважає, що належним способом порушеного права позивача є зобов'язання відповідача перерахувати та виплатити пенсію позивача з 01 грудня 2019 року на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року про розмір грошового забезпечення, з урахуванням зазначених у ній складових грошового забезпечення, з урахуванням вже виплачених сум.

Враховуючи встановлені обставини справи, оцінивши докази у справі в їх сукупності та норми чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку. Основними засадами (принципами) адміністративного судочинства є, зокрема, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 992,40 грн.

За таких обставин, судовий збір у розмірі 496,20 грн. підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2,5, 9, 77, 241, 243-246, 252, 263 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 ) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ПРОСПЕКТ СОБОРНИЙ, будинок 158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорозькій області, щодо зменшення основного розміру пенсії з 79 % до 70 % грошового забезпечення, під час проведення перерахунку з 01 січня 2016 року та відмови у проведенні з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 , відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» з грошового забезпечення визначеного у довідці від 04 листопада 2021 року № 33/28-2541.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно частини 4 статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, виходячи із основного розміру пенсії 79 процентів відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» № 33/28-2541 від 04 листопада 2021 року про розмір грошового забезпечення, з урахуванням зазначених у ній складових грошового забезпечення, з урахуванням вже виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 496,20 грн. присудити на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; адреса для листування: АДРЕСА_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, 158-Б; код ЄДРПОУ 20490012).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Рішення складено та підписано 15 листопада 2022 року.

Суддя Д.В. Татаринов