Справа №295/2471/22
Категорія 35
2/295/1403/22
(заочне)
08.11.2022 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т.А.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін
цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості за послуги централізованого опалення місць загального користування,
Комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради звернулося до суду з вказаним позовом про стягнення з ОСОБА_1 4 606,73 грн боргу за спожиті послуги централізованого опалення місць загального користування будинку та судових витрат з оплати судового збору.
В обґрунтування позову позивач вказує, що в квартирі відповідача АДРЕСА_1 влаштована індивідуальна (автономна) система опалення. При цьому, відповідач також отримує послуги централізованого опалення місць загального користування будинку, які надає Комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради. В період з 01.11.2018 по 01.02.2022 відповідач не в повному обсязі сплачує кошти за надані послуги, внаслідок чого утворилась заборгованість, яка становить 4 606,73 грн.
Ухвалою суду від 09.05.2022 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Копія ухвали про відкриття провадження у справі разом з матеріалами позовної заяви неодноразово направлялися відповідачу за адресою її зареєстрованого місця проживання, однак повернулися на адресу суду не врученими.
Заяв по суті справи до суду від відповідача не надійшло.
Сторони не скористались своїм правом та не подали до суду клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Згідно з ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідно до положень ст.280 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що у відповідності до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_1 .
Рішенням Житомирської міської ради від 08.12.2016 №1097 «Про нарахування плати за опалення місць загального користування в багатоквартирних будинках, обладнаних лічильниками обліку теплової енергії», погоджено КП «Житомиртеплокомуненерго» нарахування плати за опалення місць загального користування в будинках, обладнаних лічильниками обліку теплової енергії у м. Житомирі, споживачам, квартири яких відключені від системи теплопостачання.
Рішенням Житомирської міської ради від 18.10.2018 №1080 «Про затвердження коефіцієнтів нормативної витрати теплової енергії на опалення місць загального користування в багатоквартирних житлових будинках м. Житомира», у будинку АДРЕСА_2 затверджено коефіцієнт нормативної витрати теплової енергії на опалення місць загального користування у розмірі 15,31%.
Згідно з відомостями, які містяться у листі Житомирського колективного підприємства по проектуванню цивільного і промислового будівництва «Житомирпроект» №6/7-68 від 28.09.2021, при проектуванні житлових будинків серії АДРЕСА_3 , обов'язково передбачалось опалення сходових клітин, а також сміттєвих камер і, при наявності, кімнат чергового та колясочних.
Згідно із наявними у матеріалах справи розрахунками заборгованості по особовому рахунку № НОМЕР_1 ( НОМЕР_2 ), адреса: АДРЕСА_4 , за період з 01.11.2018 по 01.02.2022 утворилась заборгованість за надані послуги з централізованого опалення місць загального користування у розмірі 4 606,73 грн.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Між сторонами виникли правовідносини з приводу постачання теплової енергії, які регулюються Законами України «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги» та Правилами користування приміщеннями житлових будинків, затвердженими постановою КМУ від 24.01.2006 №45.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
За правилами підпункту 5 пункту 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені законом або договором.
Пунктом 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 24 січня 2006 року №45 передбачено, що власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно з п.5 ч.3 ст. 20, п.1 ч.2 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов'язаний забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг, тоді як на споживача покладається обов'язок своєчасно оплачувати надані житлово-комунальні послуги.
Відповідно до пункту 18 Правил розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.
Загальними умовами виконання зобов'язання, що встановлені статтею 526 ЦК України, передбачено, що зобов'язання повинно виконуватись належним чином згідно з умовами договору та вимогами ЦК України, інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до пункту 28 Правил споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 31.10.2006 №359, затверджено Методику розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення, якою встановлено порядок визначення витрат теплової енергії на опалення місць загального користування (далі - МЗК) у багатоквартирних житлових будинках для встановлення розміру плати за неї споживачами (пункт 1.2 Методики). З жовтня 2021 року при здійсненні розрахунків позивач використовує Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затверджену наказом Мінрегіонбуду №315 від 22.11.2018.
Таким чином, відповідач, отримуючи комунальні послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку, в якому розташована належна їй на праві власності квартира, зобов'язана вносити за них плату, якщо вона фактично користувалась ними. Відключення від централізованого опалення квартири, яка належить відповідачу на праві власності, не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг в повному обсязі.
Відтак, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" про стягнення з ОСОБА_1 на користь підприємства заборгованості за послуги з централізованого опалення місць загального користування у розмірі 4 606,73 грн.
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума витрат по сплаті судового збору, сплаченого позивачем при зверненні до суду, що підтверджено документально.
Керуючись статтями 525, 526, 530 ЦК України, статтями 2-5, 10-13, 81, 141, 264, 280, 352, 354 ЦПК України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради 4 606,73 грн боргу за спожиті послуги централізованого опалення місць загального користування будинку за період з 01.11.2018 по 01.02.2022.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради витрати по сплаті судового збору в сумі 2 481,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня його складення до Житомирського апеляційного суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено без змін за результатами апеляційного розгляду справи.
Відомості про учасників справи:
Позивач: Комунальне підприємство "Житомиртеплокомуненерго" Житомирської міської ради, адреса: м. Житомир, вул. Київська, 48; код ЄДРПОУ 35343771.
Відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 .
Суддя: Т.А. Воробйова