Ухвала від 14.11.2022 по справі 295/11043/22

Справа № 295/11043/22 Головуючий у 1-й інст. ОСОБА_1

Категорія ч.4 ст.399 КПК Доповідач ОСОБА_2

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Ухвала

14 листопада 2022 р. Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Житомирського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши матеріали судового провадження №295/11043/22 за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_3 , діючого в інтересах підозрюваної ОСОБА_4 , на ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м.Житомира від 03 листопада 2022 року про відсторонення підозрюваної від посади,

ВСТАНОВИВ:

зазначеною ухвалою відсторонено підозрювану ОСОБА_4 від посади заступника директора з навчально-виховної роботи ліцею №25 м.Житомира (кримінальне провадження №22022060000000129 від 08.07.2022).

Адвокат ОСОБА_3 11.11.2022 звернувся до Житомирського апеляційного суду з апеляційною скаргою на слідчого судді Богунського районного суду м.Житомира від 03 листопада 2022 року, в якій просить скасувати вище зазначену ухвалу, як незаконну, та постановити нову, якою відмовити в задоволенні клопотання сторони обвинувачення.

Дослідивши матеріали провадження, вважаю, що апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_3 слід повернути останньому з таких підстав.

Згідно п.3 ч.2 ст.395 КПК України апеляційна скарга може бути подана на ухвалу слідчого судді - протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Відповідно до п.4 ч.3 ст.399 КПК України, апеляційна скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Як убачається з матеріалів провадження №295/11043/22, сторона захисту приймала безпосередню участь 03.11.2022 у судовому розгляді слідчим суддею клопотання органу досудового розслідування, за результатами якого було ухвалено оскаржувану ухвалу. Слід взяти до уваги, що в оскаржуваній ухвалі належно роз'яснено право її оскарження до апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Разом з цим, апеляційну скаргу адвокатом ОСОБА_3 подано лише 11.11.2022, що підтверджується штампом суду для вхідної кореспонденції.

Таким чином, апеляційну скаргу адвокатом ОСОБА_3 подано з пропуском процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді Богунського районного суду м.Житомира від 03 листопада 2022 року, за відсутності відповідного клопотання про поновлення процесуальних строків на апеляційне оскарження цієї ухвали.

З урахуванням наведених обставин, відповідно до п.4 ч.3 ст.399 КПК України, апеляційна скарга адвоката ОСОБА_3 підлягає поверненню останньому, оскільки скарга подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку.

Керуючись п.4 ч.3 ст.399 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_3 , діючого в інтересах підозрюваної ОСОБА_4 , на ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м.Житомира від 03 листопада 2022 року про відсторонення підозрюваної від посади, - повернути адвокату ОСОБА_3 .

Копію даної ухвали невідкладно надіслати адвокату ОСОБА_3 разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду апеляційної інстанції, але виключно в порядку, передбаченому КПК України.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Касаційного кримінального суду Верховного Суду протягом трьох місяців з дня її оголошення.

Суддя :

Попередній документ
107296193
Наступний документ
107296195
Інформація про рішення:
№ рішення: 107296194
№ справи: 295/11043/22
Дата рішення: 14.11.2022
Дата публікації: 17.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Житомирський апеляційний суд
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; застосування запобіжних заходів; домашній арешт
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (14.11.2022)
Результат розгляду: повернуто скаргу
Дата надходження: 02.11.2022
Предмет позову: -
Розклад засідань:
03.11.2022 10:30 Богунський районний суд м. Житомира
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧІШМАН ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
ЧІШМАН ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА