09.11.2022 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 536/1292/22
Провадження № 3/533/331/22
09 листопада 2022 року Суддя Козельщинського районного суду
Полтавської області - Оксенюк М. М.
розглянувши матеріал, який надійшов з ВЧ НОМЕР_1 Національної гвардії України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця, кулеметник 1 відділення 2 стрілецького взводу стрілецької роти ВЧ НОМЕР_1 Національної гвардії України, офіційно одруженого, має на утриманні малолітню дитину, номер картки платника податків НОМЕР_2 , до адміністративної відповідальності протягом року притягувався, а саме: 23.06.2022 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.3 ст. 172-20 КУпАП,
за ч. 3 ст. 172 - 20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Громадянин ОСОБА_1 , будучи раніше протягом року підданий адміністративному стягненню за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, повторно вчинив правопорушення за наступних обставин.
17.10.2022 року приблизно о 00 год 30 хв військовослужбовець ВЧ НОМЕР_1 Національної гвардії України солдат ОСОБА_1 на території Полтавської області, а саме в місці тимчасового розташування військового підрозділу вжив алкогольні напої (горілку), в результаті чого виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані.
Огляд на встановлення стану алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законом порядку, в присутності свідків, за допомогою алкотестера (газоаналізатора) «АлкоФор» 405, результат огляду 2,4%.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненому визнав в повному обсязі, щиро розкаявся та просив суд суворо його не карати, оскільки має на утримання малолітню дитину та дружину яка знаходиться в декретній відпустці.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки повторного вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, з огляду на наступне.
Частиною 3 ст. 172-20 КУпАП передбачено відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, у випадку, якщо дані дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в Україні особливий період настав з дня набрання чинності Указу Президента України від 17.03.2014 №303/2014 «Про часткову мобілізацію», продовжено його Указом Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 «Про часткову мобілізацію», та Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію».
Згідно з вимогами ч. 3, 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», часткова мобілізація може проводитися в окремих місцевостях держави, а також стосуватися певної частини національної економіки Збройних Сил України, інших військових формувань, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
З моменту оголошення мобілізації чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Ст. 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, а відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України №2102 -IX від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року та по теперішній час.
Відповідно до вимог ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Вина громадянина ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172 - 20 КУпАП підтверджується протоколом про військове адміністративне правопорушення серії НГ № 000626 від 18.10.2022, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 17.10.2022 року, актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу, письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 , письмовими пояснення свідків та іншими матеріалами справи.
Отже, в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, оскільки останній будучи раніше, протягом року підданий адміністративному стягненню за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, перебував в стані алкогольного сп'яніння, а саме під час виконання службових обов'язків, в умовах особливого періоду.
При визначенні виду адміністративного стягнення, суд враховує обставини скоєного правопорушення, відношення ОСОБА_1 до вчиненого, його вік, стан здоров'я, сімейні обставини та інші обставини в їх сукупності.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а саме соціальний аспект кваліфікації військових адміністративних правопорушень, суспільну небезпеку і шкоду від вчинення військовослужбовцями адміністративно-карних дій, завдання шкоди позитивному авторитету військовослужбовця і в цілому Збройним Силам України, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують
відповідальність, суд приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ним аналогічних правопорушень, до правопорушника за доцільне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 235 (двісті тридцять п'ять) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Зазначене покарання у виді штрафу у визначеному розмірі буде достатнім для перевиховання останнього та запобігання вчинення ним подібних дій в подальшому.
Також, відсутні підстави для застосування відносно ОСОБА_1 більш суворого покарання у виді арешту з утриманням на гауптвахті.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» вбачається, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що на день винесення постанови становить 496 грн. 20 коп.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» вбачається, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що на день винесення постанови становить 496 грн. 20 коп.
Керуючись ст. 33, 172-20, 221, 277, 280, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя,
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172 - 20 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 235 (двісті тридцять п'ять ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 3 995,00 (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять) грн.
Реквізити сплати штрафу: отримувач коштів ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37959255, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, номер рахунку (IBAN) UА048999980313050149000016001, код класифікації доходів бюджету 21081300. «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Протокол про військове адміністративне правопорушення серія НГ № 000626 від 18.10.2022 року.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 496 грн. 20 коп.
Реквізити сплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО) 899998, рахунок отримувача (IBAN) UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір».
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Роз'яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, у разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі у сумі 7 990,00 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів шляхом подання скарги до Полтавського апеляційного суду через Козельщинський районний суд з дня винесення постанови, особою, щодо якої її винесено, потерпілим, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова надрукована суддею в нарадчій кімнаті і є оригіналом.
Суддя М. М. Оксенюк