Справа№ 953/6396/22
н/п 3/953/2958/22
"14" листопада 2022 р. суддя Київського районного суду міста Харкова Бобко Т.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Харкова, громадяни6на України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
28 вересня 2022 року близько 18 години 30 хвилин ОСОБА_1 , знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї матері ОСОБА_2 , внаслідок чогоо останній могла бути завдана шкода її психічному здоров'ю.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, в матеріалах справи мається його заява про розгляд справи за його відсутності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №158320 від 05 жовтня 2022 року, рапортом Управління патрульної поліції в Харківській області поліцейського Кобця І.С. від 28 вересня 2022 року, заявою ОСОБА_2 від 05 жовтня 2022 року, прийнятою інспектором СПДН відділу превенції ХРУП №1 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції Богуша І.О., письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 05 жовтня 2022 року, довідкою про звільнення серії ХАР №01326, довідкою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства.
Суд, дослідивши матеріали справи, кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення дій психологічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи), внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
Згідно ст.ст. 34, 35 КУпАП обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності судом не встановлено.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, з метою виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення передбачене санкцією статті 173-2 КУпАП у виді штрафу у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 173-2, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 496,20 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня винесення такої постанови.
Суддя Т.В. Бобко