Справа № 727/10140/22
Провадження № 3/727/3745/22
08 листопада 2022 року суддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Одовічен Я.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого у АДРЕСА_1 , -
До Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-2 КпАП України.
Так, 31.10.2022 року близько 22 год. 20 хв. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , перебуваючи у п'яному вигляді вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру стосовно матері ОСОБА_2 , а саме умисні дії, які полягали у погрозах фізичною розправою, приниження честі та гідності, нецензурній лайці на її адресу, шарпанні за одяг та штовханні, чим могла бути завдана шкода психічному та фізичному здоров'ю ОСОБА_2 , чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КпАП України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного оформлення.
Так, згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень статті 254 КпАП України основним документом, який фіксує юридичний факт адміністративного правопорушення, є протокол, вимоги до змісту якого встановлені статтею 256 цього Кодексу.
За статтею 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст.172-3 КпАП України, відповідальність настає у разі вчинення тих самих дій, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 31.10.2022 року серії ВАВ №075146 ОСОБА_1 , своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.173-2 КпАП України. Отже, до матеріалів справи працівники поліції мали долучити докази щодо вчинення ОСОБА_1 правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КпАП України.
Так, до матеріалів справи долучена копія постанови з Єдиного державного реєстру судових рішень про притягнення особи до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КпАП України. При цьому, із вказаної постанови не вбачається кого саме було притягнуто до адміністративної відповідальності, у зв'язку із тим, що у постанові про притягнення особи до адміністративної відповідальності відсутні дані про особу правопорушника. Вказані недоліки не дають можливості встановити, чи вірно кваліфіковано працівниками поліції дії ОСОБА_1 .
Оскільки це має значення для повного дослідження всіх обставин по справі та для об'єктивного встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.2 ст. 173-2 КпАП України, то справу про адміністративне правопорушення слід направити для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 173-2, 256, 278, 283 КпАП України, суд,-
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.173-2 КпАП України повернути до Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Одовічен Я.В.