Справа №705/3119/22
3/705/2106/22
19.10.2022 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Піньковський Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ст. ст. 122-4 та 124 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №158913 від 06.08.22 року, ОСОБА_1 03.08.2022 о 22 год. 30 хв. в м.Умань по вул.Горького,46, керуючи т.з. Audi А3, д.н.з. НОМЕР_1 , при зміні напрямку руху, а саме при повороті ліворуч, не вибрав безпечну швидкість руху, не переконався у безпеці, з'їхав із проїзної частини та здійснив наїзд на будинок, внаслідок чого спричинив матеріальні збитки та пошкодив автомобіль Audi А3, д.н.з. НОМЕР_1 . Своїми діями порушив вимоги п.2.3б, 12.1 ПДР, за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №158888 від 06.08.2022 року, ОСОБА_1 03.08.2022 о 22 год. 30 хв. в м.Умань по вул.Горького,46, скоївши дорожньо-транспортну пригоду, а саме керуючи т.з. Audi А3, д.н.з. НОМЕР_1 , при зміні напрямку руху, а саме при повороті ліворуч, не вибрав безпечну швидкість руху, не переконався у безпеці, з'їхав із проїзної частини та здійснив наїзд на будинок, внаслідок чого спричинив матеріальні збитки та пошкодив автомобіль Audi А3, д.н.з. НОМЕР_1 , після чого залишив місце пригоди, не викликав поліцію, не зупинився і не увімкнув аварійну світлову сигналізацію. Своїми діями порушив вимоги п.2.10а ПДР, за що відповідальність передбачена ст.122-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, причини неявки суду невідомі.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст.122-4 та 124 КУпАП, не визнається обов'язковою присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Зважаючи на викладене, суддя вважає за можливе розглядати справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних матеріалів.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Пунктом 2.3.б ПДР України передбачено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний , зокрема бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
Пунктом 12.1 ПДР України передбачено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним..
Відповідно до ст.122-4 КУпАП передбачено відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Пунктом 2.10 ПДР України передбачено, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди .
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, тощо.
Суддя всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі докази в справі про адміністративне правопорушення, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КУпАП.
Факт вчинення правопорушень, передбачених ст.ст.122-4 та 124 КУпАП, та винуватість ОСОБА_1 підтверджується дослідженими у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №158888 від 05.08.22 року, складеним поліцейським ВРПП Уманського РУП ГУНП в Черкаській області Царенко А.В.; протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №158913 від 06.08.22 року складеним поліцейським ВРПП Уманського РУП ГУНП в Черкаській області Бабієм О.О.; доданою до протоколу схемою місця ДТП від 03.08.2022; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Зазначені докази, які були досліджені судом, не викликають будь-яких об'єктивних сумнівів в їх достовірності.
На підставі наведеного вище, з урахуванням встановлених обставин справи, які підтверджені належними та допустимими доказами, що в сукупності узгоджуються між собою, суддя приходить до переконання, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст.124 та ст.122-4 КУпАП, та підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, з урахуванням положень ч.2 ст. 36 КУпАП, шляхом накладення на нього адміністративного стягнення в межах санкції ст.122-4 КУпАП у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 122-4, 124, 130, 251, 252, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4 та 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 496 гривень 20 копійок.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Копію постанови направити ОСОБА_1 для відома.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Р.В. Піньковський