Справа № 195/1853/22
іменем України
12.10.2022 року cмт. Томаківка Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області - Омеко М.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1 , порушеної за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
У відношенні до ОСОБА_1 порушено справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Суть правопорушення викладено у протоколі про адміністративне правопорушення серія ААД № 315060 від 28.09.2022 року і полягає у наступному.
28.09.2022 року о 16 годині 04 хвилини по вул.Мостовій в с.Кисличувата, водій ОСОБА_1 керуючи мотоциклом "СПАРК" з номерним знаком НОМЕР_1 в стані алкогольного спяніння,проба позитивна,результат тест № 840 кількісний показник 1.98%, чим порушив вимоги п. 2.9 "А" Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у скоєнні вказаного правопорушення не визнав, пояснивши, що він взагалі не пьє, бо тяжко хворіє та приймає ліки.Вказав на те, що взагалі не проходив освідчення на стан алкогольного спяніння на місці зупинки. Крім цього надав до суду висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння складеному в лікарні, в якому дуже різниться показник алкоголю в крові. Тому він просить суд закрити дану адміністративну справу у зв'язку із відсутністю в її діях ознак адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи,зокрема оглянуви відеозапис з диску, котрий був долучений працівниками поліції, на якому відсутній запис зупинки мотоциклу. яким керував ОСОБА_1 крім того відсутній відеозапис щодо проходження медичног оосвідчення на місці зупинки .
Враховуючи вищенаведене, суд не вбачає підстав для накладення адміністративного стягнення.
Частиною 2 ст. 266 КУпАП та п. 6 Розділу 2 Наказу МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" визначено, що огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Відповідно до ст. 266 КУпАП У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Тому, з урахуванням вищевикладеного, суддя, всебічно, повно і об'єктивно, оцінюючи докази в справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
За вказаних обставин справи не можливо особу притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення за вказаною нормою закону.
З цього слідує, що факт скоєного правопорушення передбаченого вказаною нормою закону не знайшов свого підтвердження, а матеріали справи не дають достатньої інформації для застосування до ОСОБА_1 адміністративної відповідальності.
Згідно з п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАп, провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст.ст. 23, 33, 221, п. 1 ст. 247, ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні до ОСОБА_1 за ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із відсутністю складу правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд.
Суддя: М. В. Омеко