Справа № 367/4571/22
Провадження №3/367/2377/2022
Іменем України
10 листопада 2022 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернова О.В, розглянувши матеріали, які надійшли з БПП в с. Чайки УНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №144984, відповідно до якого ОСОБА_1 12.10.2022 року о 21 год. 19хв. на 31 км.+ 900м. автодороги М07 “Київ-Ковель” керував мопедом Honda tact. без державного номерного знаку в стані алкогольного сп'яніння. Медичний огляд проводився за допомогою приладу Drager 0275 з результатом 1.15%, чим порушив вимоги п.2.9 а; 12.3 ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суддя дійшов висновку, що згаданий протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до до БПП в с. Чайки УПП в Київській області на доопрацювання для усунення виявлених недоліків, виходячи з наступного.
За змістом ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та ін.
Згідно з приписами ст. 256 КУПАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
При підготовці справи до судового розгляду було встановлено, що протокол та складені адміністративні матеріали не відповідають зазначеним вимогам КУпАП, оскільки в його змісті не зазначено інформації про свідків або про їх відсутність, не надано інформації щодо наявності водійського посвідчення у ОСОБА_1 та даних, що характеризують особу правопорушника.
В зв'язку з вищевикладеним, вказані матеріали необхідно повернути до БПП в с. Чайки УПП в Київській області для доопрацювання, оскільки без усунення вищевказаних недоліків суд позбавлений можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення.
Керуючись ст. ст. 221, 251, 256, 257, 278, 283, 284 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, повернути на доопрацювання до БПП в с. Чайки УПП в Київській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Чернова