Ухвала від 31.10.2022 по справі 357/9804/22

Справа № 357/9804/22

1-кс/357/1675/22

УХВАЛА

31 жовтня 2022 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3

підозрюваного ОСОБА_4 ,

захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання № 6 Білоцерківського міськрайонного суду клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №42021112030000112 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання підозрюваному у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю та жителя АДРЕСА_1 , громадянину України, працюючому старшим інспектором відділу технічного нагляду управління впровадження будівництва об'єктів Департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації, раніше не судимому,

ВСТАНОВИВ:

25.10.2022 року до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Тетіївського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання підозрюваному ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Підставою застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання є наявність ризику, передбаченого п. п.1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: переховуватись від органів досудового розслідування та суду.

ОСОБА_4 підозрюється слідчим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, а саме в тому, що відповідно до наказу директора Департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації №219-к/тр від 15.10.2020 ОСОБА_4 з 16.10.2020 призначено на посаду старшого інспектора відділу технічного нагляду управління впровадження проектів будівництва департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації.

01.10.2021 атестаційною архітектурно-будівельною комісією всеукраїнської громадської організації «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об'єктів архітектури», проведено професійну атестацію ОСОБА_4 , що підтверджує його відповідність кваліфікаційним вимогам у сфері діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, професійну спеціалізацію, необхідний рівень кваліфікації і знань категорії «провідний інженер з технічного нагляду» та надано йому кваліфікаційний сертифікат серії АТ № 009089 від 01.10.2021, що зареєстровано у реєстрі атестованих осіб 01.10.2021 за № 1885.

Згідно зі ст. 11 Закону України «Про архітектурну діяльність» під час будівництва об'єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд. Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Згідно із порядком здійснення технічного нагляду затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №903 від 11.07.2007 року «Про авторський та технічний нагляд під час здійснення будівництва архітектури» технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.

Технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.

Особи, що здійснюють технічний нагляд:

1) проводять перевірку:

наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об'єкта, - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;

відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів;

відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;

виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду;

2) ведуть облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками;

3) проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів;

4) повідомляють підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів;

5) оформляють акти робіт, виконаних з недоліками;

6) беруть участь у проведенні перевірки:

робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спец обладнання, устаткування і механізмів технічним умовам;

органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю;

7) виконують інші функції, пов'язані з технічним наглядом на відповідному об'єкті.

За результатом проведення відкритих торгів щодо «Капітального ремонту КЗ Тетіївський освітній центр - опорний заклад ЗСО І-ІІІ ст.№3 Тетіївської міської ради», 12.05.2021 Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації в особі виконувача обов'язків директора департаменту ОСОБА_7 укладено договір № 1-21 будівельного підряду із ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» код ЄРДПОУ 21467647 щодо «Капітального ремонту КЗ Тетіївський освітній центр - опорний заклад ЗСО І-ІІІ ст.№3 Тетіївської міської ради», на загальну суму 12867000,00 грн, зі строком дії до 31.12.2021.

Відповідно до укладеного договору, а саме:

- п.4 розділу 4 «Порядок розрахунків за договором» розрахунки проводяться шляхом поетапної оплати замовником по факту виконаних робіт, при умові надходження коштів до джерел фінансування на даний об'єкт на умовах відтермінування платежу на термін до 100 календарних днів.

- п.4.3 Поточні та остаточні розрахунки за виконані роботи замовник здійснює лише при умові надходження коштів з джерел фінансування, на підставі актів форми КБ-2в, КБ-3, підписаних уповноваженими представниками сторін. Акти виконаних робіт готує підрядник і передає їх для підписання замовнику у строк не пізніше 20-го числа звітного місяця в паперовому вигляді та електронному носії;

- п.11.2 розділу 11 «Контроль якості робіт і матеріальних ресурсів», замовник забезпечує здійснення технічного нагляду за будівництвом у порядку встановленому законодавством.

- п.11.3 Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт у порядку, встановленому чинним законодавством та Договором.

- п. 13.3 розділу 13 «Оформлення та приймання документації з виконаних робіт» підрядник надає замовнику не пізніше 20 числа звітного місяця в друкованому та електронному вигляді (програмний комплекс АВК) документацію з виконаних робіт:

- акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в);

- довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (примірна форма КБ-3);

- підсумкова відомість ресурсів.

Наказом в.о. директора департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації №64-ОД від 01.04.2021 затверджено розподіл об'єктів, фінансування яких у 2021 році відбувається за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, між працівниками відділу технічного нагляду та працівниками кошторисної договірної роботи управління регіонального розвитку та впровадження проектів будівництва згідно з додатком.

Згідно із додатком до вказаного вище наказу в.о. директора департаменту №64-ОД від 01.04.2021, за об'єктом капітальний ремонт Комунального закладу «Тетіївський освітній центр - опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради» з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев'яних та дверних блоків на металопластикові, утеплення зовнішніх стін фасаду та їх оздоблення, утеплення перекриття, улаштування відмостки по вул. Академіка Байраківського, 59 в м. Тетіїв Київської області, призначено відповідального працівника відділу технічного нагляду ОСОБА_4 .

Згідно із п.2 наказу директора департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації №64-ОД від 21.04.2021, працівників департаменту попереджено про персональну відповідальність за правильність та визначення вартості - працівників відділу кошторисно-договірної роботи, обсягів та якості виконаних робіт - працівників відділу технічного нагляду.

Відповідно до п. 1 наказу в.о. директора Департаменту регіонального розвитку КОДА від 20.04.2021 № 72-ОД «Про підписання Актів приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-2в)» акти приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-2в) в частині будівництва об'єктів житлово-комунального і соціального призначення та поточного ремонту автомобільних загального користування місцевого значення Київської області, замовником яких є Департамент регіонального розвитку КОДА від імені замовника підписуються працівниками відділу технічного нагляду (що відповідають за обсяги виконаних робіт...).

Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином ОСОБА_4 , обіймаючи посаду старшого інспектора відділу технічного нагляду департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації, маючи кваліфікаційний сертифікат відповідного виконавця окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури інженера технічного нагляду під час виконання робіт по технічному нагляду за об'єктом будівництва капітальний ремонт Комунального закладу «Тетіївський освітній центр - опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради» з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев'яних та дверних блоків на металопластикові, утеплення зовнішніх стін фасаду та їх оздоблення, утеплення перекриття, улаштування відмостки по вул. Академіка Байраківського, 59 в м. Тетіїв Київської області, маючи право підпису актів виконаних робіт від імені замовника, виконуючи адміністративно-господарські функції за спеціальним повноваженням, якими ОСОБА_4 наділений Законом України «Про архітектурну діяльність», Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007, наказом директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації №64-ОД від 01.04.2021 на здійснення роботи по технічному нагляду об'єктів будівництва, відповідно до ч.3 ст. 18 КК України мав статус службової особи.

Так, ОСОБА_4 , керуючись своїми правами та обов'язками інженера з технічного нагляду за виконанням робіт об'єкту будівництва капітального ремонт Комунального закладу «Тетіївський освітній центр - опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради» з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев'яних та дверних блоків на металопластикові, утеплення зовнішніх стін фасаду та їх оздоблення, утеплення перекриття, улаштування відмостки по АДРЕСА_2 відповідно договору № 1-21 від 12.05.2021, будучи службовою особою, наділеною адміністративно-господарськими функціями, під час виконання службових обов'язків діючи умисно, усвідомлюючи, що дані у актах приймання виконаних робіт не відповідають фактичним обсягам таких робіт, у невстановленому місці, здійснив внесення до офіційного документу, акту приймання виконаних робіт (форми КБ-2в затверджені наказом Мінрегіонбуду України від 04.12.2009 №5), завідомо неправдиві відомості, а саме:

- протягом дня, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 17.08.2021 затвердив своїм підписом, здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт" та скріпив печаткою, отриманий на підпис акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за формою КБ-2в від 17.08.2021 за серпень 2021 року;

- протягом дня, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 06.10.2021 затвердив своїм підписом, здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт" та скріпив печаткою, отриманий на підпис акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за формою КБ-2в від 06.10.2021 за жовтень 2021 року;

- протягом дня, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 17.11.2021 затвердив своїм підписом, здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт" та скріпив печаткою, отримані на підпис акти приймання виконаних будівельних робіт № 3 за формою КБ-2в від 17.11.2021 за листопад 2021 року;

- протягом дня, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 24.12.2021 затвердив своїм підписом, здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт" та скріпив печаткою, отриманий на підпис акт приймання виконаних будівельних робіт б/н за формою КБ-2в від 24.12.2021 за листопад 2021 року.

- протягом дня, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 24.12.2021 затвердив своїм підписом, здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт" та скріпив печаткою отриманий на підпис акт приймання виконаних будівельних робіт № 4 за формою КБ-2в від 24.12.2021 за грудень 2021 року; по об'єкту будівництва капітальний ремонт Комунального закладу «Тетіївський освітній центр - опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради» з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев'яних та дверних блоків на металопластикові, утеплення зовнішніх стін фасаду та їх оздоблення, утеплення перекриття, улаштування відмостки по вул. Академіка Байраківського,59 в м.Тетіїв Київської області відповідно договору № 1-21 від 12.05.2021, чим підтвердив відповідність відомостей відображених у вказаних актах виконаним об'ємам робіт.

Вказані вище акти стали підставою для подальшого оформлення Департаментом регіонального розвитку Київської ОДА платіжних доручень та перерахунку Державною казначейською службою бюджетних грошових коштів на банківський розрахунковий рахунок ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Райфайзен Банк Аваль», а саме:

- 30.08.2021 відповідно до платіжного доручення №27 від 28.08.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 17.08.2021 в сумі 49207,81 грн.;

- 21.10.2021 відповідно до платіжного доручення №44 від 20.10.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 06.10.2021 в сумі 47695,56 грн.;

- 19.11.2021 відповідно до платіжного доручення №60 від 18.11.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 17.11.2021 в сумі 6300818,66 грн.;

- 30.12.2021 відповідно до платіжного доручення №421 від 29.12.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 24.12.2021 в сумі 641075,20грн.;

- 30.12.2021 відповідно до платіжного доручення №416 від 29.12.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 24.12.2021 в сумі 1317887,39 грн.;

- 30.12.2021 відповідно до платіжного доручення №85 від 29.12.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 24.12.2021 на суму 1395910,57 грн.

Загалом Департаментом регіонального розвитку Київської ОДА з врахуванням авансового внеску в сумі 3108350,40 грн. перераховано коштів ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» на загальну суму 12867000,00 грн.

Проте, вартість робіт, які фактично не виконані, але внесені у звітну документацію, а саме до актів форми Кб-2в, погоджених між замовником - Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації та підрядником - ТОВ «САБЕНТЕРПРАЙЗ», відповідно до проведених розрахунків, становить: 1 570 488 (один мільйон п'ятсот сімдесят тисяч чотириста вісімдесят вісім) гривень 00 копійок з урахуванням ПДВ.

Таким чином, в результаті внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інженером технічного нагляду ОСОБА_4 , спричинено тяжкі наслідки на суму 1570488 грн., які згідно з приміткою 3 до ст. 364 КК України, станом на 30.12.2021 року в 250 і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (службове підроблення), що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.

Окрім цього, ОСОБА_4 обіймаючи посаду старшого інспектора відділу технічного нагляду департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації, маючи кваліфікаційний сертифікат відповідного виконавця окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури інженера технічного нагляду під час виконання робіт по технічному нагляду за об'єктом будівництва капітальний ремонт Комунального закладу «Тетіївський освітній центр - опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради» з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев'яних та дверних блоків на металопластикові, утеплення зовнішніх стін фасаду та їх оздоблення, утеплення перекриття, улаштування відмостки по АДРЕСА_2 , відповідно до п. 1 наказу в.о. директора Департаменту регіонального розвитку КОДА від 20.04.2021 № 72-ОД "Про підписання Актів приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-2в)" маючи право підпису від імені замовника актів приймання виконаних будівельних робіт (примірна форма №КБ-2в), виконуючи адміністративно-господарські функції за спеціальним повноваженням, якими ОСОБА_4 наділений Законом України «Про архітектурну діяльність», Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007, наказом директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації №64-ОД від 01.04.2021 на здійснення роботи по технічному нагляду об'єктів будівництва, відповідно до ч.3

ст. 18 КК України мав статус службової особи.

ОСОБА_4 , будучи відповідальним працівником відділу технічного нагляду за об'єктом капітальний ремонт Комунального закладу «Тетіївський освітній центр - опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради» з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев'яних та дверних блоків на металопластикові, утеплення зовнішніх стін фасаду та їх оздоблення, утеплення перекриття, улаштування відмостки по АДРЕСА_2 , згідно із наказом директора департаменту №64-ОД від 01.04.2021, будучи службовою особою, усвідомлюючи покладені на нього завдання, повноваження та відповідальність, шляхом зловживання своїм службовим становищем, усвідомлюючи протиправний характер і значення своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, за попередньою змовою групою осіб із директором ТОВ «САБЕНТЕРПРАЙЗ» ОСОБА_8 , керівником проекту від ТОВ «САБЕНТЕРПРАЙЗ» ОСОБА_9 та невстановленою досудовим розслідуванням особою, діючи із спільним злочинним умислом, спрямованим на привласнення державних коштів шляхом зловживання службовим становищем, з корисливих мотивів, вчинив привласнення чужого майна в особливо великих розмірах, а саме достовірно знаючи, що дані у актах приймання виконаних робіт не відповідають фактичним обсягам таких робіт, тобто є завідомо неправдивими:

- точного часу досудовим розслідуванням не встановлено 17.08.2021 затвердив своїм підписом, здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт", та скріпив печаткою отриманий на підпис акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за формою КБ-2в від 17.08.2021 за серпень 2021 року;

- точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 06.10.2021 затвердив своїм підписом, здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт", та скріпив печаткою акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за формою КБ-2в від 06.10.2021 за жовтень 2021 року;

- точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 17.11.2021 затвердив своїм підписом здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт", та скріпив печаткою отримані на підпис акти приймання виконаних будівельних робіт № 3 за формою КБ-2в від 17.11.2021 за листопад 2021 року;

- точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 24.12.2021 затвердив своїм підписом здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт", та скріпив печаткою отриманий на підпис акт приймання виконаних будівельних робіт б/н за формою КБ-2в від 24.12.2021 за листопад 2021 року;

- точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, 24.12.2021 затвердив своїм підписом здійснив рукописний напис "в частині обсягів виконаних робіт", та скріпив печаткою отриманий на підпис акт приймання виконаних будівельних робіт № 4 за формою КБ-2в від 24.12.2021 за грудень 2021 року;

по об'єкту будівництва капітальний ремонт Комунального закладу «Тетіївський освітній центр - опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тетіївської міської ради» з впровадженням енергозберігаючих технологій із заміною дерев'яних та дверних блоків на металопластикові, утеплення зовнішніх стін фасаду та їх оздоблення, утеплення перекриття, улаштування відмостки по вул. Академіка Байраківського,59 в м.Тетіїв Київської області відповідно договору № 1-21 від 12.05.2021, чим підтвердив відповідність відомостей відображених у вказаних актах фактично виконаним об'ємам робіт.

Окрім того, завідомо неправдиві офіційні документи - акти приймання виконаних будівельних робіт № 3 від 17.11.2021, б/н від 24.12.2021 та № 4 від 24.12.2021 від імені підрядника ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» підписані директором товариства ОСОБА_8 , акти № 2 від 06.10.2021, № 3 від 17.11.2021 щодо «об'ємів виконаних в задовільній якості» підписані керівником проекту від ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» ОСОБА_9 , акти № 1 від 17.08.2021 та

№ 2 від 06.10.2021 від імені підрядника підписані невстановленою досудовим розслідуванням особою, акти № 1 від 17.08.2021, б/н від 24.12.2021 та № 4 від 24.12.2021 від імені керівника проекту підписані невстановленою досудовим розслідуванням особою.

Вказані вище завідомо неправдиві офіційні документи - акти приймання виконаних будівельних робіт № 1 від 17.08.2021, № 2 від 06.10.2021, № 3 від 17.11.2021, б/н від 24.12.2021 та № 4 від 24.12.2021 стали підставою для подальшого оформлення Департаментом регіонального розвитку Київської ОДА платіжних доручень та перерахунку Державною казначейською службою бюджетних грошових коштів на банківський розрахунковий рахунок ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» № НОМЕР_1 , відкритий у АТ «Райфайзен Банк Аваль», а саме:

- 30.08.2021 відповідно до платіжного доручення №27 від 28.08.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 17.08.2021 в сумі 49207,81 грн.;

- 21.10.2021 відповідно до платіжного доручення №44 від 20.10.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 06.10.2021 в сумі 47695,56 грн.;

- 19.11.2021 відповідно до платіжного доручення №60 від 18.11.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 17.11.2021 в сумі 6300818,66 грн.;

- 30.12.2021 відповідно до платіжного доручення №421 від 29.12.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 24.12.2021 в сумі 641075,20грн.;

- 30.12.2021 відповідно до платіжного доручення №416 від 29.12.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 24.12.2021 в сумі 1317887,39 грн.;

- 30.12.2021 відповідно до платіжного доручення №85 від 29.12.2021 за виконані роботи зазначені в акті виконаних будівельних робіт КБ 2в, від 24.12.2021 на суму 1395910,57 грн.

Загалом Департаментом регіонального розвитку Київської ОДА з врахуванням авансового внеску в сумі 3108350,40 грн. перераховано коштів ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» на загальну суму 12867000,00 грн.

Проте, вартість робіт, які фактично не виконані, але внесені у звітну документацію, а саме до актів форми Кб-2в, погоджених між замовником - Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації та підрядником - ТОВ «САБЕНТЕРПРАЙЗ», відповідно до проведених розрахунків, становить: 1 570 488 (один мільйон п'ятсот сімдесят тисяч чотириста вісімдесят вісім) гривень 00 копійок з урахуванням ПДВ.

Вказаними діями ОСОБА_4 здійснив привласнення чужого майна, вищевказаних бюджетних коштів в сумі 1 570 488 грн. шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб у особливо великих розмірах.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у вчинені кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

ОСОБА_4 28.09.2022 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України.

21.10.2022 ОСОБА_4 змінено підозру, а саме збільшено обсяг висунутого обвинувачення за ч. 5 ст. 191 КК України, так йому інкриміновано вчинення цього злочину за попередньою змовою групою осіб із службовими особами ТОВ «САБ ЕНТЕРПРАЙЗ» та привласнення бюджетних коштів.

Обґрунтовуючи ризик переховуватись від органу досудового розслідування та суду, слідчий посилається на ту обставину, що підозрюваний ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років.

Окрім цього, тяжкість інкримінованого злочину та усвідомлення можливості засудження до тривалого терміну позбавленні волі вже само по собі може бути підставою та мотивом для підозрюваного ОСОБА_4 до втечі, в тому числі й за межі території України, оскільки ОСОБА_4 має паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 , виданий 11.08.2017. При оцінці переховування від правосуддя може братися до уваги поряд з іншими обставинами і загроза відносно суворого покарання, яке на думку слідчого слід взяти до уваги, виходячи з рішення ЄСПЛ «Москаленко проти України» від 20.05.2010.

Прокурор клопотання підтримав з викладених у ньому підстав. Вважає, що запобіжний захід у виді особистого зобов'язання є достатнім для запобігання зазначеним ризикам. Водночас зазначив, що слідчий після повідомлення ОСОБА_4 про підозру, звертався до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов'язання, однак ухвалою слідчого судді йому було відмовлено, однак чітко повідомити, з яких підстав, не зміг посилаючись на відсутність матеріалів кримінального провадження.

Підозрюваний ОСОБА_4 та захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечують, посилаючись на необґрунтованість підозри та недоведеність заявленого прокурором ризику.

Проаналізувавши вищенаведені обставини, вивчивши матеріали клопотання, вислухавши прокурора, допитавши підозрюваного, приходжу до висновку, що прокурором у клопотанні викладені обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушеннях і посилання на матеріали, що підтверджують ці обставини.

Водночас слідчий суддя погоджується з наведеними вище доводами прокурора, що на час розгляду клопотання існує високий ступінь ризику вчинення підозрюваним дій передбачених п.1 ч. 1 ст. 177 КПК України. Єдиною обставиною слідчим ризику, вчинення дій передбачених п.1 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчим вказується тяжкість інкримінованого злочину та усвідомлення можливості засудження до тривалого терміну позбавленні волі. Водночас як видно з матеріалів клопотання та пояснення прокурора підозрюваний протягом досудового розслідування і в тому числі після повідомлення йому про підозру добросовісно виконував покладені на нього законом обов'язки. Жодних обставин які б тією чи іншою мірою могли свідчити, що підозрюваний вчиняє дії, які б дали йому можливість переховуватись від органів слідства чи суду слідчому судді не наведено

Вищенаведені обставини та докази, які їх підтверджують не дають підстави для застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

З огляду на викладене, клопотання не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.177, 184, 193, 194, 196, 309 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №42021112030000112 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання підозрюваному у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, ОСОБА_4 , - відмовити.

Зобов'язати підозрюваного ОСОБА_4 прибувати до слідчого, прокурора у справі, слідчого судді або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 01.11.2022 о 08.год. 25 хв.

Слідчий суддяОСОБА_1