Рішення від 09.11.2022 по справі 701/685/22

Справа №701/685/22

Провадження №2/701/291/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2022 рокуМаньківський районний суд, Черкаської області

в складі: головуючого-судді - Костенка А. І.

за участю секретаря -Брітан О. О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про розірвання шлюбу.

На підставу своїх вимог спирається на те, що з 05 вересня 2012 року позивачка перебуває в шлюбі з відповідачем. Шлюб зареєстровано виконкомом Молодецької сільської ради Маньківського району Черкаської області, про що 05.09.2012 року зроблено відповідний актовий запис за № 4.

ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачка народила сина ОСОБА_3 та ІНФОРМАЦІЯ_2 дочку ОСОБА_4 , батьком яких є відповідач. Шлюбні стосунки позивачки з відповідачем припинені, оскільки вони не зійшлись характером, що і змусило позивачку звернутись з відповідним позовом до суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з ч. 1 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута малозначна справа.

Ухвалою суду від 25.10.2022 року по справі призначено справу до розгляду у порядку спрощеного провадження з викликом сторін та надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.

Позивачка в судове засідання не з'явилася, але надала суду заяву згідно якої позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила розгляд справи проводити у її відсутності.

Відповідач в судове засідання не з?явився, але надав суду заяву, згідно якої позовні вимоги визнає в повному обсязі та просить розгляд справи проводити у його відсутності.

Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи вищевикладене та приписи ст. 223 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі осіб, які в судове засідання не з'явилися, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду.

У зв'язку з неявкою в судове засіданні всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню відповідно до вимог ст. 56 СК України, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні, що з 05 вересня 2012 року позивачка перебуває в шлюбі з відповідачем. Шлюб зареєстровано виконкомом Молодецької сільської ради Маньківського району Черкаської області, про що 05.09.2012 року зроблено відповідний актовий запис за № 4. ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачка народила сина ОСОБА_3 та ІНФОРМАЦІЯ_2 дочку ОСОБА_4 , батьком яких є відповідач. Шлюбні стосунки позивачки з відповідачем припинені, оскільки вони не зійшлись характером. В силу ст. 112 СК України, шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення. Також суд вважає за необхідне встановити місце проживання дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме за місцем проживання матері - позивачки по справі.

Майновий спір не вирішувався.

У відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 77-81, 141, 263, 265 ЦПК України, ст. ст. 56, 104, 110, 112 СК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Шлюб, зареєстрований 05 вересня 2012 року виконкомом Молодецької сільської ради Маньківського району Черкаської області, за актовим записом № 4 між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , (РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , працюючого молодшим інспектором відділу охорони в ДУ Старобабанівська виправна колонія № 92) - РОЗІРВАТИ.

Визначити місцем проживання дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем проживання матері - ОСОБА_1 .

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , (РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , працюючого молодшим інспектором відділу охорони в ДУ Старобабанівська виправна колонія № 92) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 992 грн. 40 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження.

Суддя А. І. Костенко

Попередній документ
107213706
Наступний документ
107213708
Інформація про рішення:
№ рішення: 107213707
№ справи: 701/685/22
Дата рішення: 09.11.2022
Дата публікації: 11.11.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Маньківський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (24.10.2022)
Дата надходження: 24.10.2022
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
09.11.2022 10:00 Маньківський районний суд Черкаської області