Ухвала від 07.11.2022 по справі 640/16378/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

07 листопада 2022 року м. Київ № 640/16378/22

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Черникової А.О., розглянувши питання щодо залучення третьої особи у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора Департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України Довгань Аліни Анатоліївни про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора Департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України Довгань Аліни Анатоліївни (надалі по тексту також - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Довгань Аліни Анатоліївни від 16.09.2022 № 193/19.4 про відмову в державній реєстрації змін до відомостей про Політичну партію "Всеукраїнська партія "Дітей війни", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до статуту та програми, зобов'язавши повторно розглянути подані 24.02.2021 документи для внесення змін до відомостей про Політичну партію "Всеукраїнська партія "Дітей війни" з урахуванням висновків суду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.10.2022 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Суд вважає, що до участі у справі необхідно залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, політичну партію "Всеукраїнська партія "Дітей війни", з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, політичну партію "Всеукраїнська партія "Дітей війни", оскільки рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов'язки.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Залучити у справі № 640/16378/22 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, політичну партію "Всеукраїнська партія "Дітей війни".

2. Зобов'язати позивача надіслати на адресу третьої особи копію позовної заяви з доданими до неї матеріалами протягом двох днів з дня отримання даної ухвали та надати докази такого направлення до суду.

3. Запропонувати третій особі подати письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог.

4. Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя А.О. Черникова

Попередній документ
107204029
Наступний документ
107204031
Інформація про рішення:
№ рішення: 107204030
№ справи: 640/16378/22
Дата рішення: 07.11.2022
Дата публікації: 10.11.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (16.09.2025)
Дата надходження: 12.03.2025
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
21.01.2025 14:20 Шостий апеляційний адміністративний суд
04.02.2025 15:00 Шостий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЕРНАЗЮК Я О
ВІВДИЧЕНКО ТЕТЯНА РОМАНІВНА
ЧЕРПІЦЬКА ЛЮДМИЛА ТИМОФІЇВНА
суддя-доповідач:
БЕРНАЗЮК Я О
ВІВДИЧЕНКО ТЕТЯНА РОМАНІВНА
ЧЕРНИКОВА А О
ЧЕРПІЦЬКА ЛЮДМИЛА ТИМОФІЇВНА
3-я особа:
Політична партія "Всеукраїнська партія "Дітей війни"
Політична партія "Консервативна партія України"
відповідач (боржник):
Державний реєстратор Департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України Довгань Аліна Анатоліївна
Міністерство юстиції України
заявник апеляційної інстанції:
Міністерство юстиції України
заявник касаційної інстанції:
Міністерство юстиції України
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Міністерство юстиції України
позивач (заявник):
Сінчук Микола Леонідович
представник скаржника:
Крот Марина Анатоліївна
суддя-учасник колегії:
АЛІМЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ПИЛИПЕНКО ОЛЕНА ЄВГЕНІЇВНА
СОБКІВ ЯРОСЛАВ МАР'ЯНОВИЧ
ЧИРКІН С М
ШАРАПА В М