Справа № 474/674/22
Провадження № 2-а/474/7/22
про передачу адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду
09.11.22р. смт. Врадіївка
Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г., під час вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про визнання протиправною і скасування постанови про адміністративне стягнення та закриття справи, -
встановив:
07.11.2022р. ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Миколаївській області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову БАБ № 083169 від 14.10.2022р. про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.126 КУпАП та притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у сумі 3400,00 гривень, провадження у справі закрити, у зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_1 складу та події зазначеного адміністративного правопорушення.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви вважаю встановленим таке.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
У позовній заяві місцем реєстрації проживання позивача зазначено: АДРЕСА_1 . Місце перебування чи знаходження позивача не зазначено.
Місцем знаходження відповідача зазначено: АДРЕСА_2 .
Таким чином, з огляду на приписи ч. 1 ст. 25 КАС України, розгляд даного адміністративного позову не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Врадіївського районного суду Миколаївської області.
При цьому 09.11.2022р. до суду від представниці позивача Архипової К.Г. надійшло клопотання, в якому остання, з огляду на невірне визначення нею територіальної підсудності під час звернення до суду з адміністративним позовом, просить направити адміністративний позов, разом з додатками, для належного розгляду за місцем знаходження відповідача до Центрального районного суду міста Миколаєва.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене адміністративна справа підлягає передачі на розгляд Центрального районного суду міста Миколаєва.
Керуючись ст.ст. 25, 29, 243, 248 КАС України, -
постановив:
Адміністративну справу № 474/674/22, провадження № 2-а/474/7/22, за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про визнання протиправною і скасування постанови про адміністративне стягнення та закриття справи - передати на розгляд Центрального районного суду міста Миколаєва.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ф.Г. Сокол