Справа № 710/1412/22 Провадження № 3/710/1167/22
08.11.2022 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки та зареєстрованої АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 17.09.2008, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності суду не відомі, за ч. 1ст.156 КУпАП,
Відповідно до протоколу серії ВАВ №637534 від 13.10.2022 ОСОБА_1 13.10.2022 о 16 годині 45 хвилин, в магазині «Уют», що в м. Шпола по вул. Благовісна, всупереч вимог ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва, продажу і обігу спирту етилового, вина, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» здійснила продаж горілки на розлив, об'ємом 100 мл. за 15,00 грн, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Частиною 2 ст.7 та ст.245 КУпАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного і об'єктивного з'ясування всіх обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.
Відповідно до положень п.4 ч.3 ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суду обов'язків ініціювати збір доказів щодо доказу вини правопорушника суперечить принципам об'єктивності та неупередженості суду при розгляді справи.
Згідно з положеннями ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Диспозицією ч.1 ст. 156 КУпАП встановлено, що об'єктивною стороною правопорушення є роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Отже, в даному випадку дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікуванню за ч. 1 ст. 156 КУпАП у випадку, якщо вона здійснила продаж горілки об'ємом 100 мл. без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Відомості про дані обставини в протоколі відсутні.
До того ж поліцейськими при складанні протоколу зазначено, що ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва, продажу і обігу спирту етилового, вина, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», однак вказаний Закон відсутній на офіційному вебпорталі парламенту України.
Відповідно до статей 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Отже, судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №637534 від 13.10.2022 не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, зокрема не розкрита повністю суть вчиненого адміністративного правопорушення, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення, у зв'язку з чи м справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 156КУпАП підлягає поверненню до Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області на доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки у відповідності до вимог чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя
Матеріали відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, повернути до Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Побережна