про видачу дубліката виконавчого листа
08 листопада 2022 року Справа № 360/6673/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши у письмовому провадженні заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі №360/6673/21 за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажна фірма «Зодчий» про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за період з 01.09.2019 по 31.08.2021 за списком № 2 у розмірі 66602,38 грн,
31.10.2022 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі №360/6673/21 за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажна фірма «Зодчий» про стягнення витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за період з 01.09.2019 по 31.08.2021 за списком № 2 у розмірі 66602,38 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що виконавчий лист у справі №360/6673/21, виданий Луганським окружним адміністративним судом 22.02.2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуває на тимчасово окупованій території, тобто є втраченими. На теперішній час рішення суду не виконано, а виконавчий лист по справі №360/6673/21 не перебуває на примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби, що підтверджується листом Лисичанського відділу державної виконавчої служби у Сєвєродонецькому районі Луганської області від 14.10.2022 №12422/20.9-76.
Розглянувши заяву про видачу дубліката виконавчого листа, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 10.01.2022 в адміністративній справі № 360/6673/21 позовні вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажна фірма «Зодчий» про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах - задоволено, внаслідок чого вирішено стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажна фірма «Зодчий» на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за період з 01.09.2019 по 31.08.2021 за списком №2 у розмірі 55045,33 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч сорок п'ять грн. 33 коп.).
22.02.2022 видано виконавчий документ у справі №360/6673/21 щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажна фірма «Зодчий» на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за період з 01.09.2019 по 31.08.2021 за списком №2 у розмірі 55045,33 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч сорок п'ять грн. 33 коп.).
Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зазначає, що ним було втрачено виконавчий лист, у зв'язку з військовими діями Російської Федерації проти України.
Виконавчий лист по справі №360/6673/21 не перебуває на примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби, що підтверджується листом Лисичанського відділу державної виконавчої служби у Сєвєродонецькому районі Луганської області від 14.10.2022 №12422/20.9-76.
Відповідно до пункту 18.4 перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви.
26 березня 2022 року набрав чинності Закон України від 15.03.2022 №2129-ІХ «Про внесення змін до розділу ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження». Розділ ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» доповнено пунктом 102 наступного змісту: «Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України визначені цим Законом строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану».
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» затвердженого Законом України №2212-IX від 21.04.2022 у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, на теперішній час Указом Президента України № 573/2022 від 12.08.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні на 90 діб.
З огляду на те, що внаслідок широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України та активних бойових дій на території Луганської області виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду, виданий 22.02.2022 по справі № 360/6673/21 залишився в приміщенні Головного управління, що розташоване за адресою: вул. Шевченко, 9, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, тобто на території яка є тимчасово окупованою, та вважається втраченим, що унеможливлює забезпечення виконання судового рішення № 360/6673/21, а також зважаючи, що заяву про видачу дубліката виконавчого листа подано до закінчення строку, встановленого для пред'явлення його до виконання, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, підпунктом 18.4 пункту 18 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про видачу дубліката виконавчого листа у справі №360/6673/21 задовольнити.
Видати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Луганській області дублікат виконавчого листа у справі № 360/6673/21 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажна фірма «Зодчий» на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за період з 01.09.2019 по 31.08.2021 за списком №2 у розмірі 55045,33 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч сорок п'ять грн. 33 коп.).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення
Суддя І.В. Тихонов