Рішення від 07.11.2022 по справі 340/2660/21

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2022 року м. Кропивницький Справа № 340/2660/21

Кіровоградський окружний адміністративний суду у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши за правилами загального позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу

позивач: приватне підприємство "Агро Євро Партнер" (27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Героїв України, 4, оф. 35, код ЄДРПОУ 42544531)

відповідач: Головне управління ДПС у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, код ЄДРПОУ ВП 43995486)

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Агро Євро Партнер" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень форми "В1" №00012250712 від 12.04.2021 року, форми "В4" №00012260712 від 12.04.2021 року.

Позов ПП "Агро Євро Партнер" мотивовано тим, що спірні рішення прийняті за наслідками документальної позапланової виїзної перевірки ПП "Агро Євро Партнер" з питань дотримання податкового законодавства при декларуванні за грудень 2020 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до бюджетного відшкодування. Позивач не погоджується з висновками акту перевірки про нереальність (безтоварність) його господарських операцій з ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач", ПП "Надніпрянське" та зазначає, що такі висновки не відповідають фактичним даним про характер його взаємовідносин з цими контрагентами щодо поставки товарів та надання послуг, які підтверджені належними первинними документами, що надавалися контролюючому органу на перевірку. З цих підстав позивач просить суд визнати спірні податкові повідомлення-рішення протиправними та скасувати їх.

Ухвалою судді від 04.06.2021 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі за цим позовом та призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні.

Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що у ході документальної позапланової виїзної перевірки ПП "Агро Євро Партнер" на підставі аналізу даних Єдиного реєстру податкових накладних та іншої наявної в контролюючому органі інформації встановлено ознаки нереальності здійснення господарських операцій з придбання позивачем товарів та послуг у ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач", ПП "Надніпрянське", зважаючи на відсутність у їхніх постачальників необхідних умов та ресурсів для здійснення господарської діяльності. Також не встановлено ланцюг постачання та походження насіння соняшника та сої, використаного ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач" при виробництві продукції, реалізованої позивачу, а також походження вагонів, переданих ПП "Надніпрянське" в суборенду позивачу. Оскільки надані позивачем до перевірки первинні документи не відповідають фактичному руху активів, тому не можуть враховуватися у податковому обліку. Відтак позивач безпідставно сформував податковий кредит з ПДВ за нереальними операціями з придбання товарів та послуг, що призвело до завищення суми ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за грудень 2020 року на 618 934, 29 грн. та до завищення від'ємного значення з ПДВ, що зараховується до складу наступного звітного періоду, за грудень 2020 року на 653 599 грн. і стало підставою для прийняття спірних податкових повідомлень-рішень. Доводячи їх правомірність, представник відповідача просив суд у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 07.09.2021 року суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті у судовому засіданні.

У ході судового розгляду представники сторін подали заяви про розгляд справи без їхньої участі, у письмовому провадженні.

Відповідно до частини 3 статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Розглянувши справу в порядку письмового провадження, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.

Приватне підприємство "Агро Євро Партнер" з 10.10.2018 року зареєстровано як юридична особа, перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Кіровоградській області, є платником податку на додану вартість.

Посадовими особами ГУ ДПС у Кіровоградській області у березні 2021 року проведено документальну позапланову виїзну перевірку ПП "Агро Євро Партнер" щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за грудень 2020 року від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн., з урахуванням від'ємного значення з податку на додану вартість попередніх періодів, про що складено акт №703/11-28-07-12/42544531 від 17.03.2021 року. (а.с. 42 - 116, т.1)

Висновками акту перевірки встановлено такі порушення:

1) п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200 ПК України, оскільки ним завищено суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, за грудень 2020 року на 618 934, 29 грн.;

2) п.44.1 ст.44, пп. "а" п.198.1, абз. 1-3 п.198.2, абз. 1-2 п.198.3, абз. 3 п.198.6 ст.198 ПК України, оскільки ним завищено від'ємне значення з ПДВ, що зараховується до складу наступного звітного періоду, за грудень 2020 року на суму 653 599 грн.

На підставі цього акту ГУ ДПС у Кіровоградській області, керуючись пп. 54.3.2 п.54.3 ст.54 ПК України, прийняло щодо позивача такі податкові повідомлення-рішення:

- форми "В1" №00012250712 від 12.04.2021 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за грудень 2020 року на 618 934,29 грн., нараховані штрафні (фінансові) санкції в сумі 309 467,15 грн. (а.с. 119 - 121, т.1)

- форми "В4" №0000/635/0713 від 27.11.2020 року, яким зменшено розмір від'ємного значення суми ПДВ за грудень 2020 року на 653 599 грн. (а.с. 117 - 118, т.1);

Не погодившись з цими податковими повідомленнями-рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір, суд виходить з того, що він виник у зв'язку з висновками контролюючого органу про завищення суми бюджетного відшкодування та від'ємного значення суми податку на додану вартість, заявленого позивачем у податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року.

У пункті 14.1 статті 14 ПК України визначено, що: 14.1.18. бюджетне відшкодування - це відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника; 14.1.181. податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів та послуг.

Згідно з пунктом 198.2 статті 198 ПК України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Пунктом 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Пунктами 201.1, 201.7 статті 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені статтею 200 ПК України.

Так, згідно з пунктом 200.1 статті 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Пунктом 200.2 статті 200 ПК України передбачено, що при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Відповідно до пункту 200.4 статті 200 ПК України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Згідно з пунктами 200.7, 200.8 статті 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

До податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання) платником податків додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій.

Відповідно до пункту 200.10 статті 200 ПК України у строк, передбачений абзацом першим пункту 76.3 статті 76 цього Кодексу, контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання).

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 200.11 статті 200 ПК України передбачено, що контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку - за днем її фактичного подання провести документальну перевірку платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від'ємного значення, сформованого за операціями:

- за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;

- з придбання товарів/послуг за період до 1 січня 2017 року у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до статті 209 цього Кодексу.

У визначені цим пунктом терміни проводяться також документальні перевірки, передбачені підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: 78.1.8 платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Відповідно до пункту 200.14 статті 200 ПК України якщо за результатами камеральної або документальної перевірки, контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.

Суд установив, що документальна позапланова виїзна перевірка позивача, висновки якої є предметом цього спору, призначена наказами ГУ ДПС у Кіровоградській області №206-п від 18.02.2021 року, №277-п від 05.03.2021 року на підставі пп.78.1.8 п.78.1 ст.78 ПК України у зв'язку з поданням позивачем податкової декларації з ПДВ за грудень 2020 року, в якій заявлено від'ємне значення з податку на додану вартість та бюджетне відшкодування, яке становить більше 100 тис. гривень.

Так, позивач подав до ГУ ДПС у Кіровоградській області податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2020 року, у якій (з урахуванням уточнюючих розрахунків) задекларував такі суми ПДВ: податкові зобов'язання - 28 274 грн. (рядок 9), податковий кредит - 54 496 563 грн. (рядок 17); від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту у сумі 54 468 289 грн. (рядок 19), яке визначене з урахуванням від'ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх періодах, а саме за серпень, жовтень, листопад, грудень 2020 року (додаток 3). Ця сума включена до розрахунку бюджетного відшкодування (рядок 20) та з неї заявлено до бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку 6 861 102 грн. (рядок 20.2.1). Залишок від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, склав 47 607 187 грн. (рядок 21).

У ході перевірки контролюючий орган установив, що позивач завищив податковий кредит за грудень 2020 року на 668 192 грн. через віднесення до його складу сум ПДВ у зв'язку з придбанням товарів у ПП "Віктор і К" (сума ПДВ - 431 600 грн.), ТОВ "Гідросенд" (сума ПДВ - 87 363 грн.), ТОВ "Транзпостач" (сума ПДВ - 149 229 грн.) за нереальними господарськими операціями.

Крім того, позивач завищив від'ємне значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню, за грудень 2020 року на 618 934, 29 грн. через віднесення до його складу сум ПДВ, сплачених постачальникам на виконання нереальних господарських операцій, а саме ПП "Віктор і К" (сума ПДВ - 12 583, 33 грн. за грудень 2020 року), ТОВ "Гідросенд" (сума ПДВ - 2010 грн. за грудень 2020 року), ТОВ "Транзпостач" (сума ПДВ - 592 640, 96 грн., з яких 266 990, 44 грн. - за жовтень 2020 року, 325 650, 52 грн. - за листопад 2020 року), ПП "Надніпрянське" (сума ПДВ - 11 700 грн. за листопад 2020 року).

Ці порушення кваліфіковані за п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, пп.201.1, п.201.4 ст.201 ПК України і, за висновками відповідача, призвели до завищення суми бюджетного відшкодування, заявленої у податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року, на 618 934, 29 грн. (рядок 20.2) та завищення від'ємного значення суми ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, на 653 599 грн. (рядок 21).

У ході судового розгляду справи представник позивача доводив те, що дані податкового та бухгалтерського обліку ПП "Агро Євро Партнер", у яких відображені взаємовідносини з його постачальниками ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач", ПП "Надніпрянське", що не визнаються відповідачем, підтверджені належними первинними документами.

Статтею 44 ПК України передбачені вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до абзаців 5, 11 статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Згідно з частинами 1, 2, 8 статті 9 цього Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Суд зазначає, що податковим законодавством не встановлено конкретного переліку первинних документів, які повинні складатися за наслідками тієї чи іншої господарської операції. Таким чином, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

Отже, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. Для податкового обліку значення має саме факт поставки тим постачальником, який вказаний в первинних документах, наданих платником податків на підтвердження задекларованих сум податкового кредиту.

Якщо задекларована господарська операція не відбулася чи відбулася не за тим її змістом, який відображений в укладених платником податку договорах, то це є підставою для застосування відповідних наслідків у податковому обліку.

У свою чергу, необґрунтована податкова вигода характеризується відсутністю фактичного виконання господарських операцій, здійсненням операцій без ділової мети та обліком операцій безвідносно до їхнього реального економічного змісту, узгодженістю дій покупця та постачальника з метою штучного створення умов для формування податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку.

Досліджуючи спірні взаємовідносини позивача з ПП "Віктор і К", суд установив, що вони випливають із договору поставки №15021904 від 15.02.2019 року, на виконання якого ПП "Віктор і К" у грудні 2020 року поставило позивачу товар - соняшникову олію та шрот на загальну суму 34 299 360 грн., у т.ч. ПДВ - 5 716 560 грн. Передача товарів оформлена видатковими накладними зі складанням податкових накладних. Позивач частково оплатив придбаний товар, перерахувавши на рахунок постачальника 1 000 000 грн., у т.ч. ПДВ - 166 666, 67 грн. Цей товар позивач у подальшому реалізував на експорт. (а.с. 122 - 208, т.1)

Крім того, на виконання договорів оренди приміщень та обладнання ПП "Віктор і К" у грудні 2020 року надало позивачу відповідні послуги на загальну суму 3206, 47 грн., у т.ч. ПДВ - 534, 41 грн.

У податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року позивач включив до складу податкового кредиту суми ПДВ за податковими накладними, складеними ПП "Віктор і К", на загальну суму 5 717 094, 41 грн. (5 716 560 грн. + 534, 41 грн.), з яких 166 666, 67 грн. переніс до від'ємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

Контролюючий орган у ході перевірки провів аналіз господарської діяльності ПП "Віктор і К" за грудень 2020 року та встановив, що воно придбаває насіння соняшника, здійснює його переробку в олію та шрот, які в подальшому реалізує зокрема ПП "Агро Євро Партнер". Всього у грудні 2020 року ПП "Віктор і К" придбало 23 410 т насіння соняшника, з них 1766, 52 т (або 7,55%) - у ТОВ "Екопромлайн". Контролюючий орган прийшов до висновку, що по ланцюгу постачання ТОВ "Екопромлайн" - ТОВ "Агро-Альянс-АК" - ПП "Бізон-Тех" джерело походження насіння соняшника, поставленого ТОВ "Екопромлайн" на адресу ПП "Віктор і К", не встановлено, що свідчить про нереальність цієї господарської операції. Тож відповідач прийшов до висновку, що позивач безпідставно сформував податковий кредит за господарськими операціями з придбання у ПП "Віктор і К" соняшникової олії і шроту, виробленого з насіння соняшника невідомого походження, на суму 431 600 грн. (5 716 560 грн. х 7,55%), а також завищив суму податку, фактично сплачену у звітному періоді, та враховану при розрахунку від'ємного значення та суми бюджетного відшкодування за грудень на 12 583, 34 грн. (166 666, 67 грн. х 7, 55%)

Щодо спірних взаємовідносин позивача з ТОВ "Гідросенд", то вони випливають із договору поставки №15021903 від 15.02.2019 року, на виконання цього договору ТОВ "Гідросенд" у грудні 2020 року поставило позивачу товар - шрот соняшниковий на загальну суму 39 105 630 грн., у т.ч. ПДВ - 6 517 605 грн. Передача товарів оформлена видатковими накладними зі складанням податкових накладних. Позивач частково оплатив придбаний товар, перерахувавши на рахунок постачальника 900 000 грн., у т.ч. ПДВ - 150 000 грн. Цей товар позивач у подальшому реалізував на експорт. (а.с. 209- 271, т.1; а.с. 1 - 124, т.2)

Крім того, на виконання договорів оренди приміщення та обладнання ТОВ "Гідросенд" у грудні 2020 року надало позивачу відповідні послуги на загальну суму 24 954, 96 грн., у т.ч. ПДВ - 4159, 16 грн. Позивач частково оплатив придбані послуги, перерахувавши на рахунок постачальника 18 295, 20 грн., у т.ч. ПДВ - 3049, 20 грн.

У податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року позивач включив до складу податкового кредиту суми ПДВ за податковими накладними, складеними ТОВ "Гідросенд", на загальну суму 6 521 764, 16 грн. (6 517 605 грн. + 4159, 16 грн.), з яких 153 049, 20 грн. (150000 + 3049,20 грн.) переніс до від'ємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

Контролюючий орган провів аналіз господарської діяльності ТОВ "Гідросенд" за грудень 2020 року та встановив, що воно придбаває насіння соняшника, здійснює його переробку, продукти якої реалізує зокрема ПП "Агро Євро Партнер". Всього у грудні 2020 року ТОВ "Гідросенд" придбало 14208, 39 т насіння соняшника, з них 188, 84 т (або 1, 34 %) - у ТОВ "Маковій" та ФГ "Мітус". За висновками відповідача, податкова історія ТОВ "Маковій" та ФГ "Мітус" свідчить, що ними здійснювалася реалізація сільськогосподарської продукції понад вирощений врожай, тож це доводить нереальність господарських операцій з поставки цими господарствами насіння соняшника на адресу ТОВ "Гідросенд". Відповідач прийшов до висновку, що позивач безпідставно сформував податковий кредит за господарськими операціями з придбання у ТОВ "Гідросенд" шроту, виробленого з насіння соняшника невідомого походження, на суму 87 363 грн. (6 517 605 грн. х 1, 34%), а також завищив суму податку, фактично сплачену у звітному періоді, та враховану при розрахунку від'ємного значення та суми бюджетного відшкодування за грудень на 2010 грн. (150 000 грн. х 1, 34%)

Спірні взаємовідносини позивача з ТОВ "Транзпостач" оформлені договором поставки №110319060 від 11.03.2019 року, на виконання якого ТОВ "Транзпостач" у грудні 2020 року поставило позивачу товар - шрот соєвий кормовий та концентрат соєвий фосфатидний на загальну суму 6 474 193 грн., у т.ч. ПДВ - 1 079 027, 20 грн. Передача товарів оформлена видатковими накладними зі складанням податкових накладних. Цей товар позивач у подальшому реалізував на експорт. (а.с. 125 - 127, т.2; а.с. 109 - 245, т.4)

Суми ПДВ за податковими накладними, складеними ТОВ "Транзпостач", у розмірі 1079027,20 грн. позивач включив до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за грудень 2020 року.

Контролюючий орган провів аналіз господарської діяльності ТОВ "Транзпостач" за грудень 2020 року та встановив, що воно придбаває насіння сої та соєву макуху, здійснює їх переробку, продукти якої в подальшому реалізує зокрема ПП "Агро Євро Партнер". Всього у грудні 2020 року ТОВ "Транзпостач" придбало 8904, 59 т насіння сої та макухи соєвої, з них 1231, 1 т (або 13,83 %) - у ФГ "Віта-Макс", ТОВ "Маковій", ТОВ "Український аграрний союз", ТОВ "Профід Плюс". За висновками відповідача, податкова історія ФГ "Віта-Макс", ТОВ "Маковій", ТОВ "Український аграрний союз" свідчить, що ними здійснювалася реалізація сільськогосподарської продукції (насіння сої) понад вирощений врожай. Крім того, по ланцюгу постачання ТОВ "Профід Плюс" - ФГ "Зерносвіт +" - ТОВ "Галада" не встановлено джерело походження макухи соєвої, поставленої ТОВ "Профід Плюс" на адресу ТОВ "Транзпостач". Це, на думку контролюючого органу, свідчить про нереальність господарських операцій з поставки цими підприємствами насіння сої та соєвої макухи на адресу ТОВ "Транзпостач". Відповідач прийшов до висновку, що позивач безпідставно сформував податковий кредит за господарськими операціями з придбання у ТОВ "Транзпостач" шроту соєвого кормового та концентрату соєвого фосфатидного, вироблених із насіння сої та соєвої макухи невідомого походження, на суму 149 229 грн. (1 079 027, 20 грн. х 13, 83%).

Крім того, перевіряючи від'ємне значення з ПДВ, зазначене у додатку 3 до податкової декларації з ПДВ за грудень 2020 року, контролюючий орган установив, що позивач при розрахунку бюджетного відшкодування за грудень 2020 року врахував суми податку, сплачені позивачем його постачальнику ТОВ "Транзпостач" у розмірі 5 525 000 грн., а саме 931 903, 80 грн. - за товари (шрот соєвий кормовий та концентрат соєвий), придбані у жовтні 2020 року, 4 593 096, 20 грн. - за товари (шрот соєвий), придбані у листопаді 2020 року.

Контролюючий орган установив, що у жовтні 2020 року ТОВ "Транзпостач" придбало 5293, 7 т насіння сої та макухи соєвої, з них 28, 65 % - у постачальників ТОВ "Агро 2012", СВК "Хильківський", СВК "Багачинський", ТОВ "Маковій", ТОВ "Профід Плюс". У листопаді 2020 року ТОВ "Транзпостач" придбало 6354, 79 т насіння сої та макухи соєвої, з них 7, 09 % - у постачальників СВК "Багачинський", ТОВ "Маковій", ТОВ "Профід Плюс", ПАФ "Світоч". Контролюючий орган, використовуючи податкову інформацію та бази даних ДПС, прийшов до висновку про неможливість реалізації цими постачальниками на адресу ТОВ "Транзпостач" насіння сої та макухи соєвої у задекларованих обсягах через відсутність у них та їхніх контрагентів необхідних умов та ресурсів для здійснення діяльності щодо вирощування/реалізації сільськогосподарської продукції та непідтвердження придбання товарів по ланцюгу постачання. Тож за висновками відповідача, нереальність господарських операцій щодо постачання насіння сої та макухи соєвої від цих постачальників до ТОВ "Транзпостач" свідчить, що позивач завищив від'ємне значення за жовтень та листопад 2020 року та завищив суми податку, фактичні сплачені у звітному періоді, які враховані при розрахунку суми бюджетного відшкодування за грудень 2020 року на 592 640, 96 грн. (931 903, 80 грн. х 28, 65 % + 4 593 096, 20 грн. х 7, 09%).

Тож, як свідчить зміст акту перевірки, контролюючий орган на підставі аналізу Єдиного реєстру податкових накладних встановив загальну кількість олійної сировини, придбаної постачальника позивача - переробними підприємствами ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд" за грудень 2020 року, ТОВ "Транзпостач" за жовтень, листопад, грудень 2020 року, та кількість олійної сировини, придбаної ними у ризикових постачальників, за цей же період. Далі визначив питому вагу олійної сировини, джерело походження якої невідомо, як відношення кількості олійної сировини, придбаної переробним підприємством у ризикових постачальників за місяць, до загальної кількості олійної сировини, придбаної переробним підприємством за цей же місяць. Визначена у процентах величина застосована контролюючим органом при частковому коригуванні (зменшенні) у податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року ПП "Агро Євро Партнер" сум податкового кредиту, від'ємного значення, бюджетного відшкодування, задекларованих ним за наслідками виконання господарських операцій з придбання та оплати готової (побічної) продукції, виробленої переробними підприємствами з олійної сировини, джерело походження якої, за висновками контролюючого органу, не встановлено.

В акті перевірки та у ході судового розгляду відповідав не навів нормативне обґрунтування застосування такої методики та пропорції, зокрема при вирахуванні контролюючим органом суми перевищення заявленої платником суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірки.

Крім того, суд установив, що позивач уклав з ПП "Надніпрянське" договір суборенди №030420005/1 від 03.04.2020 року, за умовами якого ПП "Надніпрянське" (орендар) передало в суборенду ПП "Агро Євро Партнер" вантажні залізничні вагони, якими воно володіє на правах оренди за договором №01042002/1 від 01.04.2020 року, укладеним з ТОВ "Укрмаслотрейд", а також за договором оренди №31032003/1 від 31.03.2020 року, укладеним з ТОВ "Діва Логістик Консалт". Суборендар орендує майно для здійснення перевезень вантажів. (а.с. 247 - 248, т. 4)

На виконання цього договору ПП "Надніпрянське" у листопаді 2020 року надало позивачу послуги з оренди вантажних залізничних вагонів на загальну суму 1 647 000 грн., у т.ч. ПДВ - 274 500 грн. Надання послуг оформлено відповідним актом, податковою накладною та відомостями, у яких відображено оренду 29 залізничних вагонів за такими загальномережевими номерами: 95509261, 95891388, 95772398, 95508685, 95508859, 95509220, 95509048, 95508545, 95891271, 95770897, 95509014, 95891222, 95925608, 95509253, 95941803, 95891404, 95941928, 95925277, 95509311, 95913851, 95913919, 95913968, 95925186, 95891339, 95508917, 95925566, 95941829, 95925640, 95925608. Позивач у грудні 2020 року провів повну оплату вартості наданих йому послуг. (а.с. 249 - 266, т.4)

Суми ПДВ за податковою накладною, складеною ПП "Надніпрянське", у розмірі 274500 грн. позивач включив до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за листопад 2020 року та переніс її до від'ємного значення, а в грудні 2020 року врахував при розрахунку бюджетного відшкодування.

Контролюючий орган у ході перевірки встановив, що ПП "Надніпрянське" у листопаді 2020 року задекларувало придбання послуг оренди вантажних вагонів у ТОВ "Діва Логістик Консалт". Останнє у листопаді 2020 року за даними ЄРПН задекларувало придбання послуг оренди вантажних вагонів у ТОВ "Тас-Логістик", але в номенклатурі податкових накладних не зазначені номери орендованих вагонів, що не дозволяє їх ідентифікувати та встановити походження вагонів. Відповідно до інформації АТ "Укрзалізниця" в інформаційних базах даних залізниці відсутні відомості щодо власника вагонів ТОВ "Діва Логістик Консалт" та про надання ним вагонів в оренду ПП "Надніпрянське". Тож, за висновками контролюючого органу, господарські операції між ТОВ "Діва Логістик Консалт" та ПП "Надніпрянське" щодо надання послуги оренди частини вагонів у листопаді 2020 року у дійсності не відбувалися, джерело походження цих послуг у ТОВ "Діва Логістик Консалт" не підтверджується. За висновками контролюючого органу ПП "Агро Євро Партнер" завищило податковий кредит з ПДВ за листопад 2020 року у зв'язку з придбанням послуг оренди вагонів за номерами 95772398, 95770897 (власник - ПРАТ "Дніпровагонмаш") на суму 70200 грн., у т.ч. ПДВ - 11700 грн., як наслідок - завищило від'ємне значення за листопад 2020 року, яке враховано при розрахунку суми бюджетного відшкодування за грудень 2020 року на суму 11700 грн.

Суд не погоджується з такими висновками та розрахунками контролюючого органу, наведеними ним в акті перевірки, вважає їх недоведеними та необґрунтованими.

У статті 83 ПК України передбачений перелік матеріалів, які є підставами для висновків під час проведення перевірок: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки, надані відповідно до статті 84 цього Кодексу та інших законів України; судові рішення; податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.

Згідно з підпунктом 72.1.1 пункту 72.1 статті 72 ПК України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла від платників податків та податкових агентів, зокрема, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово-господарські операції платників податків.

Пунктом 73.5 статті 73 ПК України передбачено, що з метою отримання податкової інформації, необхідної у зв'язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Під час зустрічної звірки здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків. За результатами зустрічних звірок складається довідка, що надається суб'єкту господарювання у десятиденний строк.

Як вбачається з акту №703/11-28-07-12/42544531 від 17.03.2021 року, у ході документальної позапланової виїзної перевірки позивача зустрічні звірки з його контрагентами - ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач", ПП "Надніпрянське" не проводилися.

Натомість контролюючий орган використав податкову інформацію з баз даних інформаційних систем ДПС, на підставі якої зробив висновки про відсутність у підприємств, які були контрагентами постачальників позивача, необхідних умов та ресурсів для досягнення результатів відповідної господарської діяльності, про їхню ризиковість та непідтвердження придбання товарів по ланцюгу постачання.

Перевіряючи такі обставини, суд витребував від відповідача інформацію з баз даних ДПС щодо контрагентів позивача та їхніх постачальників, описану в акті перевірки, на підставі якої він провів аналіз їхньої господарської діяльності та навів в акті перевірки відповідні висновки.

Виконуючи вимоги суду, відповідач надав інформацію з Єдиного реєстру податкових накладних про зареєстровані податкові накладні, виписані у листопаді - грудні 2020 року на адресу покупців ПП "Надніпрянське", ТОВ "Гідросенд", ВГ "Віта-Макс", ПП "Віктор і К". (а.с. 39 - 279, т.9). Іншої інформації відповідач суду не надав.

Таким чином, доводи контролюючого органу щодо непідтвердження руху товару по ланцюгу базуються лише на інформації, отриманій з Єдиного реєстру податкових накладних.

Суд зазначає, що правовідносини контрагентів позивача із третіми особами у ланцюгах постачання, з якими позивач не вступав у господарські відносини, самі по собі, за відсутності інших об'єктивних та підтверджених даних про порушення позивачем податкового законодавства, не можуть бути самостійною та достатньою підставою для висновку про нереальність господарських взаємовідносин позивача із його постачальниками.

На запит суду ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач", ПП "Надніпрянське" підтвердили господарські взаємовідносини з позивачем щодо постачання товарів/послуг у задекларованих обсягах, які визнані контролюючим органом нереальними, а також направили до суду копії первинних документів, які складалися при здійсненні цих господарських операцій, та докази наявності відповідних ресурсів та виробничих потужностей, необхідних для провадження господарської діяльності, зокрема з переробки сільськогосподарської продукції та виготовлення олійно-жирової продукції. (а.с. 183 - 226, т.6; а.с. 116 - 175, т. 7; 203 - 251, т.7; а.с. 1 - 24, т.8; а.с 30 - 133, т.8)

Крім того, представник позивача надав суду матеріали листування з СВК "Багачинський", СВК "Хильківський", ТОВ "Профід Плюс", ТОВ "Екопромлайн", які також підтвердили вирощування ними сільськогосподарської продукції та її реалізацію на адресу переробних підприємств - безпосередніх контрагентів позивача. ТОВ "Діва Логістик Консалт" на запит позивача пояснило походження вагонів за номерами 95772398, 95770897, наданих ним в оренду ПП "Надніпрянське" за договором №25082002/1 від 25.08.2020 року, вказавши, що воно орендує їх у ТОВ "Тас-Логістик" за договором №20082020/2Ор від 20.08.2020 року. (а.с. 1 - 270, т.5; а.с. 68 - 112, т.6)

Суд також вважає, що застосовані контролюючим органом розрахунки для коригування (зменшення) у податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року сум податкового кредиту, від'ємного значення, бюджетного відшкодування, задекларованих позивачем за наслідками виконання господарських операцій з постачальниками ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач" щодо придбання та оплати продукції, виробленої ними з олійної сировини, пропорційно до зменшення цим підприємствам вагових обсягів олійної сировини, яка придбана ними у ризикових постачальників, не ґрунтуються на нормах податкового законодавства.

Твердження контролюючого органу про те, що придбана позивачем продукція (олія, шрот, концентрат) була виготовлена переробними підприємствами ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач" саме з тієї сировини, яка була придбана ними у ризикових постачальників, ґрунтуються на припущеннях і будь-якими доказами не підтверджені. Така сировина не визначена індивідуальними ознаками, а рух цієї сировини та продукції її переробки на підставі первинних документів та даних бухгалтерського обліку цих переробних підприємств контролюючий орган у ході перевірки не досліджував.

Доказів того, що господарські відносини позивача з ПП "Надніпрянське" щодо суборенди вантажних вагонів за загальномережевими номерами 95772398, 95770897 не підтверджуються, а вид, обсяг і якість операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, не відповідають дійсності, відповідач суду не надав. Сумніви відповідача у реальності цих операцій, обґрунтовані посиланням на незазначення номерів вагонів у номенклатурі послуг оренди, придбаних ТОВ "Діва Логістик Консалт" у ТОВ "Тас-Логістик", та на відсутність у базах даних АТ "Укрзалізниця" інформації про ТОВ "Діва Логістик Консалт" як про власника цих вагонів, є безпідставними. Відповідач не довів, що ці вагони, власником яких є ПРАТ "Дніпровагонмаш", не занесені до Автоматизованого банку даних парку вантажних вагонів і не можуть експлуатуватися.

Суд зазначає, що норми податкового законодавства не ставлять у залежність право платника на податковий кредит від дотримання податкової дисципліни його контрагентом - постачальником товару (послуг), якщо цей платник мав реальні витрати у зв'язку з фактичним придбанням товару (послуг), призначених для використання у його господарській діяльності та в оподатковуваних ПДВ операціях. Порушення певними постачальниками товару (послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (послуг) вимог закону щодо формування податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на податковий кредит, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагодженість дій між ними.

Дослідивши обставини здійснення господарських операцій, на підставі яких сформовані дані податкового обліку, поставлені під сумнів відповідачем, та оцінивши відносини, які склалися безпосередньо між учасниками цих операцій, суд установив, що ці що господарські операції мали місце та фактично здійснені. Товари та послуги придбані позивачем у ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач", ПП "Надніпрянське" з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Суми податку на додану вартість, що віднесені до складу податкового кредиту, підтверджені податковими накладними, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, а відтак відповідно до п.198.6 ст.198, п.201.10 ст.210 ПК України дають позивачу право для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та є достатньою підставою для його декларування у податкових деклараціях. Фактична сплата позивачем цим постачальникам сум ПДВ у задекларованих розмірах підтверджується розрахунковими документами та відповідачем не оспорюється. Тож позивач відповідно до п.200.4 ст.200 ПК України мав право врахувати ці суми при розрахунку податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

Первинні документи, які наявні у позивача та надавалися податковому органу на перевірку, відповідають вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Зауважень щодо форми та змісту цих документів відповідач не висував. У ході розгляду справи достовірність цих документів відповідач не спростував та не довів, що викладені у них відомості не відповідають дійсності.

У ході судового розгляду справи відповідач не надав достатніх та достовірних доказів, які б доводили нереальність виконання операцій з поставки позивачеві товарів/послуг, невідповідність цих операцій дійсному економічному змісту, або засвідчили б наявність інших обставин, що підтвердили несумлінність позивача як платника податків або позбавляють його права на бюджетне відшкодування.

Оскільки відповідач не довів суду висновки акту перевірки про порушення ПП "Агро Євро Партнер" норм податкового законодавства при декларуванні показників у податковій звітності за господарськими операціями з придбання товарів та послуг у ПП "Віктор і К", ТОВ "Гідросенд", ТОВ "Транзпостач", ПП "Надніпрянське", які б призвели до завищення податкового кредиту з ПДВ та як наслідок, до перевищення заявленої суми бюджетного відшкодування та від'ємного значення, тому зменшення бюджетного відшкодування та від'ємного значення на підставі п.54.3.2 п.54.3 ст.54 ПК України є неправомірним.

Суд вважає, що спірні податкові повідомлення-рішення є протиправними, а позов про їх скасування слід задовольнити.

Відповідно до частини 1, 7 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Згідно з частинами 1, 3 статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать зокрема витрати на професійну правничу допомогу.

Позивач при зверненні до суду з позовом сплатив судовий збір у сумі 22700 грн., а також поніс витрати на правову допомогу у сумі 12000 грн., на підтвердження розміру яких надав суду відповідні докази. (а.с. 174 - 182, т.6) Розмір цих витрат є співмірним із складністю справи та виконаних адвокатом робіт, часом, витраченим ним на виконання відповідних робіт та обсягом наданих послуг.

У ході судового розгляду справи відповідач не заявляв клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, тож такі витрати позивача, підтверджені документально, слід стягнути на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов приватного підприємства "Агро Євро Партнер" задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Кіровоградській області форми "В1" №00012250712 від 12.04.2021 року.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Кіровоградській області форми "В4" №00012260712 від 12.04.2021 року.

Стягнути на користь приватного підприємства "Агро Євро Партнер" витрати на сплату судового збору у розмірі 22700 грн. та витрати на правову допомогу у розмірі 12000 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Кіровоградській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш