Справа № 141/488/22
Провадження №3/141/316/22
03 листопада 2022 року смт Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук Сергій Васильович, розглянувши матеріали які надійшли від СПД №1 відділу поліції № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працює, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності притягувалась 13.09.2022 за ч.1 ст.187 КУпАП,-
про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП,
02.10.2022 о 23:50 год. гр. ОСОБА_1 , якій відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 27.01.2022 року встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, під час перевірки була відсутня за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушила обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
Також 03.10.2022 о 01:10 год. гр. ОСОБА_1 , якій відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 27.01.2022 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, під час перевірки була відсутня за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушила обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
Окрім того, 08.10.2022 о 22:15 год. гр. ОСОБА_1 , якій відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 27.01.2022 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, під час перевірки була відсутня за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушила обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
09.10.2022 о 00:25 год. під час перевірки було встановлено, що ОСОБА_1 , якій відповідно до постанови Оратівського районного суду Вінницької області від 27.01.2022 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, була відсутня за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушила обмеження, встановлені адміністративним наглядом.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП - порушення адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Постановою суду 03.11.2022 року об'єднано в одне провадження адміністративні матеріали № 141/488/22, № 141/489/22, №141/490/22, №141/491/22 про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 в одне провадження. Присвоєно об'єднаній справі № 141/488/22 (провадження № 3/141/316/22).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєних правопорушеннях визнала, щиро розкаялася.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, дійшов наступних висновків.
Частиною 2 ст. 7 КУпАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У ст. 251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Окрім повного визнання вини особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП доводиться доказами, що містяться в матеріалах справи, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАБ №823143 від 05.10.2022, серії ВАБ №823144 від 05.10.2022, серії ВАБ №823110 від 12.10.2022, серії ВАБ №823145 від 12.10.2022; постановою Оратівського районного суду Вінницької області від 27.01.2022 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 терміном на один рік зі встановленням обмежень, передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»; заявою ОСОБА_1 від 27.01.2022; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відібраними 05.10.2022 та 12.10.2022.
Вказані докази суддею приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи.
Окрім того, як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи № 141/488/22, постановою Оратівського районного суду Вінницької області від 13.09.2022 ОСОБА_1 визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу. Постанова суду набрала законної сили 24.09.2022.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
При цьому, належних та допустимих доказів на спростування обставин, зазначених в протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАБ №823143 від 05.10.2022, серії ВАБ №823144 від 05.10.2022, серії ВАБ №823110 від 12.10.2022, серії ВАБ №823145 від 12.10.2022 суду не надано.
З урахуванням встановлених обставин справи та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд доходить переконання, що вина ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП доведена повністю. Враховуючи характер вчиненого порушення, особу правопорушниці ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому з ОСОБА_1 слід стягнути 496,20 грн. судового збору на користь держави.
Керуючись ст.ст 36, 40-1, ч.2 ст.187 КУпАП, ст.ст.283, 284, 285 КУпАП, суд-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в сумі 496 грн 20 коп (чотириста дев'яносто шість гривень 20 копійок) в дохід Державного бюджету.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Климчук