Провадження № 22-ц/803/8193/22 Справа № 233/4183/21 Суддя у 1-й інстанції - Левчук О.О. Суддя у 2-й інстанції - Корчиста О. І.
про призначення апеляційної скарги
07 листопада 2022 року м.Кривий Ріг
Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді Корчистої О.І.,
суддів: Агєєва О.В., Кішкіної І.В.,
заслухавши доповідь судді-доповідача Корчистої О.І. по апеляційній скарзі ОСОБА_1 на рішення Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 листопада 2021 року по цивільній справі № 233/4183/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів,
встановив:
Рішенням Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 листопада 2021 року відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Не погодившись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу до Донецького апеляційного суду.
Ухвалою Донецького апеляційного суду від 07 лютого 2022 року за апеляційною скаргою ОСОБА_1 відкрито апеляційне провадження.
22 лютого 2022 року ОСОБА_2 на апеляційну скаргу ОСОБА_1 надано письмовий відзив.
Відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України в Україні введено воєнний стан.
Розпорядженням голови Верховного Суду № 40/0/9-22 від 22 липня 2022 року «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» відповідно до ч.7 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з урахуванням неможливості судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, змінено територіальну підсудність справ Донецького апеляційного суду на Дніпровський апеляційний суд.
02 листопада 2022 року цивільна справа № 233/4183/21 надійшла до Дніпровського апеляційного суду.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Дніпровського апеляційного суду від 02 листопада 2022 року, справу передано до провадження колегії суддів під головуванням судді Корчистої О.І., суддів учасників колегії Агєєва О.В., Кішкіної І.В.
За правилами ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною 5 ст. 31 ЦПК України визначено, що, у разі ліквідації або припинення роботи суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ч. 2 ст. 32 ЦПК України).
Під час проведення підготовчих дій з'ясовано питання про склад учасників судового процесу; визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює; з'ясовано обставини, на які посилаються учасники справи як на підставу своїх вимог і заперечень; з'ясовано, які обставини визнаються чи заперечуються учасниками справи.
Згідно пункту 13 статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Згідно із частиною 1 статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи та справи, що виникають з трудових правовідносин.
Згідно зі частиною 1 статті 368 ЦПК України справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою.
Згідно зі частиною 1 статті 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Тобто, дана справа підпадає під категорію справ, розгляд яких здійснюється без повідомлення учасників справи.
За таких обставин, справа підлягає прийняттю до провадження та призначенню до розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи та без проведення судового засідання.
Керуючись ст. 365, 366 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив:
Прийняти до свого провадження цивільну справу № 233/4183/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів.
Закінчити проведення підготовчих дій, пов'язаних із призначенням справи до апеляційного розгляду.
Призначити до розгляду в порядку спрощеного провадження справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 листопада 2021 року без повідомлення учасників справи та без проведення судового засідання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: