Ухвала від 04.11.2022 по справі 210/3560/22

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

іменем України

Справа № 210/3560/22

Провадження № 1-кс/210/1574/22

"04" листопада 2022 р.

Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

слідчого судді: ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , винесене в рамках кримінального провадження №12021040000000615 від 19.08.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 ч.3, ст.255 ч.2, ч.3, ст.362 ч.3, ст.364 ч.2 КК України, про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

03.11.2022 року до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області звернувся слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 , із вищевказаним клопотанням, погодженим прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , яке вмотивовано тим, що у провадженні СВ Відділення поліції №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження №12021040000000615 від 19.08.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 ч.3, ст.255 ч.2, ч.3, ст.362 ч.3, ст.364 ч.2 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» шляхом зловживання службовим становищем, діючи умисно з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме отримання на користь підприємств коштів з державного бюджету, що передбачені для фінансування наданих медичних послуг за програмою медичних гарантій обслуговування населення, вчиняли несанкціоновані умисні дії з інформацією, яка обробляється в автоматизованих системах, шляхом внесення до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформацію щодо фактично наданих послуг пацієнтам, що стало підставою для сплати на рахунки вказаних комунальних підприємств від Національної служби здоров'я України (у подальшому НСЗУ) неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки.

Так, між НСЗУ та КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» в особі генерального директора ОСОБА_5 укладено договори «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» на фінансування послуг за відповідними пакетами:

- №1293-E420-P000/ 02 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- №1293-E420-P000/ 03 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- №1293-E420-P000/ 04 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- №1293-E420-P000/ 05 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №3641-E421-P000/03 про внесення змін до договору №3641-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/01 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/02 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/03 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/04 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4353-E421-P000/02 про внесення змін до договору №4353-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №5897-M021-P000/01 про внесення змін до договору №5897-M021-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №5897-M021-P000/02 про внесення змін до договору №5897-M021-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №5897-M021-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №6360-M121-P000/01 про внесення змін до договору №6360-M121-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №0162-E122-P000/01 про внесення змін до договору №0162-E122-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №0162-E122-P000/02 про внесення змін до договору №0162-E122-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №0162-E122-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Будучи обізнаними з порядком фінансування послуг за програмою медичних гарантій обслуговування населення та функціонуванням електронної системи охорони здоров'я (далі ЕСОЗ) ОСОБА_5 , будучи директором КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР у жовтні 2020 року, більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у м. Дніпро, зловживаючи своїм службовим становищем усупереч інтересам служби та переслідуючи корисливу мету - одержання незаконних прибутків, усвідомлюючи надані їй у зв'язку із займаною посадою службові повноваження та можливість реального впливу на підлеглих їй працівників, з метою вчинення тяжких злочинів, створила та керувала стійким ієрархічним об'єднанням - злочинною організацією, до складу якої, окрім неї, увійшли начальник управління розвитку та впровадження державної політики з соціально значущих хвороб ОСОБА_6 , завідувач відділенням ОСОБА_7 , які зорганізувалися для спільної діяльності з метою вчинення довготривалих, системних та умисних дій, направлених на одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, а саме отримання на користь підприємства коштів з державного бюджету, що передбачені для фінансування наданих медичних послуг за програмою медичних гарантій обслуговування населення.

Спланувавши алгоритм і характер необхідних дій, направлених на реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_5 , володіючи достатнім обсягом повноважень щодо вирішення усіх фінансово-господарських питань, вирішила, що реалізація такого злочинного умислу можлива лише шляхом об'єднання зі сторони кожного з них рівнозначних ресурсів управлінського характеру, а також залучення до вчинення злочинів достатньої кількості інших співучасників, які упродовж тривалого часу і за умови чіткого розподілу ролей, діючи при цьому узгоджено і системно, увійдуть до складу злочинної організації, створеної нею.

Так до створеної ОСОБА_5 злочинної організації за добровільною згодою увійшли лікарі ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які за вказівкою ОСОБА_5 , під контролем та за сприяння учасників злочинної організації ОСОБА_6 , ОСОБА_7 вносили до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдиву інформацію щодо фактично наданих послуг пацієнтам, що стало підставою для подальшої безпідставної сплати на рахунки КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР від НСЗУ коштів, якими учасники злочинної організації, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , будучи службовими особами підприємства та маючи достатній обсяг повноважень щодо вирішення усіх фінансово-господарських питань розпоряджаються на власний розсуд, сплачуючи довіреним особам з числа працівників лікарні безпідставно нараховані завищені надбавки та премії.

Організатором злочинної організації ОСОБА_5 розроблено єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації, з яким кожен учасник ознайомився та схвалив.

Так, ОСОБА_5 , як організатор злочинної організації:

- виконувала необхідну сукупність дій з організації стійкого злочинного об'єднання для заняття злочинною діяльністю: підшукувала і схиляла до вчинення тяжких злочинів співучасників, які на умовах розподілу отриманих у протиправний спосіб грошових коштів у майбутньому вчинять усіх необхідних дій, направлені на досягнення єдиного злочинного результату; об'єднувала їх зусилля та забезпечувала взаємозв'язок між діями всіх учасників;

- розробляла детальний план вчинення злочинів і визначала способи його досягнення, а також організувала заходи щодо його прикриття;

- визначала організаційно-структурну будову злочинної організації на чолі з довіреними їм особами, з диференціацією задач і функцій кожної з цих ланок, необхідних для досягнення спільної злочинної мети самої організації, що, у свою чергу, забезпечувало її ієрархічність у вигляді багаторівневості й структурованості (шляхом поділу посад на вищі та нижчі, їх підлеглість одна одній);

- надавала та контролювала виконання іншими учасниками злочинної організації незаконних вказівок, щодо ведення фіктивної звітності, збереження та опрацювання завідомо неправдивих відомостей;

- забезпечувала виготовлення та надання відповідних звітів до НСЗУ, що містять завідомо неправдиві відомості щодо кількості наданих послуг, з метою подальшого перераховування коштів за медичні послуги які в дійсності не надавались;

- забезпечувала фінансування злочинної діяльності у вигляді фінансуванні витрат, пов'язаних із функціонуванням злочинної організації, виплатою коштів її членам за виконання ними відповідних функцій, винагороди виконавцям та іншим співучасникам злочинів, підкуп представників влади тощо;

- координувала та контролювала дії учасників злочинної організації, отримання постійних звітів щодо їх діяльності, у тому числі шляхом використання засобів мобільного зв'язку;

- розподіляла незаконно отримані внаслідок протиправної діяльності злочинної організації кошти між її членами, в залежності від виконуваної ними ролі та функцій, тощо.

На начальника управління розвитку та впровадження державної політики з соціально значущих хвороб КП «КПД» ДОР» ОСОБА_6 , покладались функції:

- аналіз поточної статистики закладу охорони здоров'я щодо виконання договірних зобов'язань та пошук шляхів викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- залучення інших працівників закладу до викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг без пояснення мети виконання поставлених завдань;

- розподілення обов'язку вигадування відомостей про пацієнтів (прізвища, імені, по-батькові, дати народження, інших відомостей) на невстановлених в ході досудового розслідування осіб з метою формування певного «плану виконання» з метою фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- пошук шляхів надання ознак законності здійснюваним злочинним діям зі свого боку та з боку інших залучених невстановлених осіб;

- систематизація, обробка, коригування відомостей, внесених лікарями ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 ;

- підтримання зв'язків між членами злочинної організації з метою ефективного досягнення поставлених організатором завдань та координація дій учасників злочинної організації;

- приховування злочинної діяльності членів злочинної організації;

- контроль за виконанням іншими учасниками злочинної групи незаконних вказівок щодо ведення фіктивної звітності;

- збереження та опрацювання завідомо неправдивих відомостей;

- контроль за діяльністю лікарів, щодо внесенням під їх особистим електронним ключем до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформації та фіктивних відомостей щодо переліку пацієнтів та наданих ним послуг за відповідними пакетами.

На завідуючу відділенням КП «КПД» ДОР» ОСОБА_7 , покладались функції:

- аналіз поточної статистики закладу охорони здоров'я щодо виконання договірних зобов'язань та пошук шляхів викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- залучення інших працівників закладу до викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг без пояснення мети виконання поставлених завдань;

- розподілення обов'язку вигадування відомостей про пацієнтів (прізвища, імені, по-батькові, дати народження, інших відомостей) на невстановлених в ході досудового розслідування осіб з метою формування певного «плану виконання» з метою фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- пошук шляхів надання ознак законності здійснюваним злочинним діям зі свого боку та з боку інших залучених невстановлених осіб;

- систематизація, обробка, коригування відомостей, внесених лікарями ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 ;

- підтримання зв'язків між членами злочинної організації з метою ефективного досягнення поставлених організатором завдань та координація дій учасників злочинної організації;

- приховування злочинної діяльності членів злочинної організації;

- контроль за виконанням іншими учасниками злочинної групи незаконних вказівок щодо ведення фіктивної звітності;

- збереження та опрацювання завідомо неправдивих відомостей;

- контроль за діяльністю лікарів, щодо внесенням під їх особистим електронним ключем до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформації та фіктивних відомостей щодо переліку пацієнтів та наданих ним послуг за відповідними пакетами.

На лікарів КП «КПД» ДОР» ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , покладались функції:

- опрацювання списків пацієнтів, відомості про яких мають вноситись до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI»;

- внесення під особистим електронним ключем до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформації та фіктивних відомостей щодо переліку пацієнтів та наданих ним послуг за відповідними пакетами;

- виконання незаконних вказівок організатора злочинної організації ОСОБА_5 ;

- негласне та безумовне підпорядкування працівникам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та іншим невстановленим особам щодо виконання поставлених завдань безпосередньо організатором та останніми;

- внесення та зміна у попередньо погодженій учасниками змови кількості відомостей про пацієнтів та надані медичні послуги до ЕСОЗ шляхом використання персонального доступу до медичної інформаційної системи «HELSI», пошук шляхів надання ознак законності здійснюваним злочинним діям зі свого боку та з боку інших залучених невстановлених осіб.

Учасники злочинної організації на виконання спільного обізнаного усіма плану діяли наступним чином: ОСОБА_5 діючи умисно, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби знаходячись на робочому місці в адміністративній будівлі за адресою: м. Дніпро, вул. Бехтерева, 12, у період часу з жовтня 2020 по серпень 2022 року особисто надавала начальнику управління розвитку та впровадження державної політики з соціально значущих хвороб ОСОБА_6 , завідувачу відділенням ОСОБА_7 незаконні вказівки щодо необхідності штучного збільшення кількості наданих медичних послуг за передбаченими договорами пакетами шляхом несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, особами, які мають доступ до неї.

ОСОБА_6 та ОСОБА_7 діючи у відповідності до відведеної ролі у складі злочинної організації, реалізуючи розроблений єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби підготовлювали фіктивні списки пацієнтів, вирішували питання з підготовлення для таких пацієнтів електронних направлень, які передавались лікарям ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .

У свою чергу вказані лікарі шляхом несанкціонованої зміни інформації (внесення неправдивих відомостей), яка оброблюється в автоматизованих системах, маючи відповідний доступ до неї, у відповідності до відведеної ролі у складі злочинної організації, реалізуючи розроблений єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації під своїм особистим електронним ключем вносили до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдиву інформацію та фіктивні відомості щодо наданих медичних послуг за передбаченими договорами пакетами.

У результаті щомісяця до НСЗУ готувалися звіти за особистим підписом директора КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» ОСОБА_5 , щодо кількості наданих послуг та у подальшому на рахунок комунальних закладів перераховувалися кошти за медичні послуги, які насправді не надавалися.

За результатами опрацювання інформації з ЕСОЗ в електронному вигляді за певними параметрами відомостей про звіти щодо виконання договорів за програмами медичних гарантій між КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР», КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР та Національною службою здоров'я України за період 2020-2022 років та документів, які отримано від ТОВ "ХЕЛСІ ЮА", ЄДРПОУ 40436197 про персональні дані пацієнтів, відомості про яких було внесено через МІС «HELSI» уповноваженими особами КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР, КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» - встановлено 1373 осіб, послуги яким насправді не надавались.

Крім того, за результатами перевірки за обліками Державного реєстру актів цивільного стану вказаних 1373 осіб, підтверджено, що у Державному реєстрі відомості про актові записи щодо них - відсутні.

У ході досудового розслідування встановлено суми неправомірної вигоди, перерахованої на рахунки КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР.

Так, Національною службою здоров'я України на підставі саме сфальсифікованої звітності на користь КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» (ЄДРПОУ 01985185) за надані медичні послуги, які фактично не проводились, за період 2020-2021 років, згідно звітів про обсяг наданих медичних послуги за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій №1293-E420-P000 від 01.04.2020 року та №3641-E421-P000 від 11.05.2021 року перераховано неправомірну вигоду у сумі - 95 886грн. 24коп.

Національною службою здоров'я України на користь КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР» (ЄДРПОУ 01985989) за надані медичні послуги, які фактично не проводились, за період 2021-2022 років, за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій №4173-E421-P000 від 12.05.2021 року, №5897-M021-P000 від 25.10.2021 року, №0162-E122-P000 від 10.02.2022 року перераховано неправомірну вигоду у сумі - 773 190грн. 00коп.

Таким чином ОСОБА_6 , за період часу з жовтня 2020 по серпень 2022 року спільно з учасниками злочинної організації за участю ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , що були працевлаштовані у КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР шляхом несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах (внесення недостовірних відомостей) з використанням персонального доступу до Медичної інформаційної системи «Helsi» було внесено фіктивні відомості про 1373 пацієнтів та надані їм медичні послуги, які фактично не проводились, до ЕСОЗ. У подальшому на підставі поданих недостовірних звітностей про обсяги наданих медичних послуг за укладеними договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій були здійснені оплати з боку НСЗУ на користь КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР на загальну суму: 869076 грн. 24 коп., що підтверджується висновком експерта № 20/10/2022 від 31.10.2022, що є неправомірною вигодою.

02.11.2022 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримана в порядку ст.208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.255; ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.362; ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.2 ст.364 КК України. Під час обшуку ОСОБА_7 , як затриманої особи виявлено та вилучено:

- мобільний телефон «Самсунг А72», IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з сім картами « НОМЕР_3 », « НОМЕР_4 », поміщено до спец пакету №KIV 2106289; два флеш носія, поміщено до спец пакету №SUD 207724; грошові кошти 4000 гривень, поміщено до спец пакету №KIV 2106288; копії документів на 14 аркушах поміщено до спец пакету №SUD2077228.

Вказані речі, документи та майно постановою слідчого СУ ГУНП в Дніпропет¬ровській області від 02.11.2022 року визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, слідчий просить клопотання задовольнити.

Присутній у судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 надав пояснення в обґрунтування клопотання слідчого, підтримав його у повному обсязі з підстав та мотивів викладених у ньому, просив слідчого суддю його задовольнити.

Клопотання подано до суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Клопотання розглядається за відсутності володільця майна з метою забезпечення арешту майна.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення прокурора, дослідивши надані докази, встановив, що у провадженні СВ Відділення поліції №2 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021040000000615 від 19.08.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 ч.3, ст.255 ч.2, ч.3, ст.362 ч.3, ст.364 ч.2 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» шляхом зловживання службовим становищем, діючи умисно з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме отримання на користь підприємств коштів з державного бюджету, що передбачені для фінансування наданих медичних послуг за програмою медичних гарантій обслуговування населення, вчиняли несанкціоновані умисні дії з інформацією, яка обробляється в автоматизованих системах, шляхом внесення до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформацію щодо фактично наданих послуг пацієнтам, що стало підставою для сплати на рахунки вказаних комунальних підприємств від Національної служби здоров'я України (у подальшому НСЗУ) неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки.

Так, між НСЗУ та КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» в особі генерального директора ОСОБА_5 укладено договори «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» на фінансування послуг за відповідними пакетами:

- №1293-E420-P000/ 02 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- №1293-E420-P000/ 03 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- №1293-E420-P000/ 04 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- №1293-E420-P000/ 05 про внесення змін до договору №1293-E420-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №3641-E421-P000/03 про внесення змін до договору №3641-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/01 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/02 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/03 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000/04 про внесення змін до договору №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4173-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №4353-E421-P000/02 про внесення змін до договору №4353-E421-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №5897-M021-P000/01 про внесення змін до договору №5897-M021-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №5897-M021-P000/02 про внесення змін до договору №5897-M021-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №5897-M021-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №6360-M121-P000/01 про внесення змін до договору №6360-M121-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №0162-E122-P000/01 про внесення змін до договору №0162-E122-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №0162-E122-P000/02 про внесення змін до договору №0162-E122-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

- договір №0162-E122-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Будучи обізнаними з порядком фінансування послуг за програмою медичних гарантій обслуговування населення та функціонуванням електронної системи охорони здоров'я (далі ЕСОЗ) ОСОБА_5 , будучи директором КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР у жовтні 2020 року, більш точного часу у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у м. Дніпро, зловживаючи своїм службовим становищем усупереч інтересам служби та переслідуючи корисливу мету - одержання незаконних прибутків, усвідомлюючи надані їй у зв'язку із займаною посадою службові повноваження та можливість реального впливу на підлеглих їй працівників, з метою вчинення тяжких злочинів, створила та керувала стійким ієрархічним об'єднанням - злочинною організацією, до складу якої, окрім неї, увійшли начальник управління розвитку та впровадження державної політики з соціально значущих хвороб ОСОБА_6 , завідувач відділенням ОСОБА_7 , які зорганізувалися для спільної діяльності з метою вчинення довготривалих, системних та умисних дій, направлених на одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, а саме отримання на користь підприємства коштів з державного бюджету, що передбачені для фінансування наданих медичних послуг за програмою медичних гарантій обслуговування населення.

Спланувавши алгоритм і характер необхідних дій, направлених на реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_5 , володіючи достатнім обсягом повноважень щодо вирішення усіх фінансово-господарських питань, вирішила, що реалізація такого злочинного умислу можлива лише шляхом об'єднання зі сторони кожного з них рівнозначних ресурсів управлінського характеру, а також залучення до вчинення злочинів достатньої кількості інших співучасників, які упродовж тривалого часу і за умови чіткого розподілу ролей, діючи при цьому узгоджено і системно, увійдуть до складу злочинної організації, створеної нею.

Так до створеної ОСОБА_5 злочинної організації за добровільною згодою увійшли лікарі ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які за вказівкою ОСОБА_5 , під контролем та за сприяння учасників злочинної організації ОСОБА_6 , ОСОБА_7 вносили до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдиву інформацію щодо фактично наданих послуг пацієнтам, що стало підставою для подальшої безпідставної сплати на рахунки КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР від НСЗУ коштів, якими учасники злочинної організації, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , будучи службовими особами підприємства та маючи достатній обсяг повноважень щодо вирішення усіх фінансово-господарських питань розпоряджаються на власний розсуд, сплачуючи довіреним особам з числа працівників лікарні безпідставно нараховані завищені надбавки та премії.

Організатором злочинної організації ОСОБА_5 розроблено єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації, з яким кожен учасник ознайомився та схвалив.

Так, ОСОБА_5 , як організатор злочинної організації:

- виконувала необхідну сукупність дій з організації стійкого злочинного об'єднання для заняття злочинною діяльністю: підшукувала і схиляла до вчинення тяжких злочинів співучасників, які на умовах розподілу отриманих у протиправний спосіб грошових коштів у майбутньому вчинять усіх необхідних дій, направлені на досягнення єдиного злочинного результату; об'єднувала їх зусилля та забезпечувала взаємозв'язок між діями всіх учасників;

- розробляла детальний план вчинення злочинів і визначала способи його досягнення, а також організувала заходи щодо його прикриття;

- визначала організаційно-структурну будову злочинної організації на чолі з довіреними їм особами, з диференціацією задач і функцій кожної з цих ланок, необхідних для досягнення спільної злочинної мети самої організації, що, у свою чергу, забезпечувало її ієрархічність у вигляді багаторівневості й структурованості (шляхом поділу посад на вищі та нижчі, їх підлеглість одна одній);

- надавала та контролювала виконання іншими учасниками злочинної організації незаконних вказівок, щодо ведення фіктивної звітності, збереження та опрацювання завідомо неправдивих відомостей;

- забезпечувала виготовлення та надання відповідних звітів до НСЗУ, що містять завідомо неправдиві відомості щодо кількості наданих послуг, з метою подальшого перераховування коштів за медичні послуги які в дійсності не надавались;

- забезпечувала фінансування злочинної діяльності у вигляді фінансуванні витрат, пов'язаних із функціонуванням злочинної організації, виплатою коштів її членам за виконання ними відповідних функцій, винагороди виконавцям та іншим співучасникам злочинів, підкуп представників влади тощо;

- координувала та контролювала дії учасників злочинної організації, отримання постійних звітів щодо їх діяльності, у тому числі шляхом використання засобів мобільного зв'язку;

- розподіляла незаконно отримані внаслідок протиправної діяльності злочинної організації кошти між її членами, в залежності від виконуваної ними ролі та функцій, тощо.

На начальника управління розвитку та впровадження державної політики з соціально значущих хвороб КП «КПД» ДОР» ОСОБА_6 , покладались функції:

- аналіз поточної статистики закладу охорони здоров'я щодо виконання договірних зобов'язань та пошук шляхів викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- залучення інших працівників закладу до викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг без пояснення мети виконання поставлених завдань;

- розподілення обов'язку вигадування відомостей про пацієнтів (прізвища, імені, по-батькові, дати народження, інших відомостей) на невстановлених в ході досудового розслідування осіб з метою формування певного «плану виконання» з метою фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- пошук шляхів надання ознак законності здійснюваним злочинним діям зі свого боку та з боку інших залучених невстановлених осіб;

- систематизація, обробка, коригування відомостей, внесених лікарями ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 ;

- підтримання зв'язків між членами злочинної організації з метою ефективного досягнення поставлених організатором завдань та координація дій учасників злочинної організації;

- приховування злочинної діяльності членів злочинної організації;

- контроль за виконанням іншими учасниками злочинної групи незаконних вказівок щодо ведення фіктивної звітності;

- збереження та опрацювання завідомо неправдивих відомостей;

- контроль за діяльністю лікарів, щодо внесенням під їх особистим електронним ключем до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформації та фіктивних відомостей щодо переліку пацієнтів та наданих ним послуг за відповідними пакетами.

На завідуючу відділенням КП «КПД» ДОР» ОСОБА_7 , покладались функції:

- аналіз поточної статистики закладу охорони здоров'я щодо виконання договірних зобов'язань та пошук шляхів викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- залучення інших працівників закладу до викривлення статистики в сторону фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг без пояснення мети виконання поставлених завдань;

- розподілення обов'язку вигадування відомостей про пацієнтів (прізвища, імені, по-батькові, дати народження, інших відомостей) на невстановлених в ході досудового розслідування осіб з метою формування певного «плану виконання» з метою фіктивного збільшення кількості наданих медичних послуг;

- пошук шляхів надання ознак законності здійснюваним злочинним діям зі свого боку та з боку інших залучених невстановлених осіб;

- систематизація, обробка, коригування відомостей, внесених лікарями ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 ;

- підтримання зв'язків між членами злочинної організації з метою ефективного досягнення поставлених організатором завдань та координація дій учасників злочинної організації;

- приховування злочинної діяльності членів злочинної організації;

- контроль за виконанням іншими учасниками злочинної групи незаконних вказівок щодо ведення фіктивної звітності;

- збереження та опрацювання завідомо неправдивих відомостей;

- контроль за діяльністю лікарів, щодо внесенням під їх особистим електронним ключем до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформації та фіктивних відомостей щодо переліку пацієнтів та наданих ним послуг за відповідними пакетами.

На лікарів КП «КПД» ДОР» ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , покладались функції:

- опрацювання списків пацієнтів, відомості про яких мають вноситись до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI»;

- внесення під особистим електронним ключем до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдивої інформації та фіктивних відомостей щодо переліку пацієнтів та наданих ним послуг за відповідними пакетами;

- виконання незаконних вказівок організатора злочинної організації ОСОБА_5 ;

- негласне та безумовне підпорядкування працівникам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та іншим невстановленим особам щодо виконання поставлених завдань безпосередньо організатором та останніми;

- внесення та зміна у попередньо погодженій учасниками змови кількості відомостей про пацієнтів та надані медичні послуги до ЕСОЗ шляхом використання персонального доступу до медичної інформаційної системи «HELSI», пошук шляхів надання ознак законності здійснюваним злочинним діям зі свого боку та з боку інших залучених невстановлених осіб.

Учасники злочинної організації на виконання спільного обізнаного усіма плану діяли наступним чином: ОСОБА_5 діючи умисно, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби знаходячись на робочому місці в адміністративній будівлі за адресою: м. Дніпро, вул. Бехтерева, 12, у період часу з жовтня 2020 по серпень 2022 року особисто надавала начальнику управління розвитку та впровадження державної політики з соціально значущих хвороб ОСОБА_6 , завідувачу відділенням ОСОБА_7 незаконні вказівки щодо необхідності штучного збільшення кількості наданих медичних послуг за передбаченими договорами пакетами шляхом несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, особами, які мають доступ до неї.

ОСОБА_6 та ОСОБА_7 діючи у відповідності до відведеної ролі у складі злочинної організації, реалізуючи розроблений єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби підготовлювали фіктивні списки пацієнтів, вирішували питання з підготовлення для таких пацієнтів електронних направлень, які передавались лікарям ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .

У свою чергу вказані лікарі шляхом несанкціонованої зміни інформації (внесення неправдивих відомостей), яка оброблюється в автоматизованих системах, маючи відповідний доступ до неї, у відповідності до відведеної ролі у складі злочинної організації, реалізуючи розроблений єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації під своїм особистим електронним ключем вносили до електронної системи охорони здоров'я через медичну інформаційну систему «HELSI» неправдиву інформацію та фіктивні відомості щодо наданих медичних послуг за передбаченими договорами пакетами.

У результаті щомісяця до НСЗУ готувалися звіти за особистим підписом директора КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» Дніпропетровської обласної ради» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради» ОСОБА_5 , щодо кількості наданих послуг та у подальшому на рахунок комунальних закладів перераховувалися кошти за медичні послуги, які насправді не надавалися.

За результатами опрацювання інформації з ЕСОЗ в електронному вигляді за певними параметрами відомостей про звіти щодо виконання договорів за програмами медичних гарантій між КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР», КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР та Національною службою здоров'я України за період 2020-2022 років та документів, які отримано від ТОВ "ХЕЛСІ ЮА", ЄДРПОУ 40436197 про персональні дані пацієнтів, відомості про яких було внесено через МІС «HELSI» уповноваженими особами КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР, КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» - встановлено 1373 осіб, послуги яким насправді не надавались.

Крім того, за результатами перевірки за обліками Державного реєстру актів цивільного стану вказаних 1373 осіб, підтверджено, що у Державному реєстрі відомості про актові записи щодо них - відсутні.

У ході досудового розслідування встановлено суми неправомірної вигоди, перерахованої на рахунки КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР.

Так, Національною службою здоров'я України на підставі саме сфальсифікованої звітності на користь КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» (ЄДРПОУ 01985185) за надані медичні послуги, які фактично не проводились, за період 2020-2021 років, згідно звітів про обсяг наданих медичних послуги за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій №1293-E420-P000 від 01.04.2020 року та №3641-E421-P000 від 11.05.2021 року перераховано неправомірну вигоду у сумі - 95 886грн. 24коп.

Національною службою здоров'я України на користь КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР» (ЄДРПОУ 01985989) за надані медичні послуги, які фактично не проводились, за період 2021-2022 років, за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій №4173-E421-P000 від 12.05.2021 року, №5897-M021-P000 від 25.10.2021 року, №0162-E122-P000 від 10.02.2022 року перераховано неправомірну вигоду у сумі - 773 190грн. 00коп.

Таким чином ОСОБА_6 , за період часу з жовтня 2020 по серпень 2022 року спільно з учасниками злочинної організації за участю ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , що були працевлаштовані у КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР шляхом несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах (внесення недостовірних відомостей) з використанням персонального доступу до Медичної інформаційної системи «Helsi» було внесено фіктивні відомості про 1373 пацієнтів та надані їм медичні послуги, які фактично не проводились, до ЕСОЗ. У подальшому на підставі поданих недостовірних звітностей про обсяги наданих медичних послуг за укладеними договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій були здійснені оплати з боку НСЗУ на користь КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання «Фтизіатрія» ДОР» та після реорганізації КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР на загальну суму: 869076 грн. 24 коп., що підтверджується висновком експерта № 20/10/2022 від 31.10.2022, що є неправомірною вигодою.

02.11.2022 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримана в порядку ст.208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.255; ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.362; ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.2 ст.364 КК України. Під час обшуку ОСОБА_7 , як затриманої особи виявлено та вилучено:

- мобільний телефон «Самсунг А72», IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з сім картами « НОМЕР_3 », « НОМЕР_4 », поміщено до спец пакету №KIV 2106289; два флеш носія, поміщено до спец пакету №SUD 207724; грошові кошти 4000 гривень, поміщено до спец пакету №KIV 2106288; копії документів на 14 аркушах поміщено до спец пакету №SUD2077228.

Вказані речі, документи та майно постановою слідчого СУ ГУНП в Дніпропет¬ровській області від 02.11.2022 року визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Слідство вважає, що відмова у накладенні арешту може призвести до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування слідів кримінального правопорушення, які необхідно дослідити у ході проведення необхідних слідчий дій для встановлення істини у кримінальному провадженні.

Згідно ст.131 ч.1 КПК України, арешт майна відноситься до заходів забезпечення кримінального провадження, та застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

У відповідності до ст.170 ч.1 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його відчуження, розпорядження та/або користування.

У відповідності до ст.170 ч.3 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, тобто були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінальних протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно положень ст.171 ч.5 КПК України клопотання слідчого, дізнавача, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Вказані строки слідчим було дотримано.

Відповідно до вимог ст.170 ч.2 п.1 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ст.170 ч.11 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ст.236 ч.7 КПК України предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до ст.167 ч.2 п.1, 3 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них.

У відповідності до ст.170 ч.1 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до ст.170 ч.2 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ст.173 ч.2 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому ст.170 ч.2 п.1 цього Кодексу).

Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу (ст.173 ч.1 КПК України).

Враховуючи викладене, суд погоджується з доводами щодо того, що відповідно до ст.168 ч.1 КПК України, вилучене майно є тимчасово вилученим.

Таким чином, на виконання вимог ст.173 ч.1 КПК України слідчий довів слідчому судді необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених ст.170 КПК України так само як і мету арешту, зазначену в ст.170 КПК України, а тому клопотання про накладення арешту на вказане майно підлягає задоволенню, оскільки існують ризики вчинення приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження предметів кримінального правопорушення, які зберігають інформацію, що може бути використана як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження власниками та користувачами вилученого майна з метою уникнення останніми кримінальної відповідальності.

Крім того, доводи клопотання підтверджуються матеріалами, наданими до клопотання, та дослідженими у судовому засіданні.

На підстав викладеного, керуючись ст.ст.167, 169, 170-173, 237, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 , винесене в рамках кримінального провадження №12021040000000615 від 19.08.2021 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 ч.3, ст.255 ч.2, ч.3, ст.362 ч.3, ст.364 ч.2 КК України, про арешт майна, - задовольнити.

Накласти арешт на речі, які було вилучено 02.11.2022 року під час обшуку затриманої особи - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:

- мобільний телефон «Самсунг А72» IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , з сім картами « НОМЕР_3 », « НОМЕР_4 », поміщено до спец пакету №KIV 2106289 ; два флеш носія, поміщено до спец пакету №SUD 207724; грошові кошти 4000 гривень, поміщено до спец пакету №KIV 2106288; копії документів на 14 аркушах поміщено до спец пакету №SUD2077228.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено 04 листопада 2022 року.

Слідчий суддя: ОСОБА_1