Справа № 509/4583/22
07 листопада 2022 року суддя Овідіопольського районного суду Одеськоїобласті Жижка О.В, розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №1 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 с. 173-2 КУпАП,-
01 листопада 2022 року до Овідіопольського районного суду Одеської області від ВП № 1 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №069418 від 27.10.2022, з якого вбачається, що ОСОБА_1 27.10.2022 о 00:15, за адресою: АДРЕСА_1 , влаштував конфлікт зі своєю співмешканкою, ОСОБА_2 , в ході якого кричав та влаштував дебош, чим вчинив домашнє насильство психічного характеру, тим самим вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Суд вважає, що вказаний протокол належить поверненню доВП № 1 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеськійобласті, для належного оформлення, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яки хдіянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна абокоштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'юпо терпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису, -тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу віддвадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботина строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Суд звертає увагу, що до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №069418 від 27.10.2022 не додано доказів того, що ОСОБА_1 протягом року вже притягався до відповідальності за статтею 173-2 КУпАП, хоча в протоколі зазначено, що до нього додається витяг з «Армор».
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Пунктом 24 постанови Пленуму ВСУ № 14 від 23.12.2005 року визначено, що визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення, а тому протокол разом з доданими матеріалами підлягає поверненню доВП № 1 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеськійобласті.
Керуючись ст. 256 КУпАП,-
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП - повернути до ВП № 1 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Жижка