Справа № 505/102/22
Провадження № 3/505/780/2022
"03" листопада 2022 р. Котовський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Бондаренко Н.В.
за участю: секретаря судового засідання Черній К.В.
прокурора Бургарт О.В.
особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Подільськ матеріали
які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючої спеціалістом Котовської місцевої прокуратури Одеської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 припинивши діяльність на посаді спеціаліста Котовської місцевої прокуратури Одеської області з 03.02.2020, являючись суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 26.05.2021, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 надавши пояснення вказувала, що вину визнає, адміністративне правопорушення вчинила з необережності. На меті не мала заподіяння шкідливих наслідків суспільству та державі. В подальшому запевнила про недопустимість будь-яких правопорушень.
Прокурор Бургарт О.В., обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 11.01.2022 за №138/2022 підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами:
- протоколом №138/2022 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією 11.01.2022; листом Департаменту стратегічних розслідувань НП України від 21.09.2022 № 11594/55/02-2021, листом Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя НАзПЗК № 47-06/67759-21 від 10.09.2021; Повідомленням Одеської обласної прокуратури про факт неподання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копією наказу №8 від 03.02.2020 Котовської місцевої прокуратури про звільнення ОСОБА_1 ; листом Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України від 28.09.2021 № 8339/55/114/01-2021; листом Подільської окружної прокуратури № 61-4356ВИХ-21 від 11.10.2021; копією Наказом № 1-К від 08.01.2019 Котовської місцевої прокуратури про призначення ОСОБА_1 на посаду спеціаліста Котовської місцевої прокуратури; копією Присяги державного службовця ОСОБА_1 від 08.01.2019; копією Наказу № 5-К від 11.02.2019 Котовської місцевої прокуратури про присвоєння ОСОБА_1 9 рангу державного службовця; копія Наказу № 52 від 22.07.2019 Котовської місцевої прокуратури про затвердження посадових інструкцій спеціалістів Котовської місцевої прокуратури із додатком Інструкції; копією Книгу обліку руху трудових книжок і вкладишів до нього; копією роздруківки Декларації ОСОБА_1 від 26.05.2021; рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР НП України капітана поліції Серія Бойченко від 11.01.2022.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону №1700-VII зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, дослідивши та оцінивши вищезазначені докази, суд вважає повністю доведеним той факт, що ОСОБА_1 винна у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто декларації перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно із листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією», судам слід мати на увазі, для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення. Будь-якого продовження перебігу строків накладення адміністративних стягнень законом непередбачено, тому в разі їх закінчення провадження у справі закривається.
Вказівка законодавця у п.7 ст.247 КУпАП «на момент розгляду справи» означає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, якщо на початок розгляду справи закінчилися строки, встановлені ст.38 КУпАП.
Суд не вважає датою виявлення правопорушення дату складення протоколу про адміністративне правопорушення за №138/2022 від 11.01.2022, оскільки протокол це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення, передбаченого КУпАП.
На думку суду, в даному випадку дата виявлення правопорушення є 14.09.2021, тобто дата отримання Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України (вх. № 13305 від 14.09.2021) листа від Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя за №47-06/67759-21 від 10.09.2021, із якого стало відомо про дату подачі вищезазначеної декларації.
Оскільки, фактичним моментом виявлення правопорушення вчиненого ОСОБА_1 , спеціалістом Котовської місцевої прокуратури за ч.1 ст.172-6 КУпАП, щодо декларації перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями є 14.09.2021, то станом на 03.11.2022 пройшов строк з дня його виявлення в розумінні статті 38 КУпАП, - а тому провадження по справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відновлення або поновлення цих строків КУпАП не передбачає.
Керуючись статтями 2, 7, 38, ч. 1 ст. 172-6, ст. 221, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. 268, 280, 283, 284 КУпАП, суд,-
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - закрити, на підставі п.7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через місцевий суд, який прийняв постанову.
Суддя - Н.В. Бондаренко