Справа № 128/2576/22
Іменем України
03 листопада 2022 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі головуючого судді - Фанда О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 1 ст.163-1 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії №470 від 04 жовтня 2022 року, під час проведення позапланової виїзної перевірки головним державним інспектором управління податкового аудиту ГУ ДПС у Вінницькій області Зіньківською О.М., встановлено, що директором ПП «Крупосвіт» ОСОБА_1 завищено суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню за березень 2022 року на 73333 грн., чим остання порушила п. 200.1, абзацу б) п. 200.4 ст. 200 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я та по батькові особу, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення повинен містити усі необхідні дані про особу, що притягається до адміністративної відповідальності задля встановлення дійсних обставин справи та ідентифікації правопорушника. Всупереч вказаних вимог в протоколі не вказано дати народження, повної адреси місця проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, номерів зв'язку, адресу електронної пошти. Недотримання цієї вимоги позбавляє суд по - перше здійснити виклик особи, яка притягаєтьсядо адміністративної відповідальності до суду у встановленому законом порядку без порушення вимог законодавства про доступ цієї особи до правосуддя та по - друге, в подальшому унеможливить виконання рішення суду органами виконавчої служби у разі накладення адміністративного стягнення.
З матеріалів, які надійшли до суду, вбачається, що в протоколі про адміністративне правопорушення не повністю зазначено адресу місця проживання правопорушника ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , а саме відсутній номер будинку; також відсутні достовірні анкетні дані правопорушника, а саме: не зазначено дату народження правопорушника; також відсутні будь-які засоби зв'язку з особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вказані неточності позбавляють суд можливості повно та всебічно розглянути справу про адміністративне правопорушення.
Згідно роз'яснень, викладених в п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23 грудня 2005 року, якщо протокол про адміністративне правопорушення складено без додержання вимог ст.256 КУпАП, вказаний протокол вмотивованою постановою судді має бути повернений відповідному органу для належного оформлення.
В зв'язку з наведеним, суд вважає за необхідне вказаний вище протокол про адміністративне правопорушення разом з доданими до нього документами повернути до Головного управління ДПС у Вінницькій області для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.163-1,256 КУпАП ,-
Протокол про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - О. А. Фанда