номер провадження справи 18/70/22
26.10.2022 справа № 908/817/22
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі: суддя Левкут В.В.,
при секретарі судового засідання: Авраменко К.О.,
за позовом публічного акціонерного товариства “ЦЕНТРЕНЕРГО” (вул. Рудиківська, буд. 49, смт. Козин, Обухівський район, Київська область, 08711)
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю “ЗАПОРІЗЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АЛЬЯНС” (бул. Вінтера, буд. 46, офіс 215, м. Запоріжжя, 69041)
про стягнення 3518976,00 грн.
учасники справи:
від позивача: Гавкалюк В.В., свідоцтво КС № 6693/10 від 14.06.018, довіреність № 2812/22 від 21.10.2021 (в режимі відеоконференції)
від відповідача: не з'явився
Публічне акціонерне товариство “ЦЕНТРЕНЕРГО” звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю “ЗАПОРІЗЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АЛЬЯНС” 3518976,00 грн. 20% штрафу, нарахованого на підставі договору купівлі-продажу електричної енергії на ринку двосторонніх договорів №20/21-48-РДД від 12.04.2021.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.06.2022 справу № 908/817/22 передано на розгляд судді Левкут В.В.
Ухвалою суду від 06.07.2022, після усунення позивачем обставин, які зумовили залишення позову без руху, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/817/22, присвоєно справі номер провадження 18/70/22, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження, призначено підготовче засідання на 03.08.2022. Ухвалою від 03.08.2022 продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, відкладено підготовче засідання на 28.09.2022.
Ухвалою від 28.09.2022 підготовче засідання відкладене на 26.10.2022 о 10 год. 00 хв., ухвалено провести підготовче засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв'язку EasyCon за участю представника товариства з обмеженою відповідальністю “ЗАПОРІЗЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АЛЬЯНС”.
Від відповідача 07.10.202 надійшли заперечення щодо відповіді на відзив.
Ухвалою від 24.10.2022 задоволено клопотання ПАТ “ЦЕНТРЕНЕРГО” про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів й сервісу “EasyCon”. Ухвалено провести судове засідання 26.10.2022 об 10 год. 00 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв'язку EasyCon за участю представника публічного акціонерного товариства “ЦЕНТРЕНЕРГО” Гавкалюка Віталія Володимировича.
Представник відповідача приймав участь у судовому засіданні 25.10.2022 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів й сервісу “EasyCon”. Позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився.
Після закінчення судового засідання судом 26.10.2022 отримано клопотання представника відповідача, в якому, посилаючись на неможливість присутності у судовому засіданні через участь у іншій справі, останній просить визнати поважними причини неявки представника відповідача у судове засідання та відкласти підготовче засідання на іншу дату.
Розглянувши клопотання відповідача про відкладення підготовчого засідання суд його відхилив як не обґрунтоване.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Частиною 5 ст. 183 ГПК України передбачено, що суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема у випадках: 1) заміни відведеного експерта, перекладача, спеціаліста; 2) невиконання учасником справи вимог ухвали про відкриття провадження у справі у встановлений судом строк, якщо таке невиконання перешкоджає завершенню підготовчого провадження; 3) неподання витребуваних доказів особою, яка не є учасником судового процесу; 4) витребування нових (додаткових) доказів; 5) якщо сторони домовилися провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації.
Відповідачем не зазначено жодної з наведених вище підстав для відкладення підготовчого засідання, так само не зазначено і про необхідність надання нових доказів та вказівку на них. Крім того, строк підготовчого провадження, з урахуванням його продовження в порядку ст. 177 ГПК України, сплинув.
Також суд звертає увагу, що відповідач не позбавлений можливості, в порядку ст. 207 ГПК України, до початку відкриття судового засідання з розгляду справи по суті надати заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин у підготовчому провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 ГПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно п. 18 ч. 2 ст. 182 ГПК України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті. Відповідно до ч. 5 ст. 185 ГПК України суд з'ясовує думку сторін щодо дати призначення судового засідання для розгляду справи по суті.
Відповідно до положень ст. 194 ГПК України завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.
На підставі викладеного, враховуючи, що судом досліджено всі питання визначені у ст. 182 ГПК України, представник позивача повідомив, що у справі надано всі наявні докази, заяви та клопотання у нього відсутні та він не заперечує проти закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті; позивач повідомлений про наступне судове засідання під розписку.
Керуючись ст.ст. 177, 182, 185, 194, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Підготовче провадження закрити 25.10.2022.
2. Призначити справу до розгляду по суті в судовому засіданні 30.11.2022 о 10 год. 00 хв.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4; корпус ІІ, зал № 215, телефон контакт-центру: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України). Електронна адреса господарського суду Запорізької області: inвох@zp.arbitr.gov.ua.
3. Провести судове засідання 30.11.2022 об 10 год. 00 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв'язку EasyCon за участю представника товариства з обмеженою відповідальністю “ЗАПОРІЗЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АЛЬЯНС” та представника публічного акціонерного товариства “ЦЕНТРЕНЕРГО”.
4. Учасникам справи, в порядку ст. 207 ГПК України, до початку відкриття судового засідання з розгляду справи по суті надати заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин у підготовчому провадженні.
5. Визнати явку учасників справи у судове засідання необов'язковою.
6. Звернути увагу учасників судового процесу, що з процесуальними документами у справі можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади: http://court.gov.ua/fair/sud5009/.
При направленні в судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують їх повноваження (довіреність, ордер тощо).
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
У зв'язку із запровадженням воєнного стану на території України, підвищенням інтенсивності бойових дій на території Запорізькій області, значними артилерійськими обстрілами м. Запоріжжя, і, відповідно, наявністю обставин, що загрожують життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів та працівників суду в умовах збройної агресії проти України, ухвалу оформлено і підписано у відповідності до вимог ст.ст. 234, 235 ГПК України 04.11.2022.
Суддя В.В. Левкут