справа №176/2240/22
провадження №3/176/620/22
07 листопада 2022 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Крамар О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, протягом року до відповідальності за адміністративне правопорушення не притягувалась, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області з відділення поліції №5 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла справа про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Ознайомившись із зазначеними матеріалами справи, вважаю, що складений уповноваженою особою протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам Закону.
Згідно із ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами при розгляді справ по адміністративним правопорушенням є фактичні дані, на підставі яких відповідно до закону встановлюються наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні, та інші обставини, які мають значення для вірного та об'єктивного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями потерпілих, свідків, висновками, речовими доказами, а також іншими доказами.
Крім того, суд звертає увагу, що за змістом статті 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Диспозицією ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Разом з тим у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №857121 від 28.09.2022, складеному відносно ОСОБА_1 не викладена суть адміністративного правопорушення, що передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Зокрема, слід зазначити, що сам по собі факт отруєння продуктами горіння малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що йдеться у вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення, жодним чином не може вказувати на ухилення матері від виховання дитини.
При цьому, у протоколі не вказано в чому саме виражається ухилення ОСОБА_1 від виконання передбачених законодавством обов'язку щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітньої доньки ОСОБА_2 .
Також відсутнє посилання на конкретну протиправну, винну поведінку ОСОБА_1 в результаті чого могла була завдана шкода здоров'ю малолітньої ОСОБА_2 .
Крім того, як слідує з протоколу, останній складено з порушенням ч.2 ст.254 КУпАП, оскільки дата вчинення правопорушення 25.09.2022 року а протокол складено лише 28.09.2022 року.
На ці недоліки вже було наголошено в постанові Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області від 13.10.2022 року, однак на теперішній час вони лишаються не усунутими.
Замість того щоб виправити ці недоліки, на адресу суду знову направляється вищезазначений протокол без доопрацювання, що вказує на неповагу до суду та не виконання своїх посадових обов'язків особою, яка склала даний протокол.
Вищевикладені обставини унеможливлюють додержання судом вимог КУпАП при розгляді адміністративної справи і порушують права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дають суду можливості з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про невиконання посадовою особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, вимог ст. 256 КУпАП, що унеможливлює призначення справи до розгляду.
Керуючись ст. ст. 254, 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП - повернути органу, що його склав, без розгляду для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя