Ухвала від 03.11.2022 по справі 909/744/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

03.11.2022 м. Івано-ФранківськСправа № 909/744/22

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Горпинюка І.Є., секретар судового засідання Феденько Н.М., за участю представника ініціюючого кредитора Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Воришко М.В., представника боржника Лотоцького С.В., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні матеріали справи № 909/744/22 за заявою Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до боржника Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" про відкриття провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління".

Кодексом України з процедур банкрутства не передбачено подання заяви про порушення справи про банкрутство, натомість стаття 34 Кодексу передбачає можливість подання кредитором заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

У зв'язку з цим, суд розглядає подану заяву про порушення справи про банкрутство як заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

23.09.2022 суд постановив ухвалу про залишення зазначеної заяви без руху та зобов'язав Головне управління ДПС в Івано-Франківській області у десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути виявлені недоліки.

03.10.2022 у встановлений судом строк до канцелярії суду від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області надійшла заява (про надання доказів), якою усунуто недоліки заяви № 7543/5/09-19-13-04 від 16.09.2022 (вх. № 12687/22 від 20.09.2022).

Згідно ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п'яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу, в якій зазначаються: дата проведення підготовчого засідання суду; прізвище, ім'я та по батькові арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Частиною 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

Згідно п. 2-1 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ч. 3 ст. 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених ч. 3 ст. 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

Оскільки, заява Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про відкриття провадження у справі про банкрутство КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" не містила пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна, 05.10.2022 судом здійснено запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.

За результатами автоматизованого відбору, здійсненого автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення господарським судом арбітражного керуючого у справах про банкрутство, визначено кандидатуру арбітражного керуючого Фоменка Андрія Віталійовича (№ ліцензії арбітражного керуючого АГ580362 від 16.08.2011, свідоцтво арбітражного керуючого №1555 від 09.08.2013 (довідка від 05.10.2022).

10.10.2022 суд постановив ухвалу, якою, зокрема: прийняв до розгляду заяву № 7543/5/09-19-13-04 від 16.09.2022 (вх. № 12687/22 від 20.09.2022) Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління", підготовче засідання призначив на 24.10.2022; зобов'язав боржника надати суду: оригінал і належним чином засвідчені копії статуту, свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи станом на час прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду; відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та докази його направлення заявнику; ухвалив арбітражному керуючому Фоменку Андрію Віталійовичу надати суду заяву про згоду на участь у справі та відсутність обставин, що перешкоджають призначенню розпорядником майна.

На виконання вимог зазначеної ухвали від голови ліквідаційної комісії КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" Лотоцького С.В. надійшов документ вих. № 24-10/22 від 24.10.2022 (вх. № 14235/22 від 24.10.2022), який за змістом є відзивом боржника на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство. У даному відзиві зазначено, що на виконання рішення Івано-Франківської міської ради від 15.03.2017 № 52-11 про припинення КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" (код ЄДРПОУ 31263017) рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 11.05.2017 № 309 було створено ліквідаційну комісію з припинення боржника, головою ліквідаційної комісії призначено Лотоцького С.В. Голова ліквідаційної комісії повідомляє, що всі можливі ліквідаційні заходи ним проведені, однак завершити ліквідаційну процедуру при наявності значної кредиторської заборгованості (в основному перед бюджетом) та відсутності активів, можливих для реалізації, не є можливим, окрім як через процедуру банкрутства. Ініціювати таку процедуру ліквідаційна комісія не має можливості через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування коштів на винагороду арбітражного керуючого. Також голова ліквідаційної комісії зазначає, що заборгованість по заробітній платі у боржника відсутня; рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папері відсутні; діяльність, пов'язана з державною таємницею не здійснюється.

До відзиву долучено: копії свідоцтва про державну реєстрацію та статуту КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління"; лист Регіонального відділення ФДМУ по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях від 20.10.2022 № 18-03-01229 про те, що регіональне відділення не виступало засновником КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" в процесі приватизації, до регіонального відділення не надходила інформація від органів, уповноважених управляти державним майном щодо створення боржника в процесі корпоратизації та щодо правонаступництва підприємств, створених в процесі корпоратизації, та що в регіональному відділенні відсутня інформація щодо державного майна, що у процесі приватизації боржника не ввійшло до статутного капіталу підприємства; лист КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" вих. № 18-10/22 від 18.10.2022.

Заяви від арбітражного керуючого Фоменка Андрія Віталійовича, кандидатуру якого на призначення розпорядником майна боржника визначено автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення господарським судом арбітражного керуючого у справах про банкрутство (довідка від 05.10.2022) про згоду на участь у справі, до суду не надійшло.

Однак, 06.10.2022 від арбітражного керуючого Лотоцького Святослава Володимировича надійшла заява про участь у справі про банкрутство вих. № 06-10/22 від 06.10.2022 (вх. № 13367/22 від 06.10.2022), у якій він просить призначити його, як арбітражного керуючого розпорядником майна КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління".

Також, 21.10.2022 від арбітражного керуючого Шалашного Леоніда Олександровича на електронну пошту суду (документ з КЕП) надійшла заява про участь у справі про банкрутство № 02-01/ш від 21.10.2022 (вх. № 13912/22 від 21.10.2022), у якій він надає згоду на призначення його арбітражним керуючим (розпорядником майна, ліквідатором) у справі про банкрутство КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління".

В підготовчому засіданні 24.10.2022 представник ініціюючого кредитора ОСОБА_1 підтримала заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління", щодо кандидатури розпорядника майна, то просить призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 , оскільки він територіально знаходиться в м. Івано-Франківськ, знайомий з діяльністю боржника, виконує повноваження голови ліквідаційної комісії. Вважає що виконання повноважень голови ліквідаційної комісії не охоплює собою управління юридичною особою.

В підготовчому засіданні 24.10.2022 голова ліквідаційної комісії КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" Лотоцький С.В. визнав наявність заборгованості боржника у розмірі, зазначеному в заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство, вважає що припинити діяльність боржника неможливо інакше, ніж через процедуру банкрутства. Просить призначити його розпорядником майна боржника, оскільки він має статус арбітражного керуючого, знайомий з діяльністю цього підприємства. Перебування його на посаді голови ліквідаційної комісії не перешкоджає призначенню його розпорядником майна боржника, оскільки він не здійснював управління боржником, не був посадовою особою боржника, усі рішення ліквідаційна комісія приймала виключно колегіально.

Заслухавши думку учасників справи суд відклав підготовче засідання на 03.11.2022 для подання ними додаткових пояснень.

В підготовчому засіданні 03.11.2022 представник ініціюючого кредитора ОСОБА_1 та голова ліквідаційної комісії боржника Лотоцький С.В. підтримали раніше викладену позицію. ОСОБА_2 додатково звертає увагу суду на судову практику у справах № 907/70/19 та № 905/299/15, у яких суди призначали ліквідатором боржника арбітражного керуючого, який був головою ліквідаційної комісії цього ж боржника.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи, дослідивши надані докази, суд установив таке.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КП "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" зареєстроване як юридична особа - суб'єкт господарювання за адресою: вул. Максимовича, 13, м. Івано-Франківськ", Івано-Франківська область, 76006, ідентифікаційний код юридичної особи: 31263017. Основний вид діяльності: інші види діяльності із прибирання (код 81.29).

Рішенням Івано-Франківської міської ради (11 сесія) сьомого демократичного скликання від 15.03.2017 № 52-11 вирішено припинити комунальне підприємство "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" (код ЄДРПОУ 31263017), шляхом його ліквідації, уповноважено виконавчий комітет ради створити ліквідаційну комісію з припинення підприємства та вжити інші заходи, пов'язані з ліквідацією.

Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 11.05.2017 № 309 вирішено створити ліквідаційну комісію з припинення комунального підприємства "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління". Згідно з додатком до рішення в склад ліквідаційної комісії комунального підприємства Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" входять: голова ліквідаційної комісії: Лотоцький Святослав Володимирович, члени ліквідаційної комісії: Юсипів Володимир Петрович, Какаджанова Марія Михайлівна.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі (ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно з ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

Відповідно до матеріалів справи, заборгованість комунального підприємства "Дорожне ромонтно-експлуатаційне управління" зі сплати податків і зборів становить 4 976 196,83 грн, з яких: 2 940 064,85 грн - основний платіж; 457 011,41 грн - штрафні санкції та 1 579 120,57 грн - пеня.

В розрізі податкових платежів, заборгованість виникла в наступних сумах:

- по платежу з податку на прибуток: 22458,49 грн (основний борг), 3176,91 грн (штрафні санкції), 12 138,68 грн (пеня);

- по платежу земельний податок з юридичних осіб: 16226,46 грн (основний борг), 1878,11 грн (штрафні санкції), 7440,93 грн (пеня);

- по платежу екологічний податок, який справлявся за викид в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення: 32,66 грн (основний борг);

- по платежу податок на додану вартість: 2 811 755,19 грн (основний борг), 410 702,85 грн (штрафні санкції), 1 522 176,07 грн (пеня);

- по платежу податок на доходи фізичних осіб: 89032,86 грн (основний борг), 6365,40 грн (штрафні санкції), 34412,39 грн (пеня);

- по платежу рентна плата за спецвикористання води: 559,19 грн (основний борг);

- по сплаті єдиного соціального внеску: 34888,14 (штрафні санкції), 2952,50 грн (пеня).

Борг підтверджується судовими рішеннями, постановленими в адміністративних справах про стягнення податкового боргу, ухвалами судів про розстрочення податкового боргу, податковими повідомленнями-рішеннями, податковими деклараціями, що подавались боржником, вимогами про сплату боргу (недоїмки) з єдиного соціального внеску, довідкою податкового органу про податкову заборгованість. Копії зазначених документів долучені до матеріалів справи, борг боржник визнає.

Ініціюючим кредитором вживались заходи щодо погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, доказом чого є долучені до матеріалів справи копії виконавчих документів, що видавались судами, постанов про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення боргів з боржника, постанов про повернення виконавчих документів стягувачу у зв'язку з відсутністю виявленого в боржника майна та грошових коштів на рахунках.

Доказів погашення заборгованості, виконання рішень судів та виконавчих документів про стягнення податкового боргу, боржник не подав.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що вимоги Головного управління ДПС в Івано-Франківській області в сумі 4 976 196,83 грн документально підтверджені та підлягають визнанню.

Слід зазначити, що Кодекс України з процедур банкрутства не містить вказівки на мінімальну суму боргу, яка є необхідною для відкриття провадження стосовно боржника - юридичної особи. Таким чином, процедура банкрутства стала альтернативою виконавчому провадженню.

Враховуючи наведене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про відкриття провадження у справі про банкрутство КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління", суд дійшов висновку, що боржник неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед ініціюючим кредитором (заявником) в загальному розмірі 4 976 196,83 грн.

Cуд встановив наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення процедури розпорядження майном та призначення розпорядника майна, у відповідності до вимог ст. 34, 41, 44 Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно з ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

Що стосується призначення арбітражного керуючого для виконання ним повноважень розпорядника майна боржника, суд зазначає наступне.

Призначення судом розпорядника майна боржника врегульовано положеннями частини 1 ст. 28, п. 21 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства , зміст яких викладено вище.

Як зазначив суд, заява ініціюючого кредитора не містила пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна, арбітражний керуючий Фоменко А.В., кандидатура якого була визначена автоматизованою системою не подав суду заяви про згоду на участь у справі про банкрутство.

Порядок призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна, що діяв до введення в дію КУзПБ, визначався статтею 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" № 2343-ХІІ, абзац четвертий частини першої якої передбачав, що у разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Оскільки до суду надійшли заяви арбітражних керуючих Лотоцького С.В. та Шалашного Л.О. про призначення кожного з них розпорядником майна КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління", суд вважає за можливе призначити розпорядника майна боржника з числа цих арбітражних керуючих.

Розглядаючи подані арбітражними керуючими заяви, суд відхиляє кандидатуру арбітражного керуючого Лотоцького С.В., оскільки згідно з пунктом 2 частини третьої статті 28 КУзПБ розпорядником майна не може бути призначено арбітражного керуючого, який здійснював раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років.

Як встановлено судом та не заперечується учасниками справи, арбітражний керуючий Лотоцький С.В. є головою ліквідаційної комісії боржника.

Відповідно до частини першої статті 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

У відповідності до частини третьої статті 105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

Частиною четвертою статті 105 ЦК України визначено, що до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Статтею 111 ЦК України визначені повноваження ліквідаційної комісії при ліквідації юридичної особи: вживати всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується; письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи; заявляти вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи; повідомити учасників юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, про її участь в інших юридичних особах та/або надати відомості про створені нею господарські товариства, дочірні підприємства; закривати рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи; вживати заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах; виявляти та вживати заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб; у випадках, установлених законом, забезпечити проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється; вживати заходів щодо закриття відокремлених підрозділів юридичної особи (філій, представництв) та відповідно до законодавства про працю здійснювати звільнення працівників юридичної особи, що припиняється; забезпечити надання податковим органам та органам Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку для проведення перевірок; скласти та подати податковим органам, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період; скласти проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду; провести розрахунки з кредиторами; скласти ліквідаційний баланс; передати архівним установам документи, що підлягають обов'язковому зберіганню.

Визначені законодавством повноваження ліквідаційної комісії, а також пряма вказівка частини четвертої статті 105 ЦК України приводять суд до висновку, що у процедурі ліквідації юридичної особи саме ліквідаційна комісія здійснює управління юридичною особою, що припиняється.

Відтак, ОСОБА_2 який на дату підготовчого засідання є головою ліквідаційної комісії КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" є особою, яка здійснювала управління боржником.

Доводи голови ліквідаційної комісії боржника (та арбітражного керуючого) Лотоцького С.В. про те, що усі рішення у процедурі ліквідації приймались не ним особисто, а колегіально ліквідаційною комісією не можуть бути взяті до уваги, оскільки свідчать про здійснення колективного (комісійного) управління боржником, у зв'язку з чим ніхто з членів ліквідаційної комісії КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" згідно з п. 2 частини третьої статті 28 КУзПБ не може бути призначений розпорядником майна боржника.

Не спростовують наведеного і посилання ОСОБА_2 на судову практику, зокрема судові рішення у справах № 907/70/19 та № 905/299/15, оскільки провадження у цих справах здійснювалось з особливостями, визначеними статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який діяв до набрання чинності КУзПБ.

Крім того, суд звертає увагу також на позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 22 березня 2018 року по справі № 911/3730/16, за якою призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором боржника, що ліквідується власником, здійснюється господарським судом у виняткових випадках (в залежності від конкретних обставин справи), оскільки голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) підпадає під ознаки заінтересованої особи стосовно боржника і відповідно до частини шостої статті 95 Закону несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.

Відтак, навіть під час дії статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" призначення ліквідатором голови ліквідаційної комісії боржника могло мати місце у виняткових випадках.

У справі що розглядається, суд керується вимогами КУзПБ, які не передбачають можливості призначення голови ліквідаційної комісії розпорядником майна боржника, і в той же час забороняють призначати розпорядником майна боржника особу, яка здійснювала раніше управління цим боржником, до яких, за висновком суду, належить і голова ліквідаційної комісії юридичної особи, що припиняється (ліквідується) за рішенням власника.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" арбітражного керуючого Шалашного Л.О., кандидатура якого відповідає вимогам законодавства, і який подав суду заяву про згоду на участь у справі.

Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Враховуючи викладене, суд встановлює грошову винагороду арбітражному керуючому ОСОБА_3 у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління".

Відповідно до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному вебпорталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення). Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному вебпорталі судової влади України, є вільним та безоплатним. Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім'я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника. Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному вебсайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.

Господарський суд вважає за необхідне оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство КП "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" на офіційному вебпорталі судової влади України.

Керуючись ст. 1, 2, 28, 30, 39, 40, 41, 44, 45, п. 21 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 42, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

відкрити провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" (вул. Максимовича, буд. 13, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76006, код ідентифікаційний код юридичної особи: 31263017).

Визнати грошові вимоги ініціюючого кредитора Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (вул. Незалежності, буд. 20, м. Івано-Франківськ, 76018; код ЄДРПОУ: 43968084) до боржника Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" (вул. Максимовича, буд. 13, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76006, ідентифікаційний код юридичної особи: 31263017) в сумі 4976196,83 грн.

Ввести з 03.11.2022 мораторій на задоволення вимог кредиторів Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" (вул. Максимовича, буд. 13, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76006, ідентифікаційний код юридичної особи: 31263017).

Ввести процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" строком на 170 календарних днів (до 24.04.2023).

Протягом процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права приймати рішення про:

реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника;

створення господарських товариств або участь в інших господарських товариствах;

створення філій та представництв;

виплату дивідендів;

проведення боржником емісії цінних паперів;

вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів раніше випущених акцій боржника;

відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачу в заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства;

надання позик (кредитів), надання поруки, гарантій, а також передачу в довірче управління майна боржника.

Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна приймають рішення про:

участь боржника в об'єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об'єднаннях юридичних осіб;

передачу нерухомого майна в оренду;

одержання позик (кредитів).

У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту формування комітету кредиторів) вчиняти значні правочини, вчинення яких не заборонено Кодексом України з процедур банкрутства.

У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту обрання комітету кредиторів) здійснювати продаж істотних активів боржника.

Розпорядником майна Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" (вул. Максимовича, буд. 13, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76006, ідентифікаційний код юридичної особи: 31263017) призначити арбітражного керуючого Шалашного Леоніда Олександровича (адреса офісу: 08130, Київська область, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Соборна, буд. 10 "Б"; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1457 дата видачі 12.07.2013 р.).

Встановити розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_3 за виконання ним повноважень розпорядника майна Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі про банкрутство, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень розпорядника майна, за рахунок коштів заявника (ініціюючого кредитора), авансованих на депозитний рахунок суду, а після закінчення авансованих коштів - за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

В задоволенні заяви арбітражного керуючого Лотоцького Святослава Володимировича № 06-10/22 від 06.10.2022 про призначення його розпорядником майна Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" - відмовити.

Заборонити боржнику - Комунальному підприємству "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" (вул. Максимовича, буд. 13, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76006, ідентифікаційний код юридичної особи: 31263017) та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

Оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника Комунального підприємства "Дорожне ремонтно-експлуатаційне управління" (вул. Максимовича, буд. 13, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська обл., 76006, ідентифікаційний код юридичної особи: 31263017).

Визначити наступні дати у даній справі:

- строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів - до 23.12.2022;

- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника - до 03.01.2023.

Зобов'язати розпорядника майна надати: відзиви на заяви кредиторів; письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам; відомості щодо виконання повноважень відповідно до ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства.

Попереднє засідання суду призначити на 12.01.2023 о 10:30 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.

Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій відповідно до ч. 2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження".

Інформацію по справі можна отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/.

Учасники у справі про банкрутство можуть:

- брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (тобто дистанційно (з дому, офісу, іншого власного приміщення), не прибуваючи до суду) за допомогою власних технічних засобів (комп'ютеру, телефону, що має камеру, тощо), через сервіс "EasyCon" - https://vkz.court.gov.ua/ (інструкція користувача: https://vkz.court.gov.ua/InstructionsForParticipationInTheCourtSession.pdf);

- подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/.

Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення, і може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 256, ст. 257 ГПК України.

Дата складення повного тексту ухвали: 04.11.2022.

Суддя І.Є. Горпинюк