Ухвала від 03.11.2022 по справі 156/626/14-к

Справа № 156/626/14-к

Провадження № 1-в/156/27/22

УХВАЛА

Іменем України

03 листопада 2022 року смт Іваничі

Іваничівський районний суд Волинської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3

ДОП ВПД № 1 (сел. Іваничі) Володимирського РВП ОСОБА_4 ,

засудженого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі, в залі суду подання начальника відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Риковичі Іваничівського району Волинської області, українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , непрацевлаштованого, раніше судимого 04.07.2014 року Іваничівським районним судом Волинської області за ч. 2 ст. 186 КК України до п'яти років позбавлення волі, з іспитовим строком 3 роки, який скасовано ухвалою Іваничівського районного суду Волинської області 18.01.2016 року, звільненого з місць позбавлення волі 24.03.2021 року,

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимого 04.07.2014 року Іваничівським районним судом Волинської області за ч. 2 ст. 186 КК України до п'яти років позбавлення волі, з іспитовим строком 3 роки, який скасовано ухвалою Іваничівського районного суду Волинської області 18.01.2016 року та направлено ОСОБА_5 в місця позбавлення волі для відбуття покарання. ОСОБА_5 звільнено з місць позбавлення волі 24.03.2021 року.

Клопотання мотивоване тим, що 08.10.2022 року о 16 год 00 хв. громадянин ОСОБА_5 перебував в п'яному вигляді в громадському місці та розпивав алкогольні напої - зупинці транспортних засобів в с. Риковичі по вул. Лесі Українки, за що на вказаного громадянина 08.10.2022 року було складено постанову про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП про притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності та накладено на нього адміністративне стягнення у виді попередження. 08.10.2022 року ОСОБА_5 було попереджено, що у разі продовження порушення громадського порядку та прав інших громадян, стосовно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.

12.10.2022 року о 13 год 20 хв. громадянин ОСОБА_5 перебував в громадському місці - зупинці транспортних засобів в с. Риковичі по вул. Лесі Українки, курив тютюнові вироби (сигарети), а також зберігав при собі 1,5 л самогону для особистих потреб без мети збуту, який придбав у невідомої особи, за що відносно вказаного громадянина 12.10.2022 року винесено постанову про адміністративне правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 175-1, ст.ст. 176, 177 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. 12.10.2022 року ОСОБА_5 було попереджено, що у разі продовження порушення громадського порядку та прав інших громадян, стосовно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.

22.10.2022 року о 12 год 20 хв. громадянин ОСОБА_5 перебував в п'яному вигляді в громадському місці - зупинці транспортних засобів в с. Риковичі по вул. Лесі Українки, розпивав алкогольні напої, а також зберігав при собі 1 л самогону для особистих потреб без мети збуту, за що відносно вказаного громадянина було винесено постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 178, ст. 176 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. 22.10.2022 року ОСОБА_5 було попереджено, що у разі продовження порушення громадського порядку та прав інших громадян, стосовно нього може бути встановлено адміністративний нагляд.

Керуючись ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільнених з місць позбавлення волі» начальник відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 просить встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд та наступні обмеження:

1.Заборона виходу з будинку з 22:00 год до 06:00 год;

2.Заборона перебування в закладах торгівлі, де ведеться реалізація спиртних напоїв на розлив;

3.Заборона виїзду в особистих справах за межі Володимирського району;

4.Реєстрація в органах Національної поліції один раз на місяць.

В судовому засіданні прокурор підтримав подання начальника відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 та просив таке задовольнити.

ДОП ВПД № 1 (сел. Іваничі) Володимирського РВП ст. лейтенант поліції ОСОБА_4 подання підтримав та просив таке задовольнити, оскільки ОСОБА_5 став порушувати громадський порядок, на шлях виправлення не став. У зв'язку з тим, що поведінка ОСОБА_5 погіршується після вживання ним алкогольних напоїв, ввжає, що з метою попередження вчинення ним правопорушень є необхідність у встановленні йому адміністративного нагляду та встановити вказані у поданні обмеження.

ОСОБА_5 в судовому засіданні просив не встановлювати відносно нього адміністративний нагляд, оскільки на даний час він працює неофіційно і після роботи повертається додому в нічний час. У зв'язку з цим заборону виходу з будинку з 22:00 до 06:00 год виконувати не зможе. Серйозних адміністративних правопорушень він не вчиняв. Просив відмовити у задоволенні подання про встановлення йому адміністративного нагляду.

Заслухавши думку прокурора, представника відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області та засудженого, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 засуджений вироком Іваничівського районного суду Волинської області від 04.07.2014 року за ч. 2 ст. 186 КК України до п'яти років позбавлення волі, з іспитовим строком 3 роки. Ухвалою Іваничівського районного суду Волинської області від 18.01.2016 року скасовано звільнення від покарання з випробуванням та направлено ОСОБА_5 в місця позбавлення волі для відбуття покарання. Звільнено ОСОБА_5 з місць позбавлення волі 24.03.2021 року.

Суд наголошує на тому, що відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку.

Відповідно до положень статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно пункту "в" статті 3 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі адміністративний нагляд установлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

На підставі п.п. 4.4, 4.5 Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої наказом МВС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань 04.11.2003 № 1303/203 (далі Інструкція) начальник міськ-, райвідділу, розглянувши матеріали дільничного інспектора міліції про доцільність встановлення адміністративного нагляду щодо особи, що підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно цієї особи адміністративного нагляду, підписує його та направляє до суду разом з наступними матеріалами:

- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі;

- довідка про перевірку на наявність судимостей;

- характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення:

- засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд;

- пояснення правопорушника;

- пояснення громадян, що характеризують їх поведінку;

- пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному;

- інші матеріали.

В порушення вимог вказаної Інструкції, в матеріалах про встановлення адміністративного нагляду відсутні: пояснення правопорушника та пояснення громадян, що характеризують його поведінку.

Відповідно до характеристики старости с. Риковичі ОСОБА_8 . ОСОБА_5 зарекомендував себе із задовільної сторони: він трудолюбивий, товариський, допомагає сусідам у збиранні врожаю сільськогосподарських культур. На даний час не працевлаштований, допомагає матері у веденні домашнього підсобного господарства. У громадському житті села участі не приймає. До адміністративної відповідальності у сільській раді не притягався.

Така характеристика, на переконання суду, свідчить про задовільну поведінку ОСОБА_5 .

Крім того, 09.03.2021 року ОСОБА_5 ухвалою суду було встановлено адміннагляд строком на 1 рік, тобто до 09.0.2022 року. І за період з березня 2022 року по вересень 2022 року до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 не притягався. На думку суду, враховуючи період та обставини вчинення адміністративних правопорушень, подальшу поведінку ОСОБА_5 , в тому числі після надходження на розгляд подання, суд не знаходить підстав, які б давали можливість зробити висновок про доцільність та необхідність встановлювати стосовно особи адміністративний нагляд із запропонованими обмеженнями.

Всупереч ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», подання подано до суду без обґрунтованих підстав доцільності встановлення ОСОБА_5 адміністративного нагляду. ОСОБА_5 хоч раніше судимий за вчинення злочину, та після звільнення з місць позбавлення волі притягувався до адміністративної відповідальності, однак дані адміністративні правопорушення є незначними та не носять систематичний характер, тому не можуть однозначно свідчити про небажання ОСОБА_5 ставати на шлях виправлення та про його небезпечність для суспільства.

З огляду на вищенаведене, суд не вбачає правових підстав для обмеження ОСОБА_5 особистої свободи, відтак в поданні слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Іваничі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - залишити без задоволення.

На ухвалу може бути подана апеляція до Волинського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1