ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про передачу матеріалів справи на розгляд іншому суду
31 жовтня 2022 року м. Київ № 640/14654/22
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мамедова Ю.Т., ознайомившись із позовною заявою та доданими матеріалами ОСОБА_1 до Одеської міської ради, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди,
До Окружного адміністративного суду міста Києва (далі - суд) надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Одеської міської ради (далі - відповідач), у якому позивач просить:
- визнати дії Одеської міської ради щодо стверджень про те що дія статті 268-1 (раніше 266) Податкового Кодексу України «Збір за місця для паркування транспортних засобів» та «Правила паркування транспортних засобів» затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. відповідно до яких прийняти рішення Одеської міської ради № 1251-VІ від 20.09.2011р «Про затвердження Положення про організацію та порядок паркування транспортних засобів у місті Одесі» та №5286-VІ від 27.08.2014р. «Про затвердження переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території м. Одеси, у новій редакції» поширюються на територію автостоянки розташованою за адресом: АДРЕСА_1 незаконними, відшкодувати моральну шкоду;
- зобов'язати Одеську міську раду у рішеннях дія яких поширюється на комунальне майно, зазначати інформацію відповідно до п. 12 ст. 59 «Про місцеве самоврядування в Україні» , зокрема надати таку інформацію до рішень та проектів рішень що прийняти відповідно до статті 268-1 (раніше 266) Податкового Кодексу України «Збір за місця для паркування транспортних засобів», «Правил паркування транспортних засобів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Місцезнаходження позивача, відповідно до позовної заяви є АДРЕСА_2 ), тоді як місцезнаходженням відповідача також є м. Одеса (м. Одеса, площа Думська, 1).
У свою чергу, юрисдикція Окружного адміністративного суду міста Києва розповсюджується виключно на місто Київ, як окрему адміністративно-територіальну одиницю.
Враховуючи викладене, у даному випадку слід застосовувати загальні правила визначення підсудності, встановлені статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно положень частини 5 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.
Відповідно до частини 6 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для передачі матеріалів вказаної адміністративної справи на розгляд Одеського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 20, 25, 29, 241-243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Матеріали справи №640/14654/22 за позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди, передати на розгляд Одеського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ю.Т. Мамедова