Ухвала від 02.11.2022 по справі 640/14619/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

02 листопада 2022 року м. Київ № 640/14619/22

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління ДПС у м. Києві

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та зобов'язати відповідача видати для подання до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 жовтня 2021 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Головне управління ДПС у м. Києві направило до суду клопотання про заміну неналежного відповідача, в яких зазначає, що Державна податкова служба України та її територіальні органи є правонаступником виключно публічно-владних функцій Державної фіскальної служби України, тоді як зобов'язання у сфері пенсійного забезпечення службовців податкової міліції не стосуються публічно-владних функцій, що були передані Державній податковій службі України.

Як вбачається з матеріалів справи, спірні правовідносини виникли з питань пенсійного забезпечення осіб, що проходили службу в органах податкової міліції.

Постановою Кабінету Міністрів України прийнято постанову від 18 грудня 2018 року № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, через реорганізацію Державної фіскальну службу шляхом поділу.

При цьому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р "Питання Державної податкової служби" передано Державній податковій службі функції з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 846 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" внесено зміни та доповнення до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" такого змісту:

"Державна фіскальна служба до часу утворення центральних органів виконавчої влади, зазначених у цьому пункті, має повний доступ до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, інших реєстрів, банків і баз даних, ведення яких покладено законодавством на Державну податкову службу та Державну митну службу.

Підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України."

Таким чином, до Державної податкової служби України не передавались повноваження щодо організації діяльності органів податкової міліції. Більш того, у Постанові № 1200, зі змінами відповідно до Постанови № 846, чітко визначено, що повноваження щодо організації діяльності органів податкової міліції залишається за Державною фіскальною службою України та, відповідно, до її територіальних органів.

Суд також зазначає, що жодним нормативно-правовим актом не було передано до Державної податкової служби України повноважень щодо здійснення оперативно-розшукової, кримінально процесуальної та охоронної функції, а тому, враховуючи, що спір стосується саме таких функцій, суд дійшов висновку, що Головне управління Державної податкової служби України є неналежним відповідачем у справі.

Відповідно до частин третьої, четвертої статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

На підставі вище викладеного, керуючись статтями 48, 241-243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління Державної фіскальної служби України в м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 39439980).

2. Зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби України в м. Києві подати до суду протягом 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали суду відзив відповідно до статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Попередити відповідача-4, що копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз'яснити відповідачу-2, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

3. Копію ухвали направити сторонам, Головному управлінню Державної фіскальної служби України в м. Києві разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскарження в порядку встановленому статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Аверкова