м. Львів
25 жовтня 2022 року
справа № 380/12212/22
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О. Й.,
за участю:
секретаря судового засідання - Фінканін М.С.,
представників відповідача - Гальчишак М.В., Дацьо В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Окко-Драйв" до Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області про визнання протиправним та скасувати рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Окко-Драйв" (далі-позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (далі-відповідач, Управління), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області від 01.06.2022 № 03 про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення в частині вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 13192,40 грн та штрафу у сумі 13192,40 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що у період з 11 по 24 травня 2022 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Закарпатській області проведена позапланова перевірка ТОВ "Окко-Драйв", за результатами якої складений Акт від 24.05.2022 № 05/07-09/2022. Перевіркою встановлено, що 18.03.2022 та 28.03.2022 ТОВ "Окко-Драйв" необґрунтовано одержана виручка у сумі 13985,63 грн від продажу пального за завищеними цінами. Вказане порушення стало підставою для прийняття відповідачем рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій у сумі 13985,63 грн та штрафу у сумі 13985,63 грн. Позивач стверджує про відсутність у відповідача підстав для накладення санкцій, оскільки ТОВ "Окко-Драйв" не здійснювало реалізацію пального 18.03.2022 та 28.03.2022 за завищеними цінами, покликаючись на таке.
Так, 18.03.2022 на офіційному сайті Міністерства економіки України була опублікована інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm (станом на 18.03.2022) на виконання вимог пункту 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" на підставі розрахунків акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та визначено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, яка становить 32,05 грн та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 28,87 грн.
О 15-00 год 18.03.2022 ТОВ "Окко-Драйв" привело у відповідність ціни відповідно до вищезазначеної публікації середніх цін на пальне та у цей же день встановило свої ціни в межах граничних розмірів цін на дизельне пальне та бензин автомобільний, які становили: дизельне пальне 39,90 грн (середня вартість відповідно до публікації середньої вартості Міністерства економіки України) + 5 грн (максимальний розмір торгівельної надбавки відповідно до абз. 3 п. 41-4 Постанови) = 44,90 грн. Бензин автомобільний 38,97 грн (середня вартість відповідно до публікації середньої вартості Міністерства економіки України) + 4,55 грн (максимальний розмір торгівельної надбавки відповідно до абз.3 п. 41-4 Постанови) = 43,52 грн.
Тому, на переконання позивача, ТОВ "Окко-Драйв" не здійснювало продаж пального за завищеними цінами у період 18.03.2022, відтак оспорюване рішення є необґрунтованими та неправомірним й підлягає скасуванню. Із наведених підстав просить задовольнити позовні вимоги повністю.
Ухвалою від 09.09.2022 позовна заява залишена без руху.
Ухвалою від 15.09.2022 відкрито провадження у справі, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою від 11.10.2022 задоволено клопотання Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області про розгляд справи з повідомленням сторін.
Судове засідання призначене на 24.10.2022 о 14:00 год.
Ухвала від 11.10.2022 про призначення розгляду справи у судовому засіданні на 24.10.2022 о 14:00 год надіслана позивачу на електронну адресу, зазначену у позовній заяві.
Матеріали справи містять докази отримання 13.10.2022 представником позивача Степанюк Н. ухвали від 11.10.2022.
Таким чином, позивач належним чином повідомлений про дату час та місце розгляду справи.
Втім, будучи належним чином повідомлений про дату час та місце розгляду справи, позивач не з'явився у судове засідання, не надіславши клопотання про відкладення розгляду справи за поважних причин чи заяви про розгляд справи за його відсутності.
У свою чергу, представники відповідача у судовому засіданні 24.10.2022 наполягали на розгляді справи за відсутності представника позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки (ч. 3 ст. 205 КАС).
Зважаючи на належне повідомлення позивача про дату час та місце розгляду справи, відсутність клопотання про відкладення за поважних причин та наполяганні відповідача на розгляді справи без позивача, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності представника позивача.
06.10.2022 відповідач надіслав суду відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позову, з огляду на таке. На виконання доручення Прем'єр-міністра України від 08.05.2022, наказу Головного управління від 10.05.2022 № 274-п та направлення № 251 від 11.05.2022 посадовими особами Управління у період з 11.05.2022 по 24.05.2022 проведена позапланова перевірка ТОВ "Окко-Драйв" з питань дотримання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог п. 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", а саме: - необгрунтовано одержана виручка у сумі 13985,63 грн від реалізації пального за завищеними цінами 18.03.2022 та 28.03.2022. Вказане порушення стало підставою для прийняття 01.06.2022 рішення № 03 про застосування до ТОВ "Окко-Драйв" відповідальності у вигляді вилучення необгрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання у сумі 13985,63 грн та штрафу у розмірі 100% необгрунтовано одержаної виручки у сумі 13985,63 грн.
Як зазначає відповідач, вчинення порушення підтверджено перевіркою документів (зокрема Z-звітів), наданих ТОВ "Окко-Драйв", з яких посадовими особами Управління встановлено, що при реалізації пального на АЗС ТОВ "Окко-Драйв" № 30 станом на 18.03.2022 (Z-звіт 1498 коди 9009, 9007, 9018) позивачем порушено законодавство про ціни та ціноутворення, що полягає у реалізації бензину автомобільного А-95 за ціною 43,52 грн, у той час, як максимально допустима ціна продажу у відповідності по п. 41-4 Постанови № 1236 становила 33,42 грн; бензин автомобільний А-92 реалізований за ціною 43,00 грн, максимально допустима - 33,42 грн; дизельне паливо реалізоване за ціною 44,90 грн, максимально допустима - 37,05 грн.
При реалізації пального на АЗС ТОВ "Окко-Драйв" № 30 станом на 28.03.2022 (Z-звіт 1509 код 22242) виявлено порушення чинного законодавства, що полягає у реалізації дизельного пального за ціною 42,00 грн, у той час, як максимально допустима ціна продажу у відповідності по п. 41-4 Постанови № 1236 становила 39,30 грн. Вказані обставини, на переконання відповідача, є підставою для відмови у задоволенні позову.
У судовому засіданні представники відповідача заперечували проти позовних вимог та просили відмовити у задоволенні позову з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд встановив такі обставини.
На виконання доручення Прем'єр-міністра України від 08.05.2022 № 11381/0/1-22, керуючись статтею 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та на підставі листа Держпродспоживслужби від 08.05.2022 року № 15.2.2-7/4861 начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області 10.05.2022 видав наказ № 274-п про проведення позапланового заходу контролю на предмет дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін ТОВ "Окко-Драйв" за адресою: Закарпатська обл., Ужгородський р-н, с. Минай, вул. Свободи, 1.
На підставі наказу від 10.05.2022 № 274-ц посадовим особам Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області видане направлення № 251 від 11.05.2022 на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) ТОВ "Окко-Драйв" за адресою: Закарпатська обл., Ужгородський р-н, с. Минай, вул. Свободи, 1.
Направлення № 251 від 11.05.2022 отримане 11.05.2022 уповноваженою особою ТОВ "Окко-Драйв" Матешою С.А., про що на зворотному боці аркушу направлення міститься підпис вказаної особи.
11.05.2022 посадові особи Головного управління вручили керівнику АЗС ТОВ "Окко-Драйв", що розташована по вул. Свободи, 1 у с. Минай Вимогу від 11.05.2022 № 1375-22 про надання інформації. Дана вимога вручена під особистий підпис ТОВ "Окко-Драйв" Матеші С.А., про що на зворотному боці аркушу Вимоги міститься підпис вказаної особи.
За результатами проведення позапланової перевірки щодо дотримання ТОВ "Окко-Драйв" вимог законодавства у сфері формування, становлення та застосування державних регульованих цін, 24.05.2022 складений Акт № 05/07-09/2022 та розрахунок суми необгрунтованої виручки, одержаної ТОВ "Окко-Драйв".
Примірник Акту від 24.05.2022 № 05/07-09/2022 вручений уповноваженій особі ТОВ "Окко-Драйв" Матеші С.А., про що свідчить його підпис на даному документі. Акт підписаний із зауваженнями, з виявленим порушеннями представник не погодився та надав пояснення до акту.
Як вбачається зі змісту Акту від 24.05.2022 № 05/07-09/2022, під час перевірки даних первинного бухгалтерського обліку на АЗС № ЗК30, ТОВ "Окко-Драйв" надані Z-звіти №1493 від 14.03.2022, № 1494 від 15.03.2022, № 1495 від 16.03.2022, № 1496 від 17.03.2022, № 1497 від 17.03.2022, де встановлено, що бензин автомобільний А-95-Євро5-Е реалізований по ціні 43,52 грн/л при граничній ціні 38,34 грн/л. Бензин автомобільний А-92-Євро5-Е реалізований по ціні 43,00 грн/л при граничній ціні 38,34 грн/л. Паливо дизельне ДП-3-Євро5-В реалізоване по ціні 44,90 грн/л при граничній 35,90 грн/л. Згідно наданих Z-звітів № 1498 від 18.03.2022 встановлено, що бензин автомобільний А-95-Євро5-Е реалізований по ціні 43,52 грн/л при граничній ціні 33,42 грн/л. Бензин автомобільний А-92-Євро5-Е реалізований по ціні 43,00 грн/л при граничній ціні 33,42 грн/л. Паливо дизельне ДП-3-Євро5-В реалізоване по ціні 44,90 грн/л при граничній 37,05 грн/л. По Z-звіту № 509 від 28.03.2022 встановлено, що паливо дизельне PULLS ДП-3-Євро5-В реалізоване по ціні 42,00 грн/л при граничній 39,30 грн/л. В результаті порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у період з 14.03.2022 по 18.03.2022 та 28.03.2022 необгрунтовано одержано виручку у сумі 88995,83 грн.
Такі дії позивача кваліфіковані відповідачем, як порушення вимог п. 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", а саме: - необгрунтовано одержана виручка у сумі 13985,63 грн від реалізації пального за завищеними цінами 18.03.2022 та 28.03.2022.
01.06.2022 в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області прийняла рішення № 03 про застосування до ТОВ "Окко-Драйв" відповідальності у вигляді вилучення необгрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання у сумі 13985,63 грн та штрафу у розмірі 100% необгрунтовано одержаної виручки у сумі 13985,63 грн.
Не погоджуючись із законністю застосування до ТОВ "Окко-Драйв" відповідальності у вигляді вилучення необгрунтовано одержаної виручки та накладення штрафу, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи оцінку доводам позивача про незаконність оспорюваного рішення, суд враховує таке.
Статтею 16 Закону України "Про ціни та ціноутворення" від 21.06.2012 № 5007-VI (далі- Закон № 5007-VI) визначено, що органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; інші органи, визначені законом.
Повноваження та порядок діяльності уповноважених органів, права та обов'язки їх посадових осіб, які здійснюють державний контроль (нагляд) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та державне спостереження у сфері ціноутворення, визначаються цим Законом, Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та іншими законами.
Згідно із ч. 1 ст. 18 Закону № 5007-VI уповноважені органи мають право проводити у суб'єктів господарювання в встановленому порядку планові та позапланові перевірки, зокрема, достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін.
Згідно із п. 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 667 (далі - Положення № 667) Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та яка реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, та зокрема, з контролю за цінами.
Відповідно до пп. 1, пп. 2 п. 3 Положення № 667, одним із завдань Держпродспоживслужби є реалізація державної політики з контролю за цінами та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Відповідно до п. 7 Положення № 667 Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.
Таким чином, Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області є територіальним органом виконавчої влади, уповноваженим здійснювати державний нагляд у спосіб проведення планових та позапланових перевірок щодо дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства стосовно формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону № 5007-VI державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, державними колегіальними органами та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом:
1) установлення обов'язкових для застосування суб'єктами господарювання: фіксованих цін; граничних цін; граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) та постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди); граничних нормативів рентабельності; розміру постачальницької винагороди; розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів);
2) запровадження процедури декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни.
Відповідно до статей 5 і 13 Закону України "Про ціни та ціноутворення" Кабінет Міністрів України 22.04.2020 прийняв постанову № 341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення", якою запровадив державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення (далі - товари), за затвердженими переліками.
Також Постановою № 341 затверджений Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, до якого включені, зокрема, бензин марки А-92, бензин марки А-95, дизельне пальне.
Пунктом 41-4 постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 09.12.2020 № 1236 (далі-Постанова № 1236) у редакції, чинній станом на 14.03.2022 передбачено, що на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки установлений в розмірі: не більше 5 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива; не більше 4,55 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.
Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm визначається Міністерством економіки на підставі розрахунків акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", проведених з урахуванням відповідних даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередні 10 днів, розрахункових коефіцієнтів 0,825 та 0,745 кілограма на літр відповідно, витрат на зовнішнє логістичне забезпечення у сумі 50 доларів США/тонну та інших витрат, передбачених зовнішньоекономічним договором (контрактом) у сумі 150 доларів США/'тонну, сум митних платежів (акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції) та щоденного офіційного курсу іноземної валюти, встановленого Національним банком у відповідному періоді.
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" подає щомісяця до 1, 11 і 21 числа Міністерству економіки зазначені розрахунки. Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства економіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.
Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті Міністерства економіки 18.03.2022 о 8:59 год, на підставі розрахунків Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", Міністерство економіки визначило станом на 18.03.2022 середню вартість 1 літра дизельного палива у розмірі 32,05 грн, та 1 літра бензинів автомобільних у розмірі 28,87 грн.
Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті Міністерства економіки 25.03.2022 о 17:48 год, на підставі розрахунків Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", Міністерство економіки визначило станом на 22.03.2022 середню вартість 1 літра дизельного палива у розмірі 32,43 грн, та 1 літра бензинів автомобільних у розмірі 28,87 грн.
Таким чином, враховуючи вимоги пункту 41-4 Постанови № 1236, суд зазначає, що для суб'єктів господарювання, які здійснювали реалізацію пального станом на 9:00 год 18.03.2022, максимально допустима ціна продажу 1 л бензину становила 33,42 грн (28,87 грн + 4,55 грн); максимально допустима ціна продажу 1 л дизельного палива становила 37,05 грн (32,05 + 5,00 грн). Станом на 28.03.2022 максимально допустима ціна продажу 1 л дизельного палива становила 39,30 грн (32,43 + 5,00 грн+ 5%).
Із дослідженого судом Z-звіту № 1498 (коди 9009, 9007, 9018) (аркуші справи 56, 57) та Розрахунку суми необгрунтованої виручки, доданого до Акту перевірки від 24.05.2022 №05/07-09/2022 (аркуш справи 75) встановлено, що 18.03.2022 на АЗС № ЗК30 по вул. Свободи, 1 у с. Минай, Ужгородського району, Закарпатської області ТОВ "Окко-Драйв" здійснювало реалізацію:
- бензину автомобільного А-95 у кількості 350 л за ціною 43,52 грн/л, у той час, як максимально допустима ціна продажу становила 33,42 грн (сума необгрунтованої виручки 3535,00 грн);
- бензину автомобільного А-92 у кількості 212,91 л за ціною 43,00 грн/л, у той час, як максимально допустима ціна продажу - 33,42 грн (сума необгрунтованої виручки 2039,68 грн);
- дизельного пального ДП-3-Євро5-ВО у кількості 970 л за ціною 44,90 грн/л, у той час, як максимально допустима ціна продажу 37,05 грн (сума необгрунтованої виручки 7617,22 грн).
Із дослідженого судом Z-звіту № 1509 (код 22242) (аркуші справи 58, 59) та Розрахунку суми необгрунтованої виручки, доданого до Акту перевірки від 24.05.2022 № 05/07-09/2022 (аркуш справи 75) встановлено, що 28.03.2022 на АЗС № ЗК30 по вул. Свободи, 1 у с. Минай, Ужгородського району, Закарпатської області ТОВ "Окко-Драйв" здійснювало реалізацію дизельного пального РULLS ДП-3-Євро5-В у кількості 293,79 л за ціною 42,00 грн/л, у той час, як максимально допустима ціна продажу 39,30 грн/л (сума необгрунтованої виручки 793,23 грн).
Відтак, суд погоджується із доводами відповідача про встановлення під час позапланового заходу контролю порушення ТОВ "Окко-Драйв" вимог п. 41-4 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, унаслідок чого позивачем необгрунтовано одержана виручка на загальну суму 13985,63 грн від реалізації пального за завищеними цінами 18.03.2022 та 28.03.2022.
Суд не бере до уваги твердження позивача про відсутність у його діях ознак порушення законодавства про ціни і ціноутворення, оскільки позивачем не надано жодних належних доказів того, що 18.03.2022 та 28.03.2022 ТОВ "Окко-Драйв" здійснювало реалізацію пального за цінами, визначеними Постановою № 1236 та Міністерством економіки станом на ці дати.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону № 5007-VI до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін - вилучення необґрунтовано одержаної виручки, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від продажу (реалізації) товару та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання (крім тих, що на постійній основі надають житлово-комунальні послуги або мають адресного споживача), та штраф у розмірі 100 відсотків необґрунтовано одержаної виручки.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Позивач не довів у передбачений законодавством спосіб наявність підстав для скасування спірного рішення.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що приймаючи спірне рішення, відповідач діяв обґрунтовано, на підставі та у спосіб, що визначені Законом № 5007-VI, відтак оскаржена постанова відповідає критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України.
З огляду на викладене, суд відмовляє ТОВ "Окко-Драйв" у задоволенні позову.
За правилами статті 139 КАС України у разі відмови у задоволенні позову, судовий збір на користь позивача стягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд
Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "Окко-Драйв" (ЄДРПОУ 20122395; 82660, Львівська обл., Стрийський р-н, смт. Славське, вул. Івана Франка, 14А) у задоволенні позовних вимог до Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області (ЄДРПОУ 40314229; 88015, м. Ужгород, вул. Минайська, 39А) про визнання протиправним та скасування рішення від 01.06.2022 № 03 про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 31 жовтня 2022 року.
Суддя Кисильова О.Й.