01.11.2022 Справа№ 914/1766/22
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтбуд ЛВ», м. Львів
до відповідача: Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів
про стягнення 2 464 649,13 грн
Суддя Мороз Н.В.
При секретарі Пришляк М.С.
Представники:
Від позивача: Федейко А. Ю.
Від відповідача: Сачала І. Л.
Суть спору:
Позовну заяву подано Товариством з обмеженою відповідальністю «Альтбуд ЛВ» до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про стягнення 2 464 649,13 грн.
Ухвалою суду від 04.08.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 23.08.2022.
23.08.2022 в судовому засіданні оголошено перерву до 20.09.2022, про що представники сторін ознайомлені під розписку.
Ухвалою суду від 20.09.2022 продовжено підготовче провадження на 30 днів з 05.10.2022 та відкладено підготовче засідання на 11.10.2022.
30.09.2022 на електронну адресу господарського суду відповідачем надіслано клопотання від 20.09.2022 № 33-вих-79900 про залучення до участі у справі Управління фінансів департаменту фінансової політики Львівської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Ухвалою від 11.10.2022 судове засідання відкладено на 01.11.2022 з підстав, викладених у відповідній ухвалі суду.
26.10.2022 через службу діловодства господарського суду надійшло клопотання Львівської міської ради від 18.10.2022 про залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
В судове засідання 01.11.2022 представники сторін з'явились, подали спільну заяву про врегулювання спору за участю судді на підставі ст.186 ГПК України та зупинення провадження у справі.
Щодо клопотання Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про залучення до участі у справі Управління фінансів департаменту фінансової політики Львівської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, суд зазначає наступне.
Клопотання відповідача мотивовано тим, що Управління є безпосереднім суб'єктом від якого залежить здійснення проплати після надходження відповідних бюджетних асигнувань та наявності коштів на відповідному рахунку. Відтак, на останнє безпосередньо вплине прийняте рішення, як на розпорядника бюджетних коштів у разі задоволення судового рішення про стягнення заборгованості по договору.
Відповідно до ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Беручи до уваги те, що Управління фінансів департаменту фінансової політики Львівської міської ради, не є стороною спірного договору № 30/07/20 від 30.07.2020 та не є зобов'язаною перед позивачем особою, суд не вбачає підстав для задоволення зазначеного клопотання відповідача.
Щодо клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача- Львівської міської ради, суд зазначає наступне.
Зазначене клопотання заявник мотивує тим, що з 24.11.2020 закінчились повноваження усіх місцевих рад та їх виконавчих органів, які були обрані на попередніх місцевих виборах, у тому числі Виконавчого комітету Винниківської міської ради.
Виходячи з норм ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій», правонаступником прав та обов'язків зазначеної ради стала Львівська міська рада.
Згідно з «Положенням про Личаківську районну адміністрацію Львівської міської ради», затвердженого рішенням Львівської міської ради від 08.10.2021 № 914, Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради є виконавчим органом Львівської міської ради відповідно до ухвали міської ради від 04.02.2021 № 32 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів», утвореним відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
У відповідності до п.4.1.7 Положення, до компетенції Личаківської районної адміністрації належить, окрім інших повноважень, розпорядження коштами бюджету Львівської міської територіальної громади у межах, визначених міською радою, виконавчим комітетом і Львівським міським головою, раціональний розподіл та контроль за їхнім цільовим використанням.
Згідно з розділом 6 (п.п.6.1 та 6.2) районна адміністрація утримується за рахунок коштів бюджету Львівської міської територіальної громади (п.6.1), кошторис районної адміністрації затверджує заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства за погодженням з управлінням фінансів департаменту фінансової політики (п.6.2).
Відтак, Львівська міська рада просить залучити її до участі у справі в якості третьої особи з огляду на те, що кошти, стягнення яких є предметом розгляду у даній справі є коштами Львівської міської ради.
Беручи до уваги наведені заявником обставини, суд дійшов висновку задоволити клопотання Львівської міської ради про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, оскільки рішення у справі вплине на її права та обов'язки, щодо виділення грошових коштів відповідачу.
Розглянувши подану сторонами спільну заяву про врегулювання спору за участю судді, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 186 ГПК України, врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті. Проведення врегулювання спору за участю судді не допускається у спорах (справах): 1) про відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкрутом; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у випадку вступу у справу третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Згідно з ч.1 ст.187 ГПК України, про проведення процедури врегулювання спору за участю судді суд постановляє ухвалу, якою одночасно зупиняє провадження у справі.
Також, ч.4 ст.227 ГПК України передбачено обов'язок суду зупинити провадження у справі у випадках прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді.
Зважаючи на те, що сторони погодились на врегулювання спору за участю судді до початку розгляду справи по суті, а спір не належить до спорів, проведення врегулювання в яких не допускається, провадження у справі підлягає зупиненню у зв'язку з проведенням врегулювання спору у даній справі за участю судді.
Статтею 190 ГПК України встановлено, що врегулювання спору за участю судді проводиться протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів з дня постановлення ухвали про його проведення. Строк проведення врегулювання спору за участю судді продовженню не підлягає.
Відповідно до ч. ч. 2, 3, 5 ст. 188 ГПК України, проведення врегулювання спору за участю судді здійснюється у формі спільних та (або) закритих нарад. Сторони мають право брати участь у таких нарадах у режимі відеоконференції в порядку, визначеному цим кодексом. Спільні наради проводяться за участю всіх сторін, їх представників та судді. Закриті наради проводяться за ініціативою судді з кожною зі сторін окремо.
Суддя спрямовує проведення врегулювання спору за участю судді для досягнення сторонами врегулювання спору. З урахуванням конкретних обставин проведення наради суддя може оголосити перерву в межах строку проведення врегулювання.
Під час проведення спільних нарад суддя з'ясовує підстави та предмет позову, підстави заперечень, роз'яснює сторонам предмет доказування щодо категорії спору, який розглядається, пропонує сторонам надати пропозиції щодо шляхів мирного врегулювання спору та здійснює інші дії, спрямовані на мирне врегулювання сторонами спору. Суддя може запропонувати сторонам можливий шлях мирного врегулювання спору.
Враховуючи обставини справи, суд вважає за доцільне проводити врегулювання спору за участю судді у формі спільних нарад за участю всіх сторін, їх представників та судді.
Керуючись ст. ст. 50, 186, 187, 227, 234, 235 ГПК України, суд,
1. Відмовити Личаківській районній адміністрації Львівської міської ради в задоволенні клопотання від 20.09.2022 № 33-вих-79900 про залучення до участі у справі Управління фінансів департаменту фінансової політики Львівської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
2. Клопотання Львівської міської ради від 18.10.2022 про залучення третьої особи задоволити.
3. Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Львівську міську раду (79008, м. Львів, пл. Ринок, 1, ідентифікаційний код 04055896).
4. Позивачу - не пізніше наступного дня з дня отримання цієї ухвали надіслати залученій третій особі копію позовної заяви з додатками. Докази такого надіслання надати суду.
5. Зупинити провадження у справі.
6. Викликати сторін для проведення врегулювання спору за участю судді на спільну нараду на 15.11.2022 о 11:45 год в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань № 6 (2-й поверх).
Додатково суд роз'яснює сторонам, що відповідно до частин 1, 8, 10 статті 188 Господарського процесуального кодексу України врегулювання спору за участю судді буде проводитися суддею-доповідачем одноособово. Інформація, отримана будь-якою із сторін, а також суддею під час проведення врегулювання спору, є конфіденційною. Під час проведення врегулювання спору за участю судді протокол наради не ведеться та не здійснюється фіксування технічними засобами. Під час врегулювання спору за участю судді забороняється використовувати портативні аудіотехнічні пристрої, а також здійснювати фото- і кінозйомку, відео-, звукозапис.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
Суддя Мороз Н.В.