Рішення від 01.11.2022 по справі 640/33855/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2022 року м. Київ № 640/33855/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Балась Т.П., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач), у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у м. Києві щодо невжиття заходів для повернення фізичній особі, яка проводить незалежну професійну діяльність, адвокату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) помилково сплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування в розмірі 8 448,00 (вісім тисяч чотириста сорок вісім) грн;

- зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві підготувати та подати до відповідного управління (відділення) Державної казначейської служби України висновок про повернення фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, адвокату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) помилково сплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування в розмірі 8 448,00 (вісім тисяч чотириста сорок вісім) грн.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач протиправно відмовив у повернені позивачу надміру перерахованих коштів в сумі 8448,00 грн., порушивши норми Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.02.2021 відкрито спрощене позовне провадження у справі № 640/33855/20 без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Відповідач позов не визнав, у відзиві на позовну заяву зазначив про відсутність підстав для повернення позивачу помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, зважаючи на відсутність переплати, що підтверджується витягом ІКП за кодом платежу 7104000 ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ), а також не несвоєчасну сплату єдиного внеску та пені.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

27.08.2012 Черкаською обласною кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури прийнято рішення про видачу ОСОБА_1 свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 494.

Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 17.09.2012 позивач став на облік платників податків, які є самозяйнятими особами та здійснюють незалежну професійну діяльність.

03.10.2012 позивач став на облік платників єдиного внеску, відповідно до повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску від 03.10.2012.

09.07.2014 в зв'язку зі зміною позивачем організаційної форми здійснення адвокатської діяльності з індивідуальної діяльності на адвокатське об'єднання, до Єдиного реєстру адвокатів України були внесені відповідні зміни та видано позивачу витяг від 09.07.2014.

04.02.2019 постановою Дарницького районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві № 58246137 відкрито виконавче провадження по виконанню вимоги № Ф-111132-17У виданої ГУ ДФС у м. Києві від 05.06.2018 щодо стягнення з ОСОБА_1 на користь ГУ ДФС у м. Києві заборгованості в розмірі 8 448,00 грн.

24.06.2019 постановою Дарницького районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві № 58246137 накладено арешт на майно ОСОБА_1 у межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця, витрат виконавчого провадження, штрафів в сумі 9 601,80 грн.

На виконання виконавчого документу № Ф-111132-17У виданого ГУ ДФС у м. Києві від 05.06.2018, позивач сплатив суму основної заборгованості з урахуванням виконавчого збору, в повному обсязі в розмірі 9 601,80 грн., що підтверджується копією квитанції від 13.09.2019.

22.05.2019 позивачем від ГУ ДФС у м. Києві було отримано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-111132-17 від 16.05.2019, якою повідомлено, що станом на 30.04.2019 позивач має заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 21 030,90 грн.

Не погоджуючись з вказаною вимогою позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про її скасування.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 у справі №640/12163/19, визнано протиправною та скасовано вимогу Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 16.05.2019 № Ф-111132-17.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.07.2020 у справі №640/12163/19, апеляційну скаргу Головного управління ДПС у м. Києві залишено без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 - без змін.

11.08.2020 позивач надіслав до ГУ ДПС у м. Києві адвокатський запит № 01-10/08/2020 від 10.08.2020 з вимогою повідомити чи виконано ГУ ДПС у м. Києві рішення судів та чи виключено з електронного кабінету платника податків ОСОБА_1 заборгованість.

Листом від 19.08.2020 № 2996/АДВ/26-15-10-05-17 ГУ ДПС у м. Києві повідомило, що Головним управлінням ДПС у м. Києві на виконання вищезазначених судових рішень відкликано вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 16.05.2019 № Ф-111132-17. Водночас повідомлено, що резолютивна частина постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 у справі №640/12163/19 не містить рішення про скасування недоїмки.

18.09.2020 ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 640/12163/19 задоволено заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення.

Роз'яснено рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.04.2020 у справі №640/12163/19 в частині тлумачення резолютивної частини рішення:

- нарахована ОСОБА_1 сума боргу зі сплати внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 21 030,90 грн. вважається скасованою з 30.07.2020 року.

- у позивача відсутній обов'язок зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 21 030,90 грн.

- скасування судом вимоги Головного управління ДФС у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) №Ф-111132-17 від 16.05.2019 року тягне за собою внесення змін в особовій картці платника податку ОСОБА_1 в електронному кабінеті, шляхом скасування суми боргу (недоїмки) в розмірі 21030,90 грн.

29.10.2020 Головне управління ДПС у м. Києві листом №3902/АДВ/26-15-33-07 повідомило позивача, що відповідно до інформаційних баз даних органів ДПС, до ІКП за кодом платежу 7104000 ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) 25.09.2019 зарахована сплата єдиного внеску в сумі 8448,00 грн, та станом на 24.11.2020 заборгованість відсутня.

17.11.2020 позивач звернувся до Головного управління ДПС у м. Києві з заявою про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені у сумі 8448,00 грн.

Проте, відповідач листом від 24.11.2020 № 56769/ФОП/26-15-33-07-10 відмовив у перерахуванні надміру сплачених коштів з єдиного внеску на загальну суму 8448,00 грн.

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо неповернення безпідставно стягнутих коштів протиправною, позивач звернулась з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-VI (далі - Закон №2464-VI).

Згідно п.2 ч.1 ст.1 Закону №2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частиною 2 статті 6 Закону №2464-VI передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.

Відповідно до частини 4 статті 8 Закону №2464-VI порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

За змістом частин 5 та 7 статті 9 Закону №2464-VI сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування; єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Відповідно до ч.13 ст.9 Закону №2464-VI суми помилково сплаченого єдиного внеску зараховуються в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до статей 9 та 11 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" розроблено Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6 (далі - Порядок №6).

Порядок №6 визначає процедуру зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) або повернення платникам, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску.

Відповідно до п.3 Порядку №6 надміру сплачені суми єдиного внеску - суми коштів, які на певну дату зараховані на відповідний рахунок 3719 понад нараховані суми єдиного внеску на таку дату (крім сум авансових платежів, граничний строк сплати яких не настав, сплачених відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 9 Закону); помилково сплачені суми єдиного внеску - суми коштів, які на певну дату зараховані на невідповідний рахунок 3719 та/або сплачені з рахунку неналежного Платника; рахунок 3719 - відповідні небюджетні рахунки за балансовим рахунком 3719 "Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування", відкриті в органах Державної казначейської служби України.

Пунктами 4-7 Порядку №6 встановлено, що у випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3719 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника з цього платежу.

Повернення коштів здійснюється у випадках:

1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;

2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов'язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України, на рахунок 3719.

Згідно п.6 Порядку, повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення.

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 цього Порядку, заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку.

У випадку, передбаченому підпунктом 3 пункту 5 цього Порядку, заява подається до органу доходів і зборів за місцем обліку помилково сплачених Коштів у довільній формі із зазначенням суми та напряму повернення.

Відповідно до п.7 Порядку №6, у разі надходження заяви про повернення коштів з рахунку 3719, підрозділ органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, у строк не більше ніж десять робочих днів з дати реєстрації заяви проводить перевірку наданої платником інформації.

У разі відмови в задоволенні заяви про повернення коштів з рахунку 3719 платнику єдиного внеску підрозділом органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, надається повідомлення за підписом посадової особи із зазначенням причин відмови.

Підрозділ органу доходів і зборів, відповідальний за ведення обліку платежів та складання звітності, у строк не більше ніж три робочих дні з дня отримання заяви з відміткою про підтвердження повернення коштів на підставі даних інформаційної системи готує висновок за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку (далі - Висновок) та два примірники Реєстру висновків про повернення надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску (далі - Реєстр висновків) за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку. Висновки реєструються в журналі обліку висновків про повернення надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку та протягом одного робочого дня від дати їх реєстрації разом з примірником Реєстру висновків передаються до підрозділу органу доходів і зборів, відповідального за ведення фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку.

На підставі Висновку та у строк не пізніше ніж три робочих дні з дня його реєстрації підрозділ органу доходів і зборів, відповідальний за ведення фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку, нижчого рівня оформлює розрахунковий документ на повернення Коштів з рахунку 3719, на який їх було сплачено, та направляє його відповідному управлінню (відділенню) Державної казначейської служби України у районі, районі у місті, місті обласного, республіканського значення (далі - управління (відділення) Казначейства).

Управління (відділення) Казначейства на підставі розрахункового документа органу доходів і зборів нижчого рівня перераховує кошти за рахунок поточних надходжень за день з відповідного рахунку 3719 на рахунок Платника, зазначений у заяві, відкритий у банку або органі Казначейства. (пункт 8 Порядку №6).

З огляду на вказані законодавчі положення випливає, що контролюючий орган за результатами розгляду заяви платника податків про повернення надмірно сплачених податкових зобов'язань та у разі відсутності законодавчо мотивованих підстав для відмови у задоволенні такої заяви зобов'язаний підготувати висновок за формою, передбаченою Порядком №6, а органи Державної казначейської служби зобов'язані здійснити повернення надмірно сплачених сум грошових зобов'язань.

Як вже було встановлено судом, 17.11.2020 позивач звернувся з заявою до Головного управління ДПС у м. Києві, в якій просив повернути грошові кошти в розмірі 8448,00 грн., як надмірно сплачені кошти та зазначила реквізити, на які необхідно перерахувати зазначену суму, до якої долучив квитанцію №3_12 від 13.09.2019, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 у справі № 640/12163/19, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.09.2020 про роз'яснення рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 у справі № 640/12163/19.

Як слідує з наявних в матеріалах справи доказів, відповідачем не підтверджено факт складання та подання до органу казначейства відповідно до закону висновку про повернення надмірно сплачених ОСОБА_1 грошових коштів у розмірі 8448,00 грн. за результатами розгляду заяви позивача від 17.11.2020.

Відповідач на обґрунтування власної правової позиції зазначає, що станом на 24.11.2020 відповідно інформаційної бази даних у ОСОБА_1 переплата по коду платежу 71040000 (для фізичних осіб підприємців, у т.ч., які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність) відсутня.

Наведені доводи не приймаються судом до уваги з огляду на наступне.

Як уже було встановлено судом вище, на підставі облікових даних з інформаційної системи органу доходів і зборів сформована вимога про сплату боргу (недоїмки) № Ф-111132-17У від 05.06.2018 щодо стягнення з ОСОБА_1 на користь ГУ ДФС у м. Києві заборгованості в розмірі 8 448,00 грн.

Відповідна заборгованість за податковою вимогою № Ф-111132-17У від 05.06.2018 позивачем була сплачена 13.09.2019 в рамках виконавчого провадження № 58246137.

В подальшому, Головним управлінням ДФС у м. Києві сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-111132-17 від 16.05.2019, якою нараховано борг по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 21 030,90 грн.

Разом з тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 у справі № 640/12163/19 визнано протиправною та скасовано вимогу Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 16.05.2019 № Ф-111132-17 на суму 21 030,90 грн.

В ухвалі Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.09.2020 про роз'яснення рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.04.2020 у справі № 640/12163/19 зазначено, що у позивача відсутній обов'язок зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, сплачені позивачем кошти на погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску за вимогою №Ф-111132-17У у розмірі 8448,00 грн. є надмірно сплаченою сумою єдиного внеску, та підлягають поверненню на підставі зазначених вище норм у передбаченому порядку.

Щодо покликань відповідача на те, що подана до контролюючого органу заява не відповідає формі визначеною у додатку 1 Порядку 6, суд вказує наступне.

Як вказано вище у випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 цього Порядку, заява подається до територіального органу ДПС, за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку тоді як повернення єдиного внеску у випадку, передбаченому пп. 3 п. 5 цього Порядку, здійснюється відповідно до вимог ст. 43 Кодексу, тобто подається заява довільної форми.

На підтвердження вказаного посилання відповідачем не надано доказів того, що кошти, які стягнуті у рамках виконавчого провадження №58246137 можна віднести до надмірної та/або помилкової сплати у випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 Порядку №6.

Таким чином, очікування позивача щодо повернення надміру та/або помилково сплаченого єдиного внеску мають обґрунтовану законну підставу.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що бездіяльність Головного управління ДПС у м. Києві щодо невжиття заходів для повернення фізичній особі, яка проводить незалежну професійну діяльність, адвокату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) помилково сплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування в розмірі 8 448,00 грн є протиправною.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного суд України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного суд України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Суд зазначає, що для прийняття рішення про повернення помилково сплачених сум єдиного внеску позивачем виконано всі умови, прийняття такого рішення не відноситься до дискреційних повноважень відповідача, оскільки вичерпний перелік підстав для відмови у поверненні коштів визначений законом.

Таким чином, з метою ефективного захисту порушених прав позивача суд вважає можливим зобов'язати відповідача підготувати та подати до відповідного управління (відділення) Державної казначейської служби України висновок про повернення фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, адвокату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) помилково сплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування в розмірі 8 448,00 (вісім тисяч чотириста сорок вісім) грн.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, доказів, які б спростовували доводи позивача, не надав, а тому не довів правомірності своїх дій.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні з адміністративним позовом до суду було сплачено судовий збір в розмірі 840,80 грн.

Сплачений позивачем судовий збір підлягає відшкодуванню йому у повному обсязі за рахунок відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у м. Києві щодо невжиття заходів для повернення фізичній особі, яка проводить незалежну професійну діяльність, адвокату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) помилково сплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування в розмірі 8 448,00 (вісім тисяч чотириста сорок вісім) грн.

3. Зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві підготувати та подати до відповідного управління (відділення) Державної казначейської служби України висновок про повернення фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, адвокату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) помилково сплаченої суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування в розмірі 8 448,00 (вісім тисяч чотириста сорок вісім) грн.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 43141267) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 (вісімдесят) коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Т.П. Балась