ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позову без розгляду
31 жовтня 2022 року м. Київ№ 640/2546/22
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат
про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; (адреса для листування): АДРЕСА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (код ЄДРПОУ 22886300, 03165, м. Київ, вул. Любомира Гузара, 7) про визнання протиправними (неправомірними) дій Київського міського центру щодо нарахування та здійсненню соціальних виплат (код ЄДРПОУ 22886300) стосовно відмови у здійсненні перерахунку та виплати ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених коштів, зобов'язання Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (код ЄДРПОУ 22886300) вчинити дії щодо перерахунку та виплати щорічної допомоги до 5 травня за 2020 рік, виходячи з розміру п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених коштів на картковий рахунок ОСОБА_1 за наступними реквізитами: рахунок НОМЕР_2 ; банк одержувача АТ КБ "ПРИВАТБАНК", КИЇВ, Україна; РНОКПП одержувача НОМЕР_1 .
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що після прийняття Конституційним Судом України рішення від 27.02.2020 №3-р/2020 позивач набув право на допомогу до 5 травня в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, передбаченої ст. 12 Закону України "Про ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", але відповідач протиправно відмовив в її виплаті у повному обсязі, здійснивши оплату лише частково.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Від представника відповідача через канцелярію суду надійшло клопотання про залишення позову без розгляду, з огляду на пропуск позивачем строку звернення до суду.
Вирішуючи питання щодо дотримання позивачем строку звернення до суду, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як було зазначено вище, предметом розгляду є невиплата позивачу разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, як учаснику бойових дій.
Так, Верховний Суд у постанові від 06.02.2018, розглядаючи справу №607/7919/17, зазначив, що 30 вересня поточного року - це встановлений законом кінцевий строк, до якого могла бути здійснена виплата оспорюваної допомоги і до якого позивач міг очікувати на отримання більшої суми, ніж була йому нарахована. Як наслідок, суд Касаційної інстанції дійшов висновку, що перебіг строку звернення позивача до суду з цим позовом слід обраховувати з 30 вересня відповідного року, за який виплачується разова щорічна грошова допомога.
Разом з тим, із заявленими позовними вимогами до суду позивач звернувся лише у січні 2022 року, що свідчить про пропуск останнім строку звернення до суду, який завершився 30.03.2021 (включно).
Згідно з ч. 3 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
При цьому, у силу п. 8 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, зокрема, з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
На підставі викладеного, а також з урахуванням того, що позивачем не заявлено жодної з причин пропуску строку звернення до суду, суд дійшов до висновку про залишення позову без розгляду.
Керуючись ст.ст. 122, 123, п. 8 ч. 1 ст. 240, ст.ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Залишити без розгляду позов ОСОБА_1 до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати особам, які беруть участь у справі.
3. Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції порядку та в строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Г. Вєкуа