Справа№ 953/5686/22
н/п 3/953/2738/22
"19" жовтня 2022 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Єфіменко Н.В., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стрілець - снайпер 1 механізованого відділення 2 механізованого взводу 5 механізованої роти 2-го механізованого батальйону (ВЧ - НОМЕР_1 ), мешкає: АДРЕСА_1 за ч.2 ст. 172-10 КУпАП,-
встановив:
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, 29.09.2022 військовослужбовець військової служби за мобілізацією ОСОБА_1 відмовився від виконання законних вимог командира в умовах особливого періоду на території в/ч НОМЕР_1 , яка розташована поблизу населеного пункту АДРЕСА_2.
До судового засідання ОСОБА_1 не з'явився, до адміністративного матеріалу долучена заява ОСОБА_1 , в якій він вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, просив справу розглянути за своєї відсутності.
З урахуванням викладеного, суд розглядає справу за відсутності ОСОБА_1 , згідно положень ч.1 ст.268 КУпАП України.
Дослідивши матеріали справи, доходжу наступного:
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Диспозиція ч.2 ст.172-10 КУпАП передбачає відповідальність, за відмову від виконання законних вимог командира (начальника) вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543-XII від 21.10.1993р. (далі: ЗУ № 3543-XII) особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно ч.8 ст. 4 ЗУ № 3543-XII з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 в Україні введений воєнний стан із 05.30 год. 24.02.2022 строком на 30 діб. 14.03.2022 Указом Президента України №133/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжений з 05.30 год. 26.03.2022 строком на 30 діб.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-10 КУпАП, підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення в.ч. А1008 №646 від 03.10.2022, витягом з наказу №58 від 13.03.2022, поясненнями свідків сержанта ОСОБА_2 та солдата ОСОБА_3 від 05.10.2022.
При накладенні стягнення суд, враховуючи обставини справи, те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
У відповідності зі ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та в порядку ст. 40-1 КУпАП, суд стягує з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в дохід держави судовий збір.
Керуючись ч.2 ст. 172-10, ст.ст. 8, 283, 284, 294 КУпАП, п. 5 ч.2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", -
ухвалив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-10 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі в розмірі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: