Рішення від 31.10.2022 по справі 640/3325/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2022 року м. Київ № 640/3325/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до1) Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); 2) Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Київської міської державної адміністрації

провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-

У СТ А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі по тексту - відповідач-1), Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Київської міської державної адміністрації (далі по тексту - відповідач-2) в якому просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо розподілу ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2015-2020 роки у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком;

2) визнати протиправною бездіяльність Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Київської міської державної адміністрації щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2015-2020 роки у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком ;

3) зобов'язати Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розподілити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 05 травня за 2015-2020 роки у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги;

4) зобов'язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Київської міської державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 05 травня за 2015-2020 роки у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.

Позовні вимоги обґрунтував посиланням на порушення його права на одержання щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 роки у визначеному законом розмірі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 лютого 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №640/3325/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання (у письмовому провадженні).

У відзиві на позов Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат заперечує проти задоволення позовних вимог та просить суд відмовити у їх задоволенні, виходячи з того, що виплата позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 за рік як учаснику бойових дій здійснена відповідно до приписів постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту і Про жертви нацистських переслідувань" від 19 лютого 2020 року за № 112, якою затверджено встановлений розмір допомоги до 5 травня відповідного року.

Також представник відповідача-2 у відзиві на позовну заяву послався на те, що відповідачу не надано право на встановлення розмірів щорічної грошової допомоги до 5 травня, зокрема, Центр проводить перерахунок коштів, які надходять від Міністерства, та безпосередню виплату особам, які мають право на отримання такої допомоги.

Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у своїй відповіді від 06.11.2020 № 14/07-В-2158-011 на звернення позивача також зазначив, що грошова допомога до 5 травня в 2015-220 роках виплачувалась йому в розмірах, встановлених чинним законодавством. Підстав для перерахунку та проведення доплати до виплаченого розміру грошової допомоги немає.

Крім того, відповідач-2 у відзиві зазначив, що позивач звернувся до суду з позовною заявою з пропущенням шестимісячного строку, передбаченого для звернення до адміністративного суду частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства. Виплата грошової допомоги до 5 травня є регулярною та виплачується один раз на рік, тому про порушення свого права позивач дізнався з моменту отримання коштів. До суду звернувся лише 09.02.2021р., тому позовні вимоги за період по 09.08.2020р. підлягають залишенню без розгляду.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Позивач має статус учасника бойових дій (посвідчення серія НОМЕР_1 від 26.03.2015 р.) і має право на отримання разової грошової допомоги відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту".

Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (у редакції Закону України від 25.12.1998 № 367-XIV) позивач право на отримання до 5 травня щорічної разової грошової допомоги у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Позивач отримав разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі меншому, ніж передбачено законом, що на його думку суперечить статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", якою встановлено виплату разової грошової допомоги до 5 травня учасників бойових дій в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до листа відповідача-2 № 09/595-044 від 23.02.2021 ОСОБА_1 на виконання постанови Кабінету Міністрів від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» (далі - Постанова 112) у квітні 2020 року перераховано, як учаснику бойових дій, разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі 1 390,00 грн.

Не погоджуюсь з діями відповідача, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.

Вирішуючи спір по суті суд вказує на наступне.

Правовий статус ветеранів війни - учасників бойових дій, створення належних умов для їх життєзабезпечення визначає Закон України від 22.10.1993 №3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

01 січня 1999 року набрав чинності Закон № 367-ХІV, яким статтю 12 Закону № 3551-XII доповнено частиною в такій редакції: "Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком. ".

Згідно із підпунктом 5 пункту 63 розділу І Закону України від 28.12.2014 №79-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" розділ VI "Прикінцеві та перехідні положення" БК України доповнено пунктом 26, відповідно до якого норми і положення, зокрема, статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону №3551-XII застосовуються у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Конституційний Суд України Рішенням від 27.02.2020 №3-р/2020 визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" БК України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону №3551-XII застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

При цьому Конституційний Суд України у пункті 2.2 мотивувальної частини вказаного Рішення, посилаючись на положення свого Рішення від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, дійшов висновку про те, що БК України не можна вносити зміни до інших законів України, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, а також встановлювати інше (додаткове) законодавче регулювання відносин, відмінне від того, що є предметом спеціального регулювання іншими законами України.

Таким чином, на час виникнення спірних відносин, Рішенням Конституційного Суду України від 27.02.2020 №3-р/2020 відновлено дію частини п'ятої статті 12 Закону №3551-XII у редакції Закону №367-ХІV, згідно з якою щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком ".

Водночас Кабінет Міністрів України у Постанові № 112 установив, що у 2020 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законом № 3551-XII, проводиться у таких розмірах: особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи - 4120 гривень; II групи - 3640 гривень; III групи - 3160 гривень; учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1390 гривень (підпункт 1 пункту 1), тобто у розмірі меншому, ніж це передбачено частиною п'ятою статті 13 цього Закону.

Отже, на час виплати позивачу у квітні 2020 року щорічної разової грошової допомоги до 5 травня одночасно діяли Закон №3551-XII і Постанова №112.

Виходячи із визначених у частині четвертій статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру разової грошової допомоги до 05 травня у 2020 році слід застосовувати не Постанову № 112, а Закон № 3551-XII, який має вищу юридичну силу.

Враховуючи викладене, разова грошова допомога до 5 травня у 2020 році повинна виплачуватися учасникам бойових дій у розмірі, встановленому частиною п'ятою статті 12 Закону №3551-XII у редакції Закону № 367-ХІV (з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10рп/2008).

Відповідні висновки щодо застосування норм права викладено у рішенні Верховного Суду від 29 вересня 2020 року у зразковій справі №440/2722/20, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 13 січня 2021 року.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" до відання місцевої державної адміністрації, якою є Київська міська державна адміністрація, належить вирішення питання соціального захисту, зайнятості населення, праці та заробітної плати.

Відповідно до п. 5 Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року № 887, основним завданням структурного підрозділу є забезпечення реалізації державної політики у визначеній одній чи кількох галузях на відповідній території.

Згідно з п. 1 Положення про Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 12 лютого 2013 року № 175, Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підпорядковується Київському міському голові, підзвітний та підконтрольний Київській міській раді, а з питань виконання функцій державної виконавчої влади взаємодіє з Міністерством соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики), Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі - Мінекономіки).

Також відповідно до п. 2 Положення він є правонаступником усіх прав та обов'язків Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та згідно п. З забезпечує в місті Києві реалізацію державної політики з питань соціально-трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції; соціальної підтримки та надання соціальних послуг уразливим верствам населення, зокрема особам похилого віку, з інвалідністю, ветеранам війни, зокрема й учасникам антитерористичної операції та учасникам заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Відповідно до п. З вищезгаданого Положення Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, а також цим Положенням.

Відповідно до пп. 3 п. 5 вищевказаного Положення, одними з основних завдань Департаменту є забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки та надання соціальних послуг вразливим верствам населення, зокрема особам похилого віку, з інвалідністю, ветеранам війни (в тому числі учасникам антитерористичної операції), особам, на яких поширюється чинність законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань", громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім'ям з дітьми, багатодітним, молодим сім'ям, сім'ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпеченим, внутрішньо переміщеним особам, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та отримання житлових субсидій.

Згідно з пп. 1 та 30 п. 6 відповідного Положення Департамент відповідно до визначених повноважень, крім іншого, виконує такі функції: організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики, забезпечує контроль за їх реалізацією, а також забезпечує організацію виплати разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань", а також виплати винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня".

Згідно з приписами абз. 7 пункту 34 Положення Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради зобов'язаний здійснювати контроль за правильністю і своєчасністю призначення та виплати компенсацій та інших соціальних виплат, виконанням інших заходів соціального захисту населення відповідно до законодавства України.

Також відповідно до пункту 34 Положення у сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради повинен здійснювати координаційно-методичні функції, моніторинг та контроль у межах своєї компетенції за наданням установлених законодавством України пільг та здійсненням заходів що де соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, одиноких непрацездатних громадян, жертг політичних репресій, депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, дітей- сиріт, одиноких матерів, сімей загиблих військовослужбовців, багатодітних сімей та інших категорії громадян, координує і контролює роботу Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Відповідно до Положення про Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 27 січня 2007 року № 65 Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат і бюджетною установою та підпорядковується Департаменту соціальної політики виконавчою органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), і забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціального захисту та обслуговування населення, надання соціально допомоги громадянам, які потребують підтримки держави та відповідно до пунктів 3.2, 3.3 свої положення здійснює підготовку документів для виплати всіх видів соціальної допомоги, та здійсненні контролю за правильністю призначення, перерахунку, нарахування і виплати всіх видів соціально допомоги, інших грошових виплат.

Згідно з приписами постанов Кабінету Міністрів України № 170 від 14.03.2018, № 237 від 20.03.2019 та № 112 від 19.02.2020 виплату до 5 травня разової грошової допомоги, передбачено Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" проводить Міністерстві соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питані соціального захисту населення обласних. Київської міської державних адміністрацій, які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення рад, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Аналізуючи наведені положення слідує, що Міністерство соціальної політики України лише перераховує відповідні кошти на зазначені цілі регіональним органам соціального захисту населення які в свою чергу розподіляють їх між районними органами соціального захисту населення, які здійснюють нарахування та виплату разової грошової допомоги до 5 травня особам, передбачену Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Таким чином, Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради наділений повноваженнями щодо розподілу коштів, а Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, у свою чергу, відповідає за призначення та здійснення виплати разової грошової допомоги.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач-2 здійснив виплату у 2020 році щорічної разової грошової допомоги позивачу як учаснику бойових дій в розмірі 1 390,00 грн, проте як встановлено судом з 27.02.2020 позивач набув право на отримання одноразової грошової допомоги до 5 травня як учасник бойових дій у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Таким чином бездіяльність відповідача-1 щодо розподілу ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком та відповідача-2 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 року у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком є протиправною.

Враховуючи протиправність бездіяльності відповідачів щодо розподілу, нарахуванню та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 року у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, як учаснику бойових дій, у суду є всі підстави для зобов'язання відповідачів здійснити розподіл, перерахунок та виплату позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, як учаснику бойових дій, у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, згідно із ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з урахуванням виплаченої суми допомоги.

Щодо вимог позивача стосовно здійснення відповідачами розподілу, перерахунку та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2015-2019 роки, то вони не підлягають задоволенню, так як статтею 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" визначено, що закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення, тобто з 27.02.2020.

Питання розміру виплати до 5 травня разової грошової допомоги у 2015-2019 роках регулювалось відповідно до пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, який передбачав, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 № 3551-ХІІ застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, і станом на 2015-2019 роки цей пункт був діючим. Відповідно, у цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Стосовно доводів представника відповідача у відзиві на позовну заяву щодо пропуску строку звернення до адміністративного суду з вимогами за 2020 рік, суд виходить з наступного.

Частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини 3 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Разом з тим, суд зазначає, що відмову у нарахуванні та виплаті щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік позивач отримав в листопаді 2020 року.

З урахуванням предмету спору та з огляду на те, що з позовною заявою ОСОБА_1 звернувся 09 лютого 2021 року, на думку суду позивачем не пропущений строк звернення до суд з даним позовом.

Відповідно до частини першої cтатті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідачем не доведено правомірність своїх дій з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов підлягає задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення інших судових витрат учасниками справи не надано, підстави для їх розподілу відсутні.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 241-247, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (03165, м. Київ, пр-т Любомира Гузара, буд. 7, ЄДРПОУ 37441694), Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Київської міської державної адміністрації (03165, м. Київ, пр-т Любомира Гузара, буд. 7, ЄДРПОУ 22886300) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо розподілу ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

3. Визнати протиправною бездіяльність Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Київської міської державної адміністрації щодо нарахування та виплати ОСОБА_2 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

4. Зобов'язати Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розподілити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 05 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.

5. Зобов'язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Київської міської державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 05 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Є.В. Аблов