31.10.22
11-кс/812/2232/21
№2232;
13 квітня 2021 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Миколаївського апеляційного суду ОСОБА_1 , розглянувши провадження №11-кс/812/2232/21 за клопотанням старшого слідчого СУ ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_2 , про надання дозволу на проведення негласної слідчої дії щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
Встановив:
Відповідно до витягу з ЄРДР 05.04.2021 кримінальне провадження № 42021151410000003 щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого.3 ст.12 КК України, який відповідно до вимог ч.4 ст.12 КК України є тяжким.
Зі змісту клопотання вбачається про те, що військові особи - командир мінометної батареї ІНФОРМАЦІЯ_4 в/ч НОМЕР_1 старший лейтенант ОСОБА_4 , за допомого старшого бойового медика мінометної батареї ІНФОРМАЦІЯ_4 в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_3 , вимагає неправомірну вигоду в сумі 5000 грн. від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за не притягнення останнього до дисциплінарної відповідальності.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені тяжкого кримінального правопорушення, є дані, викладені у відповіді на доручення 4-го відділу 7-го управління ДВКР СБУ за вих.№17/7/4-1370 від 07.04.2021. Однак зазначені докази не достатні для внесення повідомлення про підозру та потребують перевірки за допомогою негласних слідчих (розшукових) дій.
У зв'язку з цим в клопотанні ставиться питання про надання дозволу на проведення негласної слідчої дії зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, яка передається телефонними каналами зв'язку абонентським номером НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком 60 днів.
Строк проведення негласних слідчих дій - 60 днів, старший слідчий ОСОБА_2 обґрунтував необхідністю отримання достовірних даних, щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Заслухавши доводи слідчого ОСОБА_2 , який просив задовольнити клопотання, вивчивши матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно зі статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція):
1.Кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
2.Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини повноваження державних органів на проведення таємного спостереження за громадянами в ході кримінального розслідування визнаються Конвенцією в тій мірі, в якій вони є абсолютно необхідними (див. mutatis mutandis, рішення у справі Klass and Others v. Germany, від 6 вересня 1978 року, п. 42, рішення у справі Волохи проти України, від 2 листопада 2006 року, п. 43).
Стаття 263 КПК України передбачає, що зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (мереж, що забезпечують передавання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого виду між підключеними до неї телекомунікаційними мережами доступу) є різновидом втручання у приватне спілкування, яке проводиться без відома осіб, які використовують засоби телекомунікацій для передавання інформації, на підставі ухвали слідчого судді, якщо під час його проведення можна встановити обставини, які мають значення для кримінального провадження.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що до вчинення зазначеного злочину можуть бути причетні командир мінометної батареї ІНФОРМАЦІЯ_4 в/ч НОМЕР_1 старший лейтенант ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та старший бойовий медик мінометної батареї ІНФОРМАЦІЯ_4 в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується даними викладеними у відповіді на доручення 4-го відділу 7-го управління ДВКР СБУ за вих.№17/7/4-1370 від 07.04.2021.
Необхідність проведення негласної слідчої дії обґрунтовується тим, що в інформації, якою ОСОБА_3 обмінюється з іншими особами, можуть міститися відомості, які мають значення для досудового розслідування.
Водночас конспіративний характер протиправної^ діяльності ОСОБА_4 та ОСОБА_3 не дозволяє отримати достовірні, об'єктивні відомості про злочин та осіб, які його вчинили, шляхом проведення гласних, відкритих слідчих дій та забезпечити виконання завдань кримінального провадження.
Отже, здобути докази злочинної діяльності ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , а також їх спільників, в інший спосіб неможливо.
У кримінальному провадженні є дані, що ОСОБА_3 користується абонентським номером НОМЕР_2 .
На підставі наведеного та враховуючи, що вказаний у клопотанні злочин є тяжким, є достатні підстави вважати, що під час проведення стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначеної вище негласної слідчої дії можуть бути отримані докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінального правопорушення або встановлення осіб, які його вчинили. Здобути зазначені докази в інший спосіб неможливо, а тому вважаю, що застосування вказаної негласної слідчої дії є абсолютно необхідним.
Керуючись ст.ст. 246,248,249,258,263 КПК України,-
Ухвалив :
Клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_2 - задовольнити.
Надати дозвіл, строком 60 (шістдесят) днів, на проведення негласної слідчої дії - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, шляхом
спостереження, відбору та фіксації змісту телефонних розмов, іншої інформації та сигналів, які передаються телефонними каналами зв'язку абонентським номером НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Миколаївського
апеляційного суду ОСОБА_1