Постанова від 31.10.2022 по справі 710/1368/22

Справа № 710/1368/22

Провадження № 3/710/1132/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.10.2022 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Симоненко О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності№ 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання та реєстрації : АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 17.12.1999 Уманським РВ УМВС України в Черкаській області, не працює, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст.187 КУпАП, суду не відомі,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 637518 від 03.10.2022 постановою Шполянського районного суду Черкаської області від 14.06.2022 року ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд, терміном на 1 рік із забороною виходу з домоволодіння, де він проживає з 22:00 до 06:00. Так, під час перевірки 28.09.2022 року о 22:59 ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані, як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого, ч.1 ст.187 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що інколи затримується, оскільки влаштувався на роботу, про що повідомив співробітника поліції ОСОБА_2 ..

Відповідно до ч.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно вимог ст.245 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення, серед іншого, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

За положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст. 187 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) не реєстрація в органі Національної поліції.

Відповідно до постанови Шполянського районного суду Черкаської області від 14.06.2022 року відносно ОСОБА_1 встановлений адміністративний нагляд терміном 1 рік та встановлено наступні обмеження:

1)заборонено виїзд за межі Звенигородського району Черкаської області в особистих справах без дозволу керівництва ВПД №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області;

2)зобов'язано з'являтися для реєстрації кожну 1 суботу кожного місяця до ВПД №2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області;

3)заборонено з'являтися в місцях реалізації на розлив алкогольних напоїв.

Такого обмеження, як заборону виходу з будинку (квартири) у визначений час щодо ОСОБА_1 не встановлено, а тому його відсутність за місцем проживання у вказаний в протоколі період часу не утворює складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП.

Відповідно до п. 1 статті 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу і події адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.247,283,284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1ст.187 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області.

Суддя О.В. Симоненко