Постанова від 03.08.2010 по справі 2а-3165/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-3165/10/2370

03.08.2010 р. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Мишенка В.В.,

при - секретарі Гришанові Д.Є.,

за участю: представника позивача Костенка В.В. - за довіреністю, представника відповідача Левенець А.М. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Наш чистий світ»до державної податкової інспекції у м. Черкаси про скасування податкових повідомлень- рішень № 0005071503/0 від 18 березня 2010 року, № 0008691503/0 від 28 травня 2010 року та № 0009491503/0 від 14 червня 2010 року,

ВСТАНОВИВ:

Звернувшись до суду приватне підприємство «Наш чистий світ»(далі-позивач) просить скасувати податкові повідомлення-рішення № 0005071503/0 від 18.03.2010 року, № 0008691503/0 від 28.05.2010 року та № 0009491503/0 від 14.06.2010 року державної податкової інспекції у м. Черкаси Черкаської області (далі-відповідач), а також зобов'язати державну податкову інспекцію у м. Черкаси поновити в картці особового рахунку автоматизованої інформаційної системи уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік.

В судовому засіданні позивач зменшив свої позовні вимоги та просив суд скасувати податкові повідомлення-рішення № 0005071503/0 від 18.03.2010 року, № 0008691503/0 від 28.05.2010 року та № 0009491503/0 від 14.06.2010 року державної податкової інспекції у м. Черкаси, відмовившись від вимог в частині зобов'язання державної податкової інспекції у м. Черкаси поновити в картці особового рахунку автоматизованої інформаційної системи уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 27.05.2010 року на адресу позивача надійшов лист відповідача за № 13624/15-3122 від 26.05.2010 року «Про орендну плату за землю» з податковими повідомленнями-рішеннями № 0005071503/0 від 18.03.2010 року, № 0008691503/0 від 28.05.2010 року, № 0009491503/0 від 14.06.2010 року та актом про результати камеральної перевірки податкової декларації (розрахунку) № 2092/15-31/35377308 від 17.03.2010 року. В листі № 13624/15-3122 зазначено, що 25.05.2010 року позивачем було відправлено до відповідача уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік суперечить вимогам пункту 17.2 статті 17 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Позивач вважає зазначені повідомлення-рішення такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства України. Листом від 26.05.2010 року № 13624/15-3122 відповідач повідомив, що уточнення податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, що зареєстровані за №№ 9001940996, 9001940997, 9001940998 о 16 год. 00 хв. 25.05.2010 року було видалено із картки особового рахунку (КОР) з присвоєння в електронній базі їй статусу «Не визнано як податкова декларація».

Акт про результати камеральної перевірки № 2092/15-31/35377308 був направлений позивачу 26.05.2010 року, разом з листом відповідача від 26.05.2010 року та податковим повідомленням-рішенням від 18.03.2010 року, що позбавило позивача права оскаржити вищевказані акти в адміністративному порядку та самостійно, вчасно подати уточнення податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Позивач просить врахувати те, що нормативний акт «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо централізованого прийняття та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України» не пройшов державної реєстрації у Міністерстві юстиції.

В судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволені позовних вимог в повному обсязі, представник відповідача проти задоволення вимог заперечувала, надавши письмове заперечення.

Вислухавши доводи представників сторін та дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Згідно ст. 2 Закону України «Про плату за землю»№ 2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку визначеному цим Законом.

Статтею 23 Закону України «Про плату за землю» визначено, що грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно до п. 9 договору оренди земельної ділянки по вул. Одеській, 3/1, укладеного між Черкаською міською радою та позивачем річна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється у розмірі 7% від її нормативної грошової оцінки і складає 36319 грн. 50 коп. на 2010 рік.

За результатами камеральної перевірки податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, поданої позивачем до відповідача 18.02.2010 року (акт № 2092/15-31/35377308 від 17.03.2010 року) встановлено, що розмір податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності, зазначений позивачем у податковій декларації є меншим, ніж визначено за результатами камеральної перевірки, оскільки при заповненні податкової декларації позивачем не застосовано коефіцієнт індексації за 2008 рік 1,152 при визначенні розміру річної орендної плати за земельну ділянку по вул. Одеська, 3/1, чим порушено ст. 2 Закону України «Про плату за землю».

Податковим повідомленням-рішенням від 18.03.2010 року за № 0005071503/0 позивача зобов'язано сплатити 5031 грн. 61 коп. із яких за основним платежем 4792 грн.01 коп. та 239 грн.60 коп. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Довідавшись про виявленні порушення в податкові декларації та зазначені в акті камеральної перевірки № 2092/15-31/35377308 від 17.03.2010 року, позивач 25.05.2010 року засобами (Е -Маіl) направив до відповідача уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік.

Згідно п.17.2 ст.17 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку,

б) або відобразити суму такої недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов'язання з цього податку.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання,- у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання,- у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання,- у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Податкове повідомлення-рішення № 0008691503/0 від 28.05.2010 року, на суму 125 грн. 35 коп. прийнято відповідачем в зв'язку із встановленням перевіркою порушення строків сплати орендної плати за землю за березень 2010 року по строку сплати 30.04.2010 р. на суму 1253 грн. 49 коп., яка сплачена 25.05.2010 року.

Податкове повідомлення-рішення № 0009491503/0 від 14.06.2010 року, на суму 200 грн. 17 коп. прийнято відповідачем в зв'язку із встановленням перевіркою порушення строків сплати орендної плати за землю по строку сплати 07.06.2010 року, на суму 2001 грн. 66 коп., яка сплачена 09.06.2010 року.

Твердження позивача про те, що наказ ДПА України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо централізованого прийняття та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України»№ 15к-12/01 від 12.01.2010 року не пройшов державної реєстрації у Міністерстві юстиції України суд розцінює критично, так як вказаний факт не є достатньою підставою для скасування спірних податкових повідомлень-рішень.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які не підтверджуються достатніми доказами та свідчать про не обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані відповідачем підтверджують обставини, на які відповідач посилається та їх обґрунтування.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 -163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Наш чистий світ»до державної податкової інспекції у м. Черкаси про скасування податкових повідомлень-рішень № 0005071503/0 від 18.03.2010 року, № 0008691503/0 від 28.05.2010 року та № 0009491503/0 від 14.06.2010 року державної податкової інспекції у м. Черкаси - відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя В.В. Мишенко