№ 2а-3574/10/2370
05.08.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Гайдаш В.А.,
при секретарі -Зубалію В.Ю,,
за участю представника позивача -Гребенюка С.А. (за довіреністю), відповідача -не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Уманської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до приватного підприємства «Бест»про стягнення податкового боргу,
Уманська об'єднана державна податкова інспекція Черкаської області звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Бест»про стягнення податкового боргу.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач, в порушення вимог Закону України «Порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (надалі за текстом - «Закон № 2181-III») не подавав до податкового органу податкові декларації з комунального податку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити повністю.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Приватне підприємство «Бест»зареєстроване Уманським міськвиконкомом 07 вересня 1998 р., про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 335.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII комунальний податок віднесений до місцевих податків і зборів.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-III (надалі за текстом - «Закон № 2181-III»).
Стаття перша Закону № 2181-III визначає податковий борг (недоїмку) як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеню, нараховану на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року № 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Відповідно до п.п 4.1.4. п. 4 ст. 4 Законом України N 550-IV податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно п.п 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами документальної невиїзної перевірки суб'єкта господарської діяльності -приватного підприємства «Бест»складено наступні акти: від 27.01.2009 року № 02/15-30066087, яким встановлено несвоєчасну подачу податкового розрахунку комунального податку підприємства, строк подачі якого настав 10.08.2009 року; від 27.01.2009 року № 93/15-30066081, яким встановлено несвоєчасну подачу податкового розрахунку комунального податку підприємства, строк подачі якого настав 09.11.2009 року; від 27.01.2009 року № 94/15-30066011, яким встановлено несвоєчасну подачу податкового розрахунку комунального податку підприємства, строк подачі якого настав 09.02.2009 року; від 27.01.2009 року № 95/15-30066011, яким встановлено несвоєчасну подачу податкового розрахунку комунального податку підприємства, строк подачі якого настав 10.11.2008 року; від 27.01.2009 року № 96/15-30066011, яким встановлено несвоєчасну подачу податкового розрахунку комунального податку підприємства, строк подачі якого настав 12.05.2008 року; від 27.01.2009 року № 97/15-30086011, яким встановлено несвоєчасну подачу податкового розрахунку комунального податку підприємства, строк подачі якого настав 11.08.2008 року; від 27.01.2009 року № 91/15-30066081, яким встановлено несвоєчасну подачу податкового розрахунку комунального податку підприємства, строк подачі якого настав 11.05.2009 року.
На підставі вказаних актів перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій: від 03.02.2010 року № 0000071530/0 на суму 170 грн.; від 03.02.2010 року № 0000081530/0 на суму 170 грн.; від 03.02.2010 року № 0000091530/0 на суму 170 грн.; від 03.02.2010 року № 0000010153/0 на суму 170 грн.; від 03.02.2010 року № 00000111530/0 на суму 170 грн.; від 03.02.2010 року № 0000012153/0 на суму 170 грн.; від 03.02.2010 року № 00000131530/0 на суму 170 грн. Загальна сума заборгованості відповідача становить 1190 грн. 00 коп.
Позивачем вживались заходи щодо примусового стягнення податкового боргу, шляхом направлення першої та другої податкових вимог (від 30.03.2010 року № 1/48 та від 29.04.2010 року № 2/70 відповідно), реєстрації податкової застави в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна та опису активів, на які поширюється право податкової застави, прийняття рішення від 02.06.2010 р. № 13840/24-014 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Вжиті заходи не забезпечили погашення податкового боргу.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181 у позивача є підстави для примусового стягнення за рішенням суду активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу, та знаходить позов таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України,
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Бест» (20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Леніна, 92, к. 32, ідентифікаційний код 30066081) на користь бюджету через Уманську об'єднану державну податкову інспекцію Черкаської області (20300, Черкаська область, м. Умань, пл. Леніна, 1а) заборгованість зі сплати комунального податку в сумі 1190 (одна тисяча сто дев'яносто) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя В.А. Гайдаш