Ухвала від 22.06.2010 по справі 2а-5542/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

22.06.2010р. 2а-5542/10/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома Олена Петрівна, розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом:

ВДВС Трускавецького МУЮ

до ОСОБА_1 , третьої особи ОСОБА_2, Державної прикордонної служби України

протимчасове обмеженняу праві виїзду за межі України

ВСТАНОВИВ:

ВДВС Трускавецького МУЮ звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 з вимогою заборонити йому виїзд за межі території України до виконання ним виконавчого листа № 2-1606 від 06.12.2002 року, виданого місцевим судом м. Борислава Львівської області.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 КАС. Зокрема, згідно з пунктом 4 частини 1 цієї статті компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до пункту 5 частини 4 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до статті 104 КАС суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Право на звернення до суду з даним позовом позивач обґрунтовує ст. ст. 5, 6 Закону України «Про виконавче провадження», ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»та ст. 19 Закону України “Про державну прикордонну службу”.

Закон України «Про виконавче провадження»визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку. Стаття 5 цього закону визначає права і обов'язки державного виконавця, а стаття 6 містить норми щодо обов'язковості вимог державного виконавця при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд, а статтею 6 цього Закону - підстави для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон.

Закон України “Про державну прикордонну службу”визначає правові основи організації та діяльності Державної прикордонної служби, її загальну структуру, чисельність, функції та повноваження, а стаття 19 - обов'язки Державної прикордонної служби.

Проте ні вказані позивачем статті, ні будь-які інші статті Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»та Закону України “Про державну прикордонну службу”не передбачають права звернення державного виконавця до суду з адміністративним позовом про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх обов'язків.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.

Керуючись ст.ст. 109,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом ВДВС Трускавецького МУЮ до ОСОБА_1 про заборону виїзду за межі України.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів після подачі заяви на апеляційне оскарження, яка подається протягом п'яти днів з дня одержання копії ухвали, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Хома О.П.