08 липня 2010 року < Текст > Справа № 2а-2330/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді О.В. Конишева,
при секретарі судового засідання С.А. Данилова,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 2326,40 грн.,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 2326,40 грн.
Позивач подав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи без його участі, обґрунтував свої вимоги ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу», Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Просить стягнути з відповідача суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2326,40 грн.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов та документи на їх обґрунтування не надав, про причини неявки суду не повідомив. Судова повістка повернулась на адресу суду з поштовою відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що борг по фінансовим (штрафним) санкціям виник в результаті проведеної ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці кіоску розташованого за адресою м. Запоріжжя, вул. Косигіна/Мікояна, що належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1, за результатами якої ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя складено Акт №000949/08300140/2303 від 25.04.2007р., яким встановлено порушення: п.1, п.2, п.9, п. 11, п. 13 ст. З ЗУ № 265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі встановлених порушень ДПІ було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» за № 0001182303/0 від 04.05.2007 року, яким визначено суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 928,00 грн.
Таким чином, з урахуванням у відповідача існуючої переплати на рахунку, станом на 29.03.2010 року загальна сума штрафної (фінансової) санкції складає 626,40 грн.
Визначена сума штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалась та на час розгляду справи не сплачена.
Також було проведено перевірку, на яку було складено Акт №080054 від 10.04.2007р. Департаментом з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України Регіональне управління у Запорізькій області.
Перевіркою встановлено відсутність ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, що є порушення ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19.12.1995р. №481/95-ВР (далі Закон №481).
Згідно п.1, п.2, п. 11, п.13 ст. 3 Закону України « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів;
видавати особі, яка отримує товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
Відповідно до ст. 15 Закону №481 роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідальність за дане порушення передбачена ч 2 ст. 17 Закону №481. у разі роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовуються фінансові санкції у розмірі - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України № 481 рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом - сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
На підставі встановленого порушення ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.04.2007року №080256/0830-21 у розмірі 1700.00 грн.. яке отримано відповідачем поштою 27.04.2007року, про що свідчить його особистий підпис в поштовому повідомленні.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобов'язання та податковий борг, згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
У відповідності до ст. 25 Закону України №265, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами ДПС України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст.15 Закону №265, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно п.5.4 цього Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У матеріалах справи відсутні докази перерахування суми застосованих фінансових санкцій у строки, визначені законодавством.
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
Адміністративний позов - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 на користь державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя суму заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 2 326 (дві тисячі триста двадцять шість) грн. 40 коп. з них 626,40 грн. (шістсот двадцять шість гривень сорок копійок) на р/р 31116104700009, код ЄДРПОУ 34676911, код платежу 21080900 та 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. на р/р 31116104700009, код платежу 21080900, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015 та 1 700,00 грн. (тисячу сімсот гривень нуль копійок) на р/р 31114106700009, код платежу 21081100, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 19.07.2010.
Суддя /підпис/ О.В. Конишева