Постанова від 05.07.2010 по справі 2а-2591/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2010 року < Текст > Справа № 2а-2591/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді О.В. Конишевої,

при секретарі судового засідання С.А. Данилової,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Прокурора Гуляйпільського району Запорізької області в інтересах Гуляйпільського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення 668,39 грн.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Гуляйпільського району Запорізької області звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Гуляйпільського районного центру зайнятості до ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача 668,39 грн. незаконно отриманої допомоги по безробіттю.

В обґрунтування позову посилається на те, що за період навчання в Гуляйпільському професійному аграрному ліцеї з 01.09.2008 р. по 30.10.2008 р. ОСОБА_1 незаконно отримала допомогу по безробіттю на загальну суму 668,39 грн. Вказує, що згідно положень ст. ст. 1, 2 Закону України «Про зайнятість населення» ОСОБА_1 починаючи з 01.09.2008 р. не могла бути визнана безробітною, так як навчалась і відповідно відносилась до зайнятого населення та отримувала інші передбачені законодавством доходи - стипендію. Зазначає, що у добровільному порядку сума незаконно отриманої допомоги по безробіттю ОСОБА_1 не повернута, тому 668,39 грн. підлягають стягненню в судовому порядку.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали вимоги з підстав, викладених у позові.

Відповідач проти позову не заперечив, в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі. Про час і місце слухання справи був повідомлений належним чином.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 21.03.2008 року до Гуляйпільського районного центру зайнятості з питання пошуку роботи звернулась громадянка ОСОБА_1, яка мешкає в АДРЕСА_1.

28.03.2008 р. їй було надано статус безробітної та призначено допомогу по безробіттю згідно з п. 2 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» на період з 28.03.2008 р. по 22.03.2009 р.

10.12.2008 р. за невідвідування служби зайнятості понад 30 календарних днів без поважних причин персональна справа ОСОБА_1 закрита.

У результаті проведеної центром зайнятості у І кварталі 2010 р. перевірки встановлено, що в період з 01.09.2008 року по 31.12.2008 р. громадянка ОСОБА_1 навчалась в Гуляйпільському професійному аграрному ліцеї та отримувала стипендію, що підтверджено довідкою про доходи, яка видана 08.04.2010 р. за № 273 Чубарівським професійним аграрним ліцеєм (правонаступник Гуляйпільського професійного аграрного ліцею).

Факт навчання підтверджується також довідкою від 16.04.2010 р. № 301 Чубарівського професійного аграрного ліцею про зарахування до учбового закладу - Гуляйпільського професійного аграрного ліцею з 1 вересня 2008 року та відрахування в зв'язку з закінченням навчання 15 січня 2010 р.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Згідно пп. «е» п. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, зокрема, які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах;

Таким чином, вступивши до Гуляйпільського професійного аграрного ліцею ОСОБА_1 набула статусу зайнятого населення та відповідно не могла більше отримувати допомогу по безробіттю.

Відповідно до п.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 було зареєстровано в установленому порядку, як безробітну у Гуляйпільському районному центрі зайнятості, вона зобов'язана була своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Однак, ОСОБА_1 не повідомила Гуляйпільський районний центр зайнятості про факт зарахування її до учбового закладу, хоча мала реальну змогу це зробити 10.09.2009 р., 16.09.2009 р., 06.10.2009 р., 09.10.2009 р., 30.10.2009 р. під час відвідувань центру зайнятості.

Долученою до справи довідкою № 93 від 26.04.2010 р. підтверджується, що за вказаний період Гуляйпільським районним центром зайнятості на особистий рахунок ОСОБА_1 в Гуляйпільському відділенні 10007/0207 філії ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» перераховано 668,39 грн.

Відповідно до ст. 36 п. 3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати йому забезпечення та надання соціальних послуг.

Судом встановлено, що Гуляйпільським районним центром зайнятості ОСОБА_1 направлено листа за № 345 від 15.04.2010 р. з вимогою повернути незаконно отримані кошти. Однак, на сьогоднішній день вимога центру зайнятості залишена без відповіді та без задоволення.

Згідно ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» суми санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та Закону України «Про зайнятість населення», інших законів до підприємств та фізичних осіб спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та використовуються на виплату забезпечення та надання соціальних послуг громадянам, які залишились без роботи.

Оскільки на час розгляду справи відповідачем доказів повернення безпідставно отриманих грошових коштів допомоги по безробіттю не надано, позовні вимоги є законними та обґрунтованими, підтвердженими зібраними у справі доказами.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу по безробіттю у сумі 668 (шістсот шістдесят вісім) грн. 39 коп. на р/р 37172300901101, код ЄДРПОУ 20524001, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФОГ 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова складена в повному обсязі 09.07.2010.

Суддя О.В. Конишева