Постанова від 13.04.2010 по справі 2а-3718/09/0770

справа № 2а-3718/09/0770

рядок статзвіту - 6.6.4

код - 01

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Калинич Я.М.

при секретарі судового засідання - Гаврилець Т.С.

за участі:

представника прокуратури - Роман М.С. (посвідчення № 121)

представника позивача -ОСОБА_2 (довіреність № 10-0 від 16 жовтня 2009 року)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу у сумі 2 835, 92 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - суб'єкт владних повноважень Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу у сумі 2 835, 92 грн., мотивуючи тим, що остання будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в неї і виникла вищезазначена заборгованість.

В ході розгляду справи до участі такої вступив представник прокуратури.

В судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги з обставин викладених у позовній заяві підтримали та просили суд задовольнити позов, стягнувши з відповідача вищевказану заборгованість.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подала, у судове засідання не з'явилася повторно, про причини неприбуття суд не повідомила, хоча належним чином повідомлялася про дату, час і місце судового розгляду за адресою, вказаною у Свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до Довідки Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції приватний підприємець ОСОБА_3 взята на облік у Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції Закарпатської області.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

На підставі поданої ОСОБА_3 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності від 07 грудня 2007 року Мукачівською об'єднаною державною податкової інспекцією Закарпатської області було видано свідоцтво платника єдиного податку на право застосування спрощеної системи оподаткування.

Ч. 2 ст. 2 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" встановлено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Так, Рішенням Мукачівської районної державної адміністрації встановлено ставку єдиного податку для фізичних осіб - підприємців з розрахунку на місяць по виду діяльності зазначеному у заяві Відповідача - 120, 00 грн.

Заборгованість по несплаченому єдиному податку у відповідача складає 134, 07 грн., що підтверджується обліково-статистичними картками платника податків.

Згідно з ч. 6 ст. 2 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Крім того, згідно з вимогами ст. 16 вищевказаного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У відповідності до ст. 5 Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Окрім того, за відповідачем рахується заборгованість по податку на додану вартість в сумі 2 701, 85 грн. Вищевказана заборгованість виникла на підставі податкового повідомлення - рішення з податку на додану вартість від 22 серпня 2008 року про застосування штрафних санкцій за неподання декларацій з податку на додану вартість за період з червня 2007 року по червень 2008 року, яке прийняте на підставі акту перевірки та та податкового повідомлення - рішення по податку на додану вартість від 28 жовтня 2008 року та за неповернення свідоцтва платника ПДВ після ліквідації протягом 20 календарних днів, прийнятого на підставі акту перевірки від 24 жовтня 2008 року.

Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення - рішення, за винятком випадків, передбачених пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 цього Закону.

Так як, відповідачем узгоджена сума податкового зобов'язання не було сплачена, то Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області на підставі п. п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" направила на її адресу податкові вимоги № 1/515 від 11 листопада 2008 року та № 2/578 від 24 грудня 2008 року. В зв'язку з відмовою отримати податкові вимоги такі були повернуті без відмітки про вручення і були виставлені на дошку податкових оголошень інспекції.

Згідно з ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

П. 11 ст. 10 Закону України "про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області - задоволити повністю.

2. Присудити до стягнення з відповідача -фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) на користь державного бюджету податковий борг в сумі 2 835 (дві тисячі вісімсот тридцять п'ять) грн. 85 (вісімдесят п'ять) коп.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Калинич Я. М.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 квітня 2010 року

Суддя Калинич Я. М.