Ухвала від 28.07.2010 по справі 2а-9704/10/8/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

УХВАЛА

Іменем України

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог

28.07.10Справа № 2а-9704/10/8/0170

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кушнова А.О., розглянувши адміністративний позов Прокурора м. Ялта в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АРК Міністерства аграрної політики України

до Фороської селищної ради

про визнання рішення №03 та державного акту недійсними

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Ялта АР Крим в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим, Міністерства аграрної політики України звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Фороської селищної ради АР Крим про визнання недійсними рішення Фороської селищної ради №03 від 16.10.09р. та державного акту на право власності на земельну ділянку кадастровий №0111949700:01:002:0067 площею 0,0370 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, виданого ОСОБА_1 та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011000700019.

Ухвалою суду від 28.07.10 р. позовну заяву у частині визнання рішення №03 від 16.10.09р. недійсним, повернуто прокурору із усіма доданими до неї матеріалами.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Визначення поняття “справа адміністративної юрисдикції” наведено у статті 3 КАС України, під якою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається із адміністративного позову, однією з вимог позивача є визнання недійсним державного акту про права власності на земельну ділянку.

Суд, звертає увагу позивача на те, що в адміністративному суді оскаржуються виключно рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи, що державний акт на право власності на земельну ділянку не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а є документом, який посвідчує право власності на земельну ділянку відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України, тому суд виходить з того, що державний акт про право власності на земельну ділянку не породжує правовідносини, що можуть бути предметом адміністративного спору.

Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.

Оскільки відповідно до вимоги про визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку кадастровий №0111949700:01:002:0067 площею 0,0370 га не вбачається, що позивач оскаржує будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, дану позовну вимогу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Суд також зазначає, що відповідно до ч.1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст.125 Земельного кодексу України ).

З урахуванням викладеного, позовна вимога Прокурора м. Ялта АР Крим в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим, Міністерства аграрної політики України до Фороської селищної ради АР Крим про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку кадастровий №0111949700:01:002:0067 площею 0,0370 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, виданого ОСОБА_1 та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011000700019, не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а тому у відкритті провадження в адміністративній справі в частині даної позовної вимоги належить відмовити.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі № 2а-9704/10/8/0170 у частині позовних вимог за позовом Прокурора м. Ялта АР Крим в інтересах держави в особі Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим, Міністерства аграрної політики України до Фороської селищної ради АР Крим про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку кадастровий №0111949700:01:002:0067 площею 0,0370 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, виданого ОСОБА_1 та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011000700019.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 5 днів з дня отримання ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кушнова А.О.