Справа №705/2341/22
3/705/2351/22
25.10.2022 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , адвоката,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-2 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 358287 від 17.06.2022 ОСОБА_1 під час неодноразових переїздок під час воєнного стану і перевозу речей втратив із власної необережності свій власний газовий пістолет VALTRO 9 мм № НОМЕР_1 , чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 195-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 195-2 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 358287 від 17.06.2022 постановами суддів Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29.06.202, 02.08.2022 та 29.08.2022 повертався до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області для належного оформлення.
Повторно справа надійшла до суду 20.09.2022 без усунення недоліків.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання; посада, прізвище і ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення правопорушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушником заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Таким чином, із норм чинного законодавства вбачається, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення органами, які його виявили, мають бути внесені точні відомості про час, місце та суть правопорушення, за яке особа притягається до адміністративної відповідальності.
У порушення вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 358287 від 17.06.2022 не зазначені місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, не додані документи, які підтверджують реєстрацію газової зброї на ім'я ОСОБА_1 .
Так, ч. 1 ст. 195-2 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
Диспозиція ч. 1 ст. 195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм закону.
Таким чином, з урахування викладеного, в протоколі має бути зазначено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення та посилання на положення спеціального нормативного акта, що визначає порядок придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
Зазначені обставини не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника адміністративне стягнення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги, обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених у протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає, та не може бути перекладено на суд.
Враховуючи зазначені обставини, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 251, 284, 287 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.195-2 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Єщенко