Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/3186/22
Провадження № 1-кп/723/3874/22
27 жовтня 2022 року Сторожинецький районний суд
Чернівецької області
в складі: головуючої - судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6
захисника ОСОБА_7
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Сторожинець обвинувальний акт з угодами про визнання винуватості у кримінальному провадженні №12022262150000299 по обвинуваченню
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Сторожинець Сторожинецького району Чернівецької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,-
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого
ч.3 ст. 240 КК України;
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця м. Сторожинець Сторожинецького району Чернівецької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,-
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 240 КК України;
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, уродженця м. Сторожинець Сторожинецького району Чернівецької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,-
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 240 КК України;
встановив:
У ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 26 липня 2022 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, за попередньою змовою групою осіб, а саме із ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , виник прямий злочинний намір, направлений на незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.
Відповідно до положень пункту 3.6 «Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ піску та гравію», затвердженої наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України №198 від 25.06.2007 піщано-гравійна порода - сипка гірська порода з вмістом гравійної складової більше 30 % згідно з «Переліком корисних копалин загальнодержавного значення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №827 від 12.12.1994, сировина піщано-гравійна відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення.
Разом з тим, реалізуючи свій злочинний намір на незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, ОСОБА_4 за попередньою змовою групою осіб, а саме із ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , 26 липня 2022 року, приблизно о 06 годині ранку, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, умисно, незаконно, всупереч положенням ст. 13 Конституції України, ст. 4 Закону України «Про охорону навколишнього-природного середовища», ст. 19 Кодексу України «Про надра», п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №59 від 27.01.1995 «Про затвердження Положення про порядок надання гірничих відводів», Постанови Кабінету Міністрів України за №557 від 12.07.2005 «Про затвердження порядку видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду», тобто не маючи передбачених законом дозвільних документів на проведення руслорегулюючих робіт та видобування корисних копалин, усвідомлюючи значення своїх протиправних дій з метою незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, перебуваючи на земельній ділянці, яка знаходиться біля русла річки «Сірет» в адміністративних межах села Комарівці Чернівецького району Чернівецької області, здійснивши незаконне видобування піщано-гравійної суміші, яка відповідно до висновку судового експерта за №СЕ-19/126-22/5080-ФХД від 29.07.2022 є піщано-гравійною сумішшю кількісним вмістом гравію: 55,23%, 64,92%, 78,12%, 59,06%, 64,22% шляхом її забору з котловану за допомогою колісного екскаватора марки «L1EBHEERA А 312» із державним номерним знаком « НОМЕР_1 » під керуванням ОСОБА_4 завантажували вказану піщано-гравійну суміш на транспортні засоби марки «КАМАЗ 65115», з державним номерним знаком НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_5 , та на спеціалізований вантажний самоскид «КАМАЗ 4514201015», із державним номерним знаком НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_6 , після чого вказані водії почали рухатися на вказаних транспортних засобах з зазначеною піщано-гравійною сумішшю від місця скоєння вказаного правопорушення, чим своїми діями завдали державі шкоду на суму 4500 гривень.
В подальшому, 26 липня 2022 року приблизно о 06 годині 30 хвилин, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, транспортні засоби марки «КАМАЗ 65115», з державним номерним знаком НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_5 , та спеціалізований вантажний самоскид «КАМАЗ 4514201015», із державним номерним знаком НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_6 із зазначеною піщано-гравійною сумішшю були зупинені працівниками Відділення поліції № 1 (м. Сторожинець) Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області та вказані транспортні засоби з піщано-гравійною сумішшю вилучені під час огляду місця події від 26.07.2022 року.
Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , вчинили злочин, передбачений ч.3 ст.240 КК України, а саме незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
03 жовтня 2022 року між прокурором Сторожинецького відділу Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_3 , якому на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні №12022262150000299 та ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в порядку, передбаченому ст.ст.468, 469, 470 та 472 КПК України, укладено угоди про визнання винуватості.
Згідно з даними угодами прокурор та обвинувачені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 за ч. 3 ст. 240 КК України, обвинувачені у повному обсязі сформульованої підозри беззастережно визнали свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення. Також, сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке обвинувачені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 повинні понести за вчинене кримінальне правопорушення, а саме : за ч.3 ст.240 КК України із застосуванням ст..69 КК України у виді штрафу в розмірі одної тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гр. ( сімнадцять тисяч) гр.. та отримана згода обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на його призначення. В угодах передбачені наслідки їх укладення, затвердження та невиконання, які роз'яснені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
Розглядаючи в порядку ст.314 ч.3 п.1 КПК України питання про можливість затвердження даних угод про визнання винуватості, суд виходить з наступного:
Відповідно до ст.ст.468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, не тяжких та тяжких злочинів, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв'язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що при укладенні даних угод дотримані вимоги і правила КПК та КК України, просить суд угоди затвердити і призначити обвинуваченим узгоджену в угодах міру покарання.
Обвинувачені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в судовому засіданні також просять вказані угоди з прокурором затвердити і призначити узгоджену в них міру покарання та інші передбачені угодами заходи, при цьому беззастережно визнали себе винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України, дали згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання, заявивши, що здатні реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов'язання.
Злочин, у вчиненні якого обвинувачені ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 беззастережно визнали себе винуватими, згідно із ст.12 КК України є тяжким.
Суд шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угод сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угодах. При цьому, судом з'ясовано, що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 повністю усвідомлюють зміст укладених з прокурором угод про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнають себе винуватими, цілком розуміють свої права, визначені ст.474 ч.4 п.1 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даних угод, передбачені ст.473 ч.2 КПК України, та наслідки їх не виконання, передбачені ст.476 КПК України.
Враховуючи викладене, те, що умови угод про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченими ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 відповідають вимогам КПК України та КК України, суд, врахувавши заслухані доводи сторін кримінального провадження, дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження даних угод.
За таких обставин, суд вважає доведеним в підготовчому судовому засіданні те, що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 вчинили незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене за попередньою змовою групою осіб, їх дії кваліфікує за ст.240 ч.3 КК України, за якими належить призначити обвинуваченим ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , узгоджену сторонами угод про визнання винуватості, міру покарання
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 314,473,474,475 КПК України, суд,
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 27 жовтня 2022 року між прокурором Сторожинецького відділу Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12022262150000299 .
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 27 жовтня 2022 року між прокурором Сторожинецького відділу Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 12022262150000299.
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 27 жовтня 2022 року між прокурором Сторожинецького відділу Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12022262150000299.
ОСОБА_4 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.240 ч.3 КК України, та з застосуванням ст..69 КК України призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 27 жовтня 2022 року покарання у виді штрафу в розмірі одної тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17000 гр. ( сімнадцять тисяч) гр.
ОСОБА_5 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.240 ч.3 КК України, та з застосуванням ст..69 КК України призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 27 жовтня 2022 року покарання у виді штрафу в розмірі одної тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17000 гр. ( сімнадцять тисяч) гр.
ОСОБА_6 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст.240 ч.3 КК України, та з застосуванням ст..69 КК України призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 27 жовтня 2022 року покарання у виді штрафу в розмірі одної тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17000 гр. ( сімнадцять тисяч) гр.
Зняти арешт з :
-колісного екскаватора марки «L1EBHEERA А З12» із державним номерним знаком « НОМЕР_1 » ;
- транспортного засобу марки «КАМАЗ 65115», з державним номерним знаком НОМЕР_2 ;
- вантажного самоскида «КАМАЗ 4514201015», із державним номерним знаком НОМЕР_3 ;
-піщано-гравійної суміші, що завантажена на транспортний засоби марки «КАМАЗ 65115», з державним номерним знаком НОМЕР_2 ;
- піщано-гравійної суміші, що завантажена на спеціалізований вантажний самоскид «КАМАЗ 4514201015», із державним номерним знаком НОМЕР_3 .
Речові докази:
-колісний екскаватор марки «L1EBHEERA АЗ12» із державним номерним знаком « НОМЕР_1 » ; транспортний засіб марки «КАМАЗ 65115», з державним номерним знаком НОМЕР_2 ; вантажний самоскид «КАМАЗ 4514201015», із державним номерним знаком НОМЕР_3 передати власнику ТзОВ «АГРОБУДНАЛАДКА»;
- піщано-гравійну суміш передати на потреби Сторожинецької об'єднаної територіальної громади.
Стягнути з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в солідарному порядку судові витрати на проведення судової експертизи в сумі 4719 гр.52 коп.( чотири тисячі сімсот девятнадцять ) гр..52 коп.) в дохід держави, перерахувавши на реквізити рахунку «Інші надходження» - код класифікації доходів 2406030, Отримувач: Чернів.ГУК/Сторожинецька ТГ/24060300, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37836095, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача (номер рахунку ІВАN) - UA728999980313080115000024327.
Вирок може бути оскаржений обвинуваченими, прокурором виключно з підстав, передбачених ст.394 КПК України до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя: