ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
26 жовтня 2022 року м. Київ № 640/63/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Мазур А.С., розглянувши заяву про забезпечення позову в адміністративній справі:
За позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (ВП ДПС України)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувала адміністративна справа за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Державної податкової служби у м. Києві №2455/26-15-33-14-26/3034618812 від 31.12.2018 про анулювання статусу платника єдиного податку фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) з 31.12.2018 та поновлення вказаного статусу.
Разом з тим, через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярія) від позивача надійшла заява про забезпечення позову, шляхом зобов'язання Головного управління Державної податкової служби у м. Києві скасувати рішення від 31.12.2018 № 2455/26-15-33-14- 26/ НОМЕР_1 про анулювання статусу платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 .
Дослідивши подану заяву про забезпечення позову та наведені в ній підстави для вжиття відповідних заходів, провівши аналіз положень чинного законодавства України, що регулює порядок забезпечення позову, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Нормами ч. 1 ст. 151 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені наступні види заходів забезпечення позову: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Згідно ч. 2 ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Таким чином, законодавством встановлено вичерпний перелік підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а суд повинен, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи існує хоча б одна з названих підстав, і оцінити, чи не може застосування заходів забезпечення позову завдати більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти.
Враховуючи викладене, позивач має право подати заяву про забезпечення позову у визначеному законодавством порядку із зазначенням заходів забезпечення позову, які регламентовані ст. 151 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, заява є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 150-154, 246, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відмовити фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 в задоволенні заяви про забезпечення позову.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції порядку та в строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур